Getting shpëtoj kockat e këmbëve


Problemi u përball me kockat e këmbëve, zakonisht femra. Kjo është për shkak se muskujt e këmbëve meshkuj më të fuqishme dhe i forcuar.
Por, për zonjat këmbëve (ose ndryshe kone) të bëhet katastrofa e vërtetë universale! Para së gjithash: këmbët shumë të lënduar, plus dukshme defekt kozmetike. Këmbë këndshëm femra bëhet e qartë në se, por prodhuesit e këpucëve është diçka jo e konsiderojnë - dhe rrjedhimisht vështirë për të marr të paktën disa palë këpucë, për të mos përmendur të bukur.


Cilat janë gropaNë fakt, jo në të gjitha kockave kyçin e këmbës. Është vetëm depozitat kripë, të cilat lindin për shkak të kequshqyerjes dhe mënyrën pasive të jetës. Heqin qafe e depozitave kripë nganjëherë shumë problematike. Por mjekësia tradicionale mund të ofrojë një shumë të metodave të ndryshme të zgjidhjes së këtij problemi.

Getting shpëtoj i mjeteve juridike gurë populloreNjë mjet efektiv në luftën me kockat e këmbëve është kafshe biliare dhe zogj. Besohet se bile ndihmon për shpendët më të mirë. Rastësisht, ky produkt mbeturinave është shitur, dhe për trajtimin jo domosdoshmërisht kanë manar tyre.

Grease spikatur kockat dhe bile do të marrë enzima aktive shpërndajë depozitat kripë. Për të përshpejtuar procesin, ju mund alternative këtë metodë e vajosje dhe uthull tretësirë ​​të jodit. Uthull jod për përzierje në një lugë gjelle uthull përmasa pesë pika jod.
Një tjetër mënyrë e trajtimit - për të vënë copa e kockat e peshkut lumit të freskët, por jo të ngrirë! Mbajnë copa peshku në vendet e trazuara në fashë natës fiksimin e tyre. Përsëriteni për një javë dhe për javën e ardhshme në fshij natë naftës bredh në kockat e tua.

Dush të zakonshëm këmbë kripë simptomat dhimbje të përkryer të pastër dhe për të reduktuar apo edhe zhdukja e plotë e kone. Për të përgatitur një dush të tillë të shpërndarë në pellgun me ujë të nxehtë me një sasi të moderuar të kripës, prisni derisa uji ka ftohur në një temperaturë të rehatshme për trupin dhe pastaj të ulur këmbët tuaja të legenit dhe të mbajë ato në ujë për 15 minuta. Kjo procedurë duhet të përsëritet 14 ditë, pastaj të bëjë një pushim prej shtatë ditësh, dhe përsëri për 14 ditë për të marrë banjot kripë. Të gjithë ju duhet të kalojë 4 e kursit.

Metoda në vijim është mjaft efektive, por shumë e dhimbshme. Ne ju këshillojmë që të pranojnë atë vetëm në rast të nevojës urgjente për të shpejt të hequr kone.
Mix me borë kripë (borë mund të zëvendësojë kube akulli nga frigorifer) në të njëjtën sasi, dhe pastaj shtoni këtë përzierje në zonën e problemit për 2-7 minuta, të udhëhequr nga ndjenjat dhe lëkurë të ndjeshme. Pastaj shpejt hiqni lëngshme mbetur nga bora, seksioni përfundojë e kockave fërkimit fashë, të përfundojë letër në krye, dhe kon shtresa e tretë të lidhin ngrohjen diçka, shall leshi apo shall, për shembull. Lini një kompresë për disa orë, por ju mund të brenda natës.

Në natën, vendi do të trajtohen keq, sepse nuk do të digjen. Të nesërmen ky vend buckthorn vajrat, yndyrat, dhe pastaj të trajtohen si një të djegur të rregullt.
Efekti i kësaj metode është se lëkura e prekur është aktive rrjedhin gjak dhe limfatike, atëherë temperatura në këtë rajon një rritje të lehtë dhe depozitat kripë fillon të përkeqësohet me shpejtësi, dhe indeve fillon për të rinovuar. Kjo metodë është efektive në depozitat e kripës në çdo fushë.

Pas rreth 10 ditësh ju do të shihni një rënie të shënuar në madhësinë e spikatur kockat apo edhe zhdukjen e saj të plotë. Përveç kësaj, nga simptomat e dhimbje.

Rastësisht, si një alternativë më të përballueshme që ju mund të përdorni një përzierje e dëborës dhe kripë, dhe një kubike akull, e bërë nga uji shumë i kripur, i cili është për të aplikuar në zonën e problemit derisa ai është shkrirë plotësisht.
Për të zgjidhur problemin tuaj me fara gjithashtu mund të përgatisë krem ​​të veçantë. Në një filxhan të vogël (vetëm 50 gram), për të vendosur vezë të freskëta. Vezë duhet të jetë në një gotë dhe derdh në këtë përbërës duhet të jetë e bardhë. Pastaj derdh vezë plotësisht 70 për qind uthull. Pas punës së nevojshme për të vënë vezë në një vend të errët, derisa ajo shkrin. Ne do të duhet të presë 10-12 ditë. Pastaj, kur veza është tretur, hidhni pjesën tjetër të shell dhe me kujdes të lëvizë sende erdhi në një gotë, duke shtuar se ka një lugë gjelle sallo, ju mund të gjalpë ose naftë pakripur pelte. Rezulton vaj duhet të aplikohet në vend problematike një herë në dy ditë. Në ato ditë, kur ju nuk e përdorni krem ​​është aplikuar në jod rrjetë kon. Ky vaj ndihmon dhe si mjet anastezik dhe si një antifungal, dhe ai heq kruarje.