Mënyrat për të përmirësuar shëndetin e syrit


Çdo ditë të ruajtur shëndetin e syve bëhet gjithnjë e më e vështirë. Kjo në mënyrë të konsiderueshme rrit lodhje të syve për shkak të rritjes së orarit të punës në kompjuter, në të njëjtin ambient të keq nuk është mënyra më e mirë ndikon ato. Prandaj, është e rëndësishme të dini se si për të përmirësuar shëndetin e syrit, e cila do të diskutohet më tej.
Faktorët që ndikojnë në shëndetin e syrit
Kryesisht në sy ndikimit shëndetësor tymi, era e ftohtë, pluhur urbane. Vizioni përkeqësohet me tekst të gjatë leximit të shkruar me shkronja të vogla. Për të ruajtur vizion të mirë nuk është e rekomanduar për të fjetur në anën e pasme. Është e dëmshme për të parë alkoolit, lakmi, pagjumësi, zgjatur qarë, duke vizituar dush të nxehtë. Ndikon në peshën e overeating në ushqime natën, djegëse, të kripura dhe yndyrore. Për të ruajtur shëndetin e syve të tyre duhet të hulumtohen janë mënyra për të përmirësuar vizionin.Si për të përmirësuar shikimi?
Aloe
Për të përgatitur fondet për sytë duhet të përdoren vetëm bimë që ka mbushur moshën tre. Dyqind gram lë grimcuar e aloe të përzier me 50 g petals lule misri dhe të njëjtën sasi të ochanky bar. E gjithë kjo është derdhur 06 litra verë të kuqe të thatë dhe të njëjtën sasi të mjaltit. Gjatë tri ditëve do të thotë duhet të mbush në një vend të errët, ndërsa kjo duhet të jetë ndezur në mënyrë periodike. Pastaj përzierje është zier për një orë në ngrohje të ulët. Filtër korrigjuar. Rekomanduar për të pirë tri herë në ditë për 20 minuta para një vakt 1 lugë çaji


Boronica
Boronica në çdo kohë përdoret si një mjet efektiv për përmirësimin e shëndetit të syve. Vetitë shëruese të ketë jo vetëm fruta, por edhe lë. Për të përgatitur pika sy duhet të shtrydh me napë pesë sende boronicat e ngrira ose të freskëta, të holluar disa pika të ujit të distiluar (një rënie me lëng 2 pika të ujit). Pasi një pikoj ditore në secilin sy 1 pikë e kësaj zgjidhjeje. Brenda 5 ditëve ju do të vini re rezultatet.

Majdanoz
Për të rivendosur përdorimin e metodave të tilla. Mjetet e pranuara të rrënjët e majdanoz. Të përgatisë atë mënyrë. Rrënjët grimcuar e majdanoz të përziera me lëng të freskët limoni dhe mjaltë, ndërsa numri i përgjithshëm i lëng dhe mjaltë duhet të jetë një shumë e barabartë e majdanoz. Mjet të marrë 1 orë para se vakt 1 lugë gjelle Rezultati do të jetë i dukshëm pas 4 javësh.


Përdorni lëngje
Një mënyrë e mirë për të rikthyer shëndetin e syrit është një përzierje e lëngjeve e majdanoz, çikore, karrota dhe selino fruta. Merrni çdo lëng 30 ml të përziera. Lëng rezulton pi 1 herë në ditë. Vetëm disa ditë të përdorimit të rregullt të lëng mund të përmirësojë në mënyrë të konsiderueshme në sy.

Lë tutovnyka
Mënyrat për të përmirësuar vizionin përfshijë fasha ngjyhet në infuzion të lë tutovnyka. Për këtë lugë filxhan brewed me ujë të valë dhe të insistojnë tutovnyka lë rreth 40 minuta. Pastaj në rezultojnë zgjidhje lagur garzë patch, e cila është vënë më pas në sy për gjysmë ore.


Pastrimit Syri
Për të pastruar sytë dhe për të përmirësuar vizionin zhyt dobishme në fytyrë me ujë, duke lënë sytë hapur. Dobishme autoritetet shpëlarje infuzion i anise.

Ushtrime
Paramendoni se para jush është një fletë e madhe e letrës. Nxjerrë sytë në atë rreth, katror, ​​trekëndësh, dhe figura të tjera. Ky ushtrim i jep sytë tuaj një pushim, relakson ato. Përsëriteni këto lëvizje disa herë gjatë ditës.

Rozchepirte gishtat në duart e tyre dhe të heqë ato në sy. Shikoni në distancë në të njëjtën kohë të ndiqni twists kokën e tij në anën. Ju do të duket sikur ju nuk lëvizin, dhe gishtërinjtë tuaj. Kryen 30 kthehet, alternuara sytë hapura dhe të mbyllura.


Pull pjesën e përparme të dorës dhe të vënë perspektivë mbi gishtin e mesëm. Pastaj ngadalë të sjellë dorë të saj, duke mos marrë sytë e tij jashtë gisht. Bëni atë kështu 6 herë.
Dobishme të kryer sytë rotacionin në drejtime të ndryshme.
Pomorhayte shumë shpejt për 15 sekonda. Ky ushtrim duhet të bëhet çdo ditë.

Këshilla atyre që punojnë në kompjuter
Turn off monitor kompjuteri tuaj, kur ju nuk jeni duke punuar për të dhe janë vetëm në vendin e punës.
Më shpesh le pushim sytë e tij, të mbyllur ato dhe relaksohuni.

Bëni ushtrime për sytë, injoroj dhe të lëvizin ata.