Bakteret në dietën e fëmijës


Ndonjëherë vjen koha për të hyrë në dietë të produkteve të ushqyerit baby, disa nëna preferojnë vetëm futje e fëmijëve të ushqimit dhe të prodhimit industrial, ndërsa të tjerët të vendosin se do të përgatisë veten. Por të dyja nëna e parë dhe të dytë duhet të ndjekë ruajtjen e saktë të produkteve që jo vetëm do të ruajnë vlerën e tyre ushqyese dhe biologjike, por edhe kursen ata nga dëmtimi, dhe në këtë mënyrë kursen fëmijën pak nga toksike - helmimit me ushqim bakterial. Le të flasim për bakteret në dietën e fëmijës tuaj.


"Wine" në mbeturina ushqimore mikroorganizmave rreth nesh: maja, moulds dhe bakteret e ndryshme (Escherichia coli, Listeria, Salmonella, etj). Ushqimi ynë në rrethana të caktuara, bëhet një habitat ku ndodhen duke kullotur dhe race me sukses, duke theksuar produktet e mbeturinave - toksina në mënyrë të rrezikshme për njerëzit. Mikroorganizmat bien mbi produktet dhe ushqimet e përgatitura, që nuk janë ruajtur siç duhet, jo vetëm të shkaktojë dëme - dekompozim, fermentimi me formimin e erë dhe shije. Disa kohë ushqimi i kontaminuar me bakteret dhe toksinave, nuk e ndryshon pamjen dhe shije. Është për këtë arsye nuk e rekomanduar në dietë dhe të ushqyerit e fëmijëve ushqime të gatshme të blera në dyqan apo kafe.


Bakteret frikë të ftohtë dhe të trajtimit të ngrohjes. Temperaturë të ulët pengon mikroorganizmave dhe zbatimi i shpejtë redukton akumulimin e rëndë e mikroorganizmave dhe toksina e tyre. Pra, blerja e prodhimeve për fëmijën tuaj, të jetë i sigurt për të kontrolluar datën e prodhimit dhe raft jetën, dhe mos blejnë produkte në të dyshimtë në aspektin e pajtueshmërisë me kërkesat higjienike vende. Është e këshillueshme që të i kushtoj vëmendje për faktin se produkti nuk duken "motit-rrahur" në dietë: ky proces është për shkak të temperaturës dhe lagështia oksidimi produkteve të ulëta nën ndikimin e oksigjenit që gjendet në ajër. E gjithë kjo kontribuon në përkeqësimin e shpejtë.


Shumica bakteret shumohen në temperatura 10-55 ° C. Pra zgjasë jetën shelfin e ushqimeve gatuar dhe produkte mund delikate e ftohjes nën + 10 ° C, duke përfshirë ngrirjen ose ngrohje-trajtuar. Të gjitha produktet nga të cilat keni ndërmend të gatuaj ushqim për ushqimin për bebe, duhet të mbahen në frigorifer. Dhe qumësht, qumësht dhe produktet e qumështit është e dëshirueshme për të mbajtur një raft mesatar. Raft të ulët të dizajnuara për produkte që prishen - është peshk të freskët, produktet e peshkut, mish i ftohtë, produktet e mishit, ushqime komoditet, salcice prishet dhe kështu me radhë dhe në raft të lartë të rekomanduara për të ruajtur djathë, salcice vështirë dhe ushqimet e gatshme..


Zona për perime flet për veten: këtu ju mund të ruajë frutave dhe perimeve të tolerojë të ftohtë. Në dyert që ju mund të ruajë vezë, dressings, salcat, bllokime dhe pije. Kjo shpërndarje e ushqimit brenda frigorifer për shkak të faktit se ka disa zona të temperaturës: coolest - pranë frigorifer dhe pranë murit pasme të frigoriferit. Në shelfin krye të frigorifer është gjithmonë e ngrohtë. Dallimi temperaturës në mes të raft e sipërme dhe të poshtme është rreth 6 ° C. Ngrohta në frigorifer - e mbylli derën dhe ndarje për perime.


Disa fruta dhe perime ruhet në temperaturë dhome, relativisht të prishet për fëmijën. Po, manaferrat të fillojnë zakysaty brenda 12 orëve, larë fruta dhe perime të kalbet në 6-12 orë. Në patate, mbajtur gjatë të ngrohtë, duke rritur përmbajtjen e solanine substancave helmuese, kështu që është e mirë për të mbajtur atë në një vend të ftohtë, të errët dhe të thatë.

Ruajtjen afat-gjatë të frutave dhe perimeve në mjedise urbane, është e mundur vetëm në një frigorifer në një temperaturë prej 1 deri në 2 ° C të ngrohjes. Për ruajtje ju duhet të zgjidhni fruta dhe perime të cilësisë së mirë, pa dëmtimet dhe defektet. Vënë në ruajtje të pastër që ata kanë nevojë, por nuk mytym, e cila mund të fshij atë me një leckë të thatë. Është e rekomanduar për të mbajtur perimet në një ndarje të veçantë në kontejnerë të veçantë ose çanta shpuar. Kushtet e magazinimit të ftohtë për shumicën e frutave dhe perimeve nuk janë të instaluar, kështu që ata duhet të kontrolloni rregullisht dhe kur fushat zbutjen, njollat ​​dhe shenjat e tjera të dëmit magazinimit të mëtejshëm nuk është i rekomanduar.


Frutat (mollë, dardha, etj) janë mbajtur më të mirë të ndarë nga perimet, pasi ato shpejt thithin aromat dhe shijet ndryshojnë. Ruajtje të mirë uyazyka e frutave - 0-2 ° C, lagështi relative varion 85-95%. Fruta Semechkovыm duhet rrjedhë të rregullt të ajrit të freskët, kështu që nuk paketë ato në qese. A nuk e ftoh fruta jugor ngrohjes-dashur dhe perime. Kështu, një agrume ftohtë humbasin shijen e tyre. Banane, pineapples, kivi, mango në të ftohtë humbin ngjyrën e tyre tërheqëse, janë pa shije dhe nearomatnыmy. Domate nuk tolerojnë të ftohtë, kështu prishur ditën e parë të magazinimit. Eggplants, pjeprat dhe pumpkins gjithashtu i përkasin fruta jugore, nuk tolerojnë të ftohtë. Rekomanduar me forcë për të mbajtur lagje me produkte të tjera qepë dhe hudhër në një hapësirë ​​të mbyllur erë të athët e tyre kaloi lehtësisht për produktet e tjera. Nuk është e rekomanduar për të ruajtur në frigorifer, manaferrat dhe bimëve gjatë 24-48 orësh.


Në mënyrë të konsiderueshme të zgjatur jetën shelfin e ushqimeve ndihmon ka sjelljen e ngrirjes. Megjithatë, kohëzgjatja varet nga cilësia e kushteve temperatura e magazinimit frigorifer. Aftësitë maksimale zamorazhyvayuschey - 6 ° C Koha e magazinimit është 1-2 javë; në - 12 ° C - 4-6 javë; dhe në - 18 ° C deri në 12 muaj.