Home mjeteve juridike për rrudhat rreth syve


Problemi i rrudhave rreth syve fillon të bie në qafë femrat në një moshë mjaft të re, dhe nuk e humb rëndësinë e saj në moshën e vjetër. Asgjë sikur sytë bëjnë të duken grua të mrekullueshme, dhe se lëkura në zonën e syve është më e ngarkesës dhe mundësia e vogël për të bërë rezistencën e saj. Në ndjekje të bukurisë femërore për të shpenzuar shuma të pabesueshëm. Megjithatë, efekti shpesh mahnitëse rinovimin mund të mos arrihet përmes krem ​​të shtrenjta, dhe aplikimin e mjeteve juridike në shtëpi rrudhave rreth syve.
Home mjeteve juridike për lëkurën rreth syve nga gjalpë Shi.


Gjalpë Shi parandalon rrudhat dhe nxit zbutjen e tyre. Pronat e të dhënave duhet të neomыlyaemыm yndyrë, promovon sintezën e kolagjenit dhe janë filtra UV natyrore. Gjithashtu komponentët njëlloj të vlefshme janë triglycerides dhe posedojnë pronë për një kohë të gjatë për t'u kthyer smoothness e lëkurës, elasticitetin dhe tonin. Gjalpë Shi është zhytur shpejt në lëkurë, ndihmon për të përmirësuar në mënyrë të konsiderueshme gjendjen e saj.

Industria kozmetike tani është gjithnjë e më shumë përdor gjalpë Shi për prodhimin e maskave rinovimin dhe krem. Megjithatë, ajo mund të përdoret në formë të pastër për vetë-masazh dhe shtëpi fasha në zonën rreth syve. Shi gjalpë në temperaturë dhome të ngurta, duke e bërë të lehtë për t'u përdorur: ju thjesht pjesë e veçantë e gjalpë dhe fërkoni zonën përreth syve të tyre. Kur një copë gjalpë i shkrirë, bërë vetë-masazh me goditje të lehta. Për të hequr rrudhat dukshme, aplikoni vaj Shi çdo ditë për gjashtë muaj.


Home mjeteve juridike për lëkurën rreth syve nga vaj ulliri.
Natyrore antioxidant - vaj ulliri - pengon formimin e peroksideve që shkatërrojnë proteinat kolagjenit dhe është konsideruar ilaç me cilësi të lartë në shtëpi për rrudhat rreth syve. Vaji i ullirit gjithashtu nxit sinteza e kolagjenit, pasi ajo përmban phytoestrogens, të përkryer ushqen lëkurën dhe ruan lagështi. Këto prona të lejojë që të përdorni vaj ulliri si parandalimin e rrudhave rreth syve dhe për të eliminuar problemet ekzistuese.


Olive fasha.
Për të përgatitur këtë ilaç në shtëpi do të duhet 1 tbsp vaj ulliri. Procedura duhet të kryhet në lëkurë të pastër, mundësisht në mbrëmje. Nxehtësia vaj ulliri në një banjë me ujë të 38S, thith topa pambuku në të, dhe vendin e tyre në sytë tuaj. Procedura kryhet në pozitë të rehatshme janë mbështetur. Olive thith fasha në para 40 minuta, pastaj laje fytyrën tuaj me ujë.
Kaloni këtë procedurë çdo ditë për 2 javë, atëherë fasha mund të bëhet çdo 3 ditë.


Masazh Olive.
Në masazh ndihmon qeramike ose qelqi topin. Ajo duhet të jetë ndezur në ujë të ngrohtë, pastaj të kridhem në vaj njëra anë dhe masazh të lëkurës në zonën e syve gjysmërrethor lehtë, duke dërguar topin nga qoshe e jashtme të syrit të hundës dhe mbrapa. Kjo teknikë do të shmangë shtrihen e lëkurës, duke arritur maksimumin e relaksimit të muskujve rrethore e syrit, e cila i privon lëkurën e rrudhave të fytyrës.

Maska Shtëpi për lëkurën rreth syve.

Maskë ushqyese e rrudhave.
Një pulë e verdhë veze veze të përzier me 1 lugë mjaltë dhe 1 lugë krem 20%. Lëvizje përzierje deri sa të qetë dhe të njom topa pambuku, pastaj zbatohen ato për të mbuluar ndonjëherë. Maska duhet të mbulojë qepallë sipërme dhe të poshtme. Lini maskë në për pesëmbëdhjetë minuta, pas pije me ujë të ngrohtë.

Djathi dhe maskë shtëpi kajsi.
Pure një kajsi pjekur, me shoshën fshij djathë me yndyrë dhe përzierje në masë të gatuar plotësisht. Përzierjen raport 1: 1. Aplikoni një ilaç në shtëpi për rrudhat rreth zonën e syve, të lënë në për 20 minuta. Pastaj pije maskën me ujë.

Maska e banane dhe gjalpë.
Gjysma fshij tul banane nëpërmjet një sitë për të marrë një slurry, dhe përziejnë atë me 2 lugë gjalpë zbutur. Përzjerë aplikojnë rreth syve dhe të lënë ilaç në shtëpi për 20 minuta. Atëherë hiqni maskë, lani me ujë të ngrohtë.

Rrudhat lakër turshi rreth syve.
Kursi i trajtimeve është 10 ditë, pas së cilës ju mund të merrni një pushim për 1-3 muaj, në varësi të gjendjes së lëkurës në zonën e syve. Pra, lakër turshi duhet në mënyrë të barabartë të shpërndarë mbi 2 garzë në mënyrë që trashësia e shtresës lëshuar 05 cm. Lakra mbulojnë një shumë e buzë e lirë të napkins dhe vendin e fasha të gjithë zonën e syve. Lini automjetin për 20 minuta, pastaj të lajë me ujë të ngrohtë, zonën rreth syve, aplikoni një krem ​​ushqyes ose vaj ulliri.

Maskë patates.
Patate të freskëta në një rende gjobë të bluaj, përzierje gatuar një shumë me të njëjtën sasi të krem ​​yndyror. Shpërndarje uniforme të thotë për 2 garzë dhe vendin të gjithë zonën e syve. Lini maskë në për 30 minuta, pastaj laje fytyrën tuaj me ujë.