Produktet për parandalimin e kancerit të gjirit


Përhapja në një kancer ritëm rrezikshëm të detyruar për të kërkuar mënyra të reja për të parandaluar këtë sëmundje të rrezikshme. Nga kanceri askush nuk është imun - askush nuk i cili është në rrugën e drejtë e jetës pa zakone të këqija, askush që lejon veten për të thyer disa ndalime në përdorimin e produkteve të caktuara. Nga rruga, nuk janë produkte për parandalimin e kancerit të gjirit. Ata të parandaluar zhvillimin e qelizave të rrezikshme, pengojnë formimin dhe rritjen e tyre. Ka produkte të rrezikshme të cilat, në të kundërtën, kontribuojnë në zhvillimin e qelizave të kancerit dhe të rrisin rrezikun e kancerit disa herë.


Para se të filloni për të transferuar produkte për parandalimin e kancerit, të themi se ushqimi duhet të jetë i balancuar dhe korrekt. Mos lejoni mbipeshë, sepse mbipeshë rrit rrezikun e kancerit të gjirit dhe sistemet e tjera të organeve. Ajo duhet të reduktojnë konsumimin e ushqimeve yndyrore, ushqime të skuqura. Ajo është e prerë dhe nuk vidyazykatysya e ushqimeve yndyrore! Fakti që yndyrna mund të zhytur siç duhet shumë ushqyesve dhe micronutrients. Prandaj është për të hequr ato nga dietë është e pamundur. Nga parandalimit të duhet të përdorni vaj ulliri, i cili përmban jo vetëm yndyrna, por yndyrna dhe vitaminë E të përfshira në vaj, kanë tendencë për të ndryshket në trup dhe ky proces është parakusht për shfaqjen e qelizave të kancerit. Të njëjtat prona janë misri dhe luledielli vajra.


Shumë mjekë rekomandojnë pirë verë të kuqe për ata që kanë frikë nga kanceri i gjirit. Në këtë drejtim, ka debat pafund. Dikush kategorikisht kundër çdo pije alkoolike, dikush mbron pikëpamjen e mjekëve. Vera e kuqe - një të vërtetë produkte për të parandaluar formimin e qelizave të kancerit. Por vera duhet të jetë e natyrshme, pa preservatives dhe ngjyra.

Edhe disa produkte për parandalimin dhe parandalimin e shfaqjes së qelizave të "këqija" - drithëra, veçanërisht hikërror. Hikërror më të dobishme, e cila nuk është e skuqur shumë. Buckwheat më të dobishme në qoftë se në kultivimin e saj nuk përdorin pesticide. Kështu, më të dobishme është e ashtuquajtura "mut gjallë", dmth ai që nuk është gatuar në përgatitjen dhe ngjyhet. Në hikërror përmban komponentë të dobishme - quercetin se është trupi më i mirë zasvoyivsya nevojë për sasi të mjaftueshme të vitaminës C. Kjo lëvizin për produktin tjetër e cila është e dobishme për parandalimin e kancerit të gjirit - brokoli.

Në Brokoli përmban sasi të mëdha të vitaminës C dhe përmbajtjen e saj, ajo tejkalon edhe limon. Në Brokoli përmban indole - të dobishme dhe të nevojshme për trupin, duke kontribuar në transformimin e estrogjenit - rrezikshëm hormoneve që shkaktojnë kancer - në formë të sigurt. Kur numri i formave të sigurta dominon rrezikun e rrezikshme e kancerit të gjirit ulur ndjeshëm.

Për të duhet të gatuaj brokoli, ju keni nevojë për të hedhur në ujë të vluar për disa minuta. Pas gatimit të shkatërruara pjesërisht indole por znyschatsya pesticide saktësisht.

Në listën e produkteve të dobishme përfshin vezë. Ata kanë pronat anti-kancer, por është veçanërisht e dobishme për t'i përdorur ato nga një moshë të re. Parandalimi më efektive për të organizmit ndodh me vezë në adoleshencë.
Për të parandaluar kancerin e gjirit shitake dobishme për t'u përdorur. Kjo kërpudhave përmban perforyn dobishme. Është e nevojshme për funksionimin e sistemit imunitar. Kur ajo nuk mund të përballen me prodhimin e substancës, qelizat e tumorit të fillojnë të zhvillojnë. Në shitake kërpudha të përmbajë efektive substancë anti-kancer - lentynan, e cila kontribuon në zhvillimin e perforyna. Mushrooms marrin ziera. Pra, ata mbahen edhe vitaminë C.


Një dashnor i çaj të nxehtë mund të rekomandohet gëzohet: pronave anti-kancer dhe tani gjendet në çaj jeshil. Është e njohur se kanceri është shkaku i numrit të tepërt të radikalëve të lirë. Në çaj jeshil përmban catechins, e cila eliminon radikalet e lira të rrezikshme dhe vepron si një antioxidant fuqishme. Qelizat abnormale janë shkatërruar, por jo të gjitha varieteteve të çaj jeshil. Pije duhet të jetë e natyrshme, pa shtesa aromatizues. Ky çaj jeshil ndjerë shijen e hidhur dhe amëz shoqëruar me shënimet e ëmbël. Këto karakteristika tregojnë se filxhan çaj tuaj përmban catechins dobishme.

Produktet për parandalimin e sëmundjeve të rrezikshme dhe të përfshijë qumështin. Një masë parandaluese e saj nuk është e rekomanduar për të marrë më shumë se dy herë gjatë ditës. Qumështi mesatare lopë mund të zëvendësojnë qumësht soje. Në çdo rast, qumështi mund të konsumohet në sasi të tepruar. Me prodhimet e qumështit të dobishme dhe djathë. Është e rekomanduar për të ngrënë për mëngjes dhe darkë.

Mos harroni në lidhje me fruta të freskëta dhe perime. Këto perime që janë ngjyra të ndritshme, të pasura në carotenoids, dhe në këtë mënyrë të sigurojë një efekt i dobishëm në qelizat e dëmshme. Prandaj, ajo është e rekomanduar "ligët" në piper i kuq, domate, radishes dhe perime të tjera dhe hije - kungull i njomë, spinaq, tranguj.

Sa për fruta për të thënë se ata Pafund rrezikshme për karbohidratet tepri trupi. Shumë varieteteve të frutave përmban acid acetilsalicilik, edhe pse në sasi të ndryshme. Ajo zvogëlon qelizat e kancerit. Shumë antioksidantë gjetur në rrush, mollë, banane, pjeshkë, dhe dardha në Izyum. Ajo duhet të shtohet në ushqime për mëngjes, të tilla si bollgur, arra, sepse ato lehtësojnë thithjen e ushqyesve që rrjedhin nga produktet e tjera.

Një nga produktet më të efektshme për parandalimin e kancerit të gjirit është boronica. Të pasura me antioksidantë, nuk përmban carcinogens, boronica janë një ilaç të mrekullueshme dhe e shijshme për parandalimin e kancerit.