Mastopatia kanceri sëmundje beninje


Mastopatia - një sëmundje beninje te gjirit, ku një parregull proliferimin indi lidhës dhe gjëndrave me formimin e vula dhe cysts. Këto fenomene ndodhin në 60-80% e grave të moshës riprodhuese. Arsyeja kryesore - çekuilibër hormonal tek femrat (kryesisht hormonet). Prandaj, kur mastitit është vërejtur shpesh varfëri. Sëmundje ndjekur tiroide, ovarian (adnexitis zakonisht kronike), mëlçisë (hepatiti lëvizur, etj), stresi dhe faktorët trashëgues. Le të flasim për temën, të tilla si kanceri i gjirit sëmundje beninje!


Nëse gjeni ndonjë formimin në gji urgjentisht e nevojshme mammologist konsultimit. Trajtimi i mastitë është individuale dhe varet nga lloji dhe shkakun e sëmundjes. Së bashku me medikamente (përfshirë hormonale) trajtime mund të japin receta popullore paçmuar. 1 lugë gjelle lule yarrow dhe bimëve Leonurus, 2 tbsp Kafshët Gras hedh në një termos 05 litra ujë të valë. Insistojnë ore, thahet. Pini mëngjes dhe në mbrëmje për 05 gota për 30 minuta përpara se të hahet. Sigurisht - 6 muaj pas muaj për të bërë një pushim për një javë. Kundërindikuar marrë brenda 7 ditëve të ciklit menstrual dhe gjatë shtatzënisë. Ky infuzion është më e efektshme në trajtimin e mastitë. Ju duhet të përmbahen në mënyrë rigoroze për dozen dhe frekuencave shkalla e pranimit, hapësira nuk janë të lejuara.


Gjatë trajtimit të mastitit mund të çojë një jetë normale seksuale. Ky ekstrakt mund të trajtojnë fibroids mitrës dhe cysts, adnexitis kronike, Endometrioza. Përdorimi i mirë i drogës jodit farmaceutike (Iodomarin, klamyn jod-aseteve, yodynol). Në prani të problemeve tiroide kanë rregulluar funksionin e saj. Klamyn - një koncentrat i kafe alga deti leshterik. Yodynol - jod blu (ju mund të gatuaj në shtëpinë e jodit dhe niseshte), një antiseptik i fortë. Njomet një leckë të butë ose napë, palosur në disa shtresa, në zgjidhje yodynola. Aplikoni në gjoks, të mbuluar me polietileni dhe konsolidimin e bra. Mbajeni për 2 orë. Hiq fashë dhe yndyrat vaj celandine gjirit (lëng celandine me vajra gjalpë i shkrirë apo sallo brendshme 1: 1). A procedurën çdo ditë të tjera për një muaj apo dy tre muaj.


Për të përgatitur lëng nga mish i grirë celandine Inflamacioni i gjirit pjesët ajrore të bimës, shtrydh lëng, të lënë për një ditë në frigorifer për të beftë, drenazhuar me kujdes e dritës. Përzierje me vodka 1: 1 ose 70% alkool 2: 1. Si e tillë, lëng është ruajtur për 2-3 vjet. Gatuaj Serum Qumësht 1 kg miell thekre, duke shtuar 100 gram pluhur lë nënën dhe njerka dhe herbs copëtuar veshtull pluhur të bardhë dhe 50 g celandine barishte të thata. Bëni tortë dhe të vendosë në natën e spote probleme. Në mëngjes, hiqni tortë dhe gjoks shpifjeve propolysnoy -noy 30% vaj (100 g gjalpë 30 g Propolisi grimcuar përballoj 30 minuta në një banjë me ujë, nxitje të vazhdueshme me një shkop druri, filtër, dyqan në frigorifer). Mix 1 tbsp. l. herbs veshtull, yarrow, celandine, kone hop zakonshme, lule kumak, alga deti, 2 tbsp hips grimcuar dhe kërpudhat terren. 1 tbsp Mbledhja për të mbushur një termos 2 gota ujë të vluar, të lënë për 6 orë, tendosje. Pini 2 lugë. lugë 3 herë në ditë para ushqimit kurse për 2 muaj me intervale mujore gjatë vitit.


Ju mund alternative me marrjen farmaci homeopatik Mastodinon (koncentrohen drogës me pemë dëlirë steblelysta vasylystnykovydnoho, çiklamin, chilibuha, irisit, zambak Panther). Kursi i trajtimit - të paktën 3 muaj, përmirësim zakonisht shfaqet brenda 6 javësh. Drogës është përdorur edhe për lehtësimin e sindromi premenstrual, parregullsi menstruale, varfëri. Contraindications sëmundjet malinje te gjirit. Prano vetëm me rekomandimin e mjekut! Frutat e elderberry larë, të vënë në një kavanoz tre-litra përzier me shtresa sheqer e 2-3 cm. Mbyllni kapakun dhe i vënë në hije për 5 orë, pastaj ftoh për 8 ditë, pas tendosje, shtrydh shurup ftoh papërpunuara. Merrni në një stomak bosh në mëngjes dhe në mbrëmje për një orë para se të darkë për 1 des.l. e ujit. Paralelisht, zbatohen gjatë natës për tul kungull gjirit.