Si për të trajtuar mjetet juridike popullore sciatic nervore


Para se të flasim për sëmundjen e lidhur me nervore sciatic, është për të përcaktuar vendndodhjen e saj. Kjo nervore është herët në shpinë mesit. Ishte në këtë vend barra kryesore bie mbi shpinë. Tjetër nervore sciatic shkon poshtë këmbën dhe ndan në nerva të vogla në hip, kyçin e këmbës, këmbë, këmbë dhe të këmbëve.
Shumë njerëz mendojnë se inflamacion i nervore mund të kalojë pa u vërejtur faktin ky proces është shoqëruar gjithmonë me dhimbje, kështu që vështirë të humbasë simptomat. Shenja më e zakonshme e problemeve me dhimbje sciatic nervore është një gjë e mërzitshme, por ka shenja të tjera të sëmundjes. Simptomat e përbashkëta të nervit shiatik janë të shënuara më poshtë:


Simptomet e nervit shiatik:
 • Dhimbje në pjesën e pasme të kofshët, këmbët dhe mollaqe.

 • Ndjesi të dhimbshme kur shtypur nervore.

 • Dobësia e muskujve në këtë vend.

 • Djegia dhe ndjesi shpimi gjilpërash në nervore.

 • Mpirje të lëkurës dhe një ndjenjë e "milingonat".


 • Shkaqet e dhimbje të nervit shiatik  Shkaku më i zakonshëm i inflamacion i nervore (yshyaza) është ngulfatja e saj - kur peretyskayetsya dhe shtrydhur mbrapa (ose më shumë) nervore. Pinching mund të shkaktojnë hernie intervertebral, zgjatje, rritjen e kockave, spazma e muskujve, dhimbje të ulët mbrapa apo lidhje trashje. Është jammed në shpinë, por me dhemb këmbët në prolyahannya nervore. Dhimbje të nervit shiatik thirrje mund të jetë gjithashtu hipotermi, shkurtime, bruises dhe thyen lidhjen.

  Metodat e trajtimit të mjeteve juridike popullore dhimbje të nervit shiatik


  Trajtimi i sëmundjes fillon me eliminimin e faktorëve që shkaktojnë inflamacion. Pas heqjes gjendjen akute fillon periudha e rimëkëmbjes, procedura të cilat synojnë përmirësimin e qarkullimit të gjakut dhe për të forcuar muskujt.
  Si për të trajtuar dhimbje të nervit shiatik përdorur mjekësi tradicionale

 • Largimi i dhimbjes në yshyaze arrihet duke banje rrënjët e pyjeve Angelica. Merrni një litër ujë dhe 50 gram rrënjë Angelica (copëtuar). Përzierje është lënë për dy orë, dhe pastaj vlim një orë e gjysmë. Bath me infuzion i mirë merret në kohën e gjumit çdo ditë e gjatë në disa javë.

 • Të ndihmojë në lehtësimin e fërkim dhimbje në zonën përreth lëng rrepkë zi nervore (të freskët). Për të përmirësuar efektin e lëngut mund të përzihet me mjaltit lëngshme në proporcion me njëri tjetrin.

 • Me miell thekre brumosur miellin jo maja. Ajo duhet të jetë acid, dhe pasi që ajo imponon një shtresë disa centimetra në garzë ose një leckë të pastër. Kjo kompresa aplikuar në vendin e lënduar për një natë. Bëjnë të nevojshme 10 seanca. Për të rritur ndikimin e brumë, ju mund të shtoni 30 pika terpentinë.

 • Merrni 60-70 gram i copëtuar zamotuyut rrikë në garzë dhe i zhytur në një banjë të mbushur (me një temperaturë prej 37 gradë). Bath marrë të paktën pesë minuta, norma është të paktën 14 procedura.

 • Tri litra ujë të vluar derdhur kg fidaneve të rinj të degëve të pishave dhe vlim për të paktën dhjetë minuta në një tenxhere të mbyllur. Insistojnë katër orë dhe një litër supë është shtuar për çdo 15 litra ujë në banjo. Temperatura e ujit - 33-34 gradë, kohëzgjatja e procedurës 15 minuta.

 • Përdorni tretësirë ​​e lule jargavan. Përshtatshme mirë Lilacs bardhë. Merrni dy lugë të para pour treqind ml të alkoolit. Vendosur në një vend të errët dhe të insistojnë të paktën një javë. Pas gatimit filtruar dhe të përdoret si fërkim vendet e prekura tre ose katër herë në ditë.

 • Tridhjetë gram Magazinier shestilepestnoho derdh një litër ujë dhe vlim të vluar për gjysmë ore. Insistojnë tridhjetë minuta, tendosje dhe shtoni në banjo. Kursi i trajtimit dy javë.

 • Me lule tretësirë ​​alkoolit akacie përgatitur. Për përgatitjen e tij të marrë njëqind gram lëndëve të para dhe treqind gram vodka. Insistojnë javë ilaç (mundësisht në një vend të ngrohtë) dhe të përdorura, fërkim zonat e prekura.

 • E pra të naftës eukalipt dhe tretësirë ​​e saj - njëqind gram gjethe derdh 200 ml alkool ose vodka dhe të insistojnë në javë.

 • Lë thupër derdh ujë të valë dhe të vënë në vend një kompresë për inflamacion. Më të mbuluar me fletë metalike dhe të lënë për dy deri në tre orë.

 • Merrni fruthit Qershi (100 gram grirë të para) dhe derdh në dysheme litra vodka (alkool). Insistojnë dhjetë ditë dhe të bëjë një fërkim pesë herë në ditë.

 • Në rrënjët e rrikë përmban shumë vajra esenciale djegur që ndihmojnë në yshyaze. Fshij rrikë në rende dhe i aplikuar në vendin e inflamacionit kompresë. Nëse ndjesi djegie është shumë i fortë, ju mund të holluar slurry me krem ​​rrikë.

 • Lahen me ujë të freskët rodhe lë (në qoftë se gjethet janë të thata, ata derdh ujë të valë) dhe zbatohet për personat e prekur dhe pjesën e pasme të mbuluar me fletë metalike.

 • Brenda ju mund të marrë një zierje Repeshko zakonisht. Njëzet gram para pour 200 ml ujë të vluar dhe të lënë për ngrohje për tre minuta. Insistojnë orë, filtër dhe për të marrë një tavolinë. lugë kater here ne dite.