Zgjedhja e lodra për fëmijë të vogël


Në qoftë se fëmija juaj mund të flisni mirë, ju shpesh keni dëgjuar prej saj, "Mami, le të luajë." Mos injoroni dëshirat e fëmijës së tij, sa më shpesh të jetë e mundur dhe të luajë me të, ajo është shumë e rëndësishme për zhvillimin e tij fizik dhe mendor. Përveç kësaj, argëtim të përbashkët ndihmon për të forcuar lidhja emocionale me fëmijën, formën autoritetin prindëror, mësojmë fëmijën të besimit miq. Dhe kjo lojë ishte i gëzuar dhe e dobishme, nuk mund të bëjë pa lodra. Ne ju ofrojmë një të shkurtër lodra pasqyrë. Ju mund të bëni vetëm zgjedhjen e duhur për një lodra të vogla fëmijë dhe të luajë me fëmijën tuaj.


Ul receptorin e telefonit mbi grazhd të fëmijës. Foshnja me interes do të jetë kënaqësi për të parë mban apo bunnies lëvizin nën muzikë të këndshme. Muzikë duhet Dim dhe të kënaqshme! E pra, në qoftë se lodër është duke lëvizur (të tilla si një mouse në ritmin e muzikës tund kokën e tij ose një flutur flaps krahët e saj).

Fëmija trondit dhe shtrëngon dëgjoni tingujt këndshme. Ai fillon të kuptuar marrëdhëniet në mes të aktit të tij dhe pasojat e saj. Trondit mirë për të zgjedhur të vogla, të lehta dhe me një rrokje të rehatshme se fëmija nuk ishte e vështirë për t'i mbajtur ata në dorë. Ajo mund të jetë montuar në mur e krevat fëmijësh ose karrocë fëmijësh. Nëse lodër është sewn në parimin e materialeve të përbërë nga textures të ndryshme, fëmija i vogël do të jetë interesante për të prekur ai trajton. Gjithashtu, fëmija do të gëzojë surpriza në formën e copa të vogla e me letër varaku, shushurimës dhe shushurimës elementeve. Në jastëk bashkangjitur harqeve janë lodra interesante që janë me interes të fëmijës dhe të inkurajojnë thesari juaj në lëvizje. Playing në mat zhvillimit, një fëmijë të vogël të shpejt të mësojnë për të rrokulliset dhe zvarritje. Një lodra ndritshme dhe surpriza fun ndihmojë për të zhvilluar imagjinatën fëmijë.


Bërë nga materiale jo-toksike i papërshkueshëm nga uji, gjithmonë me foto të mëdha të ndritshme në tërë faqen. Trego fëmija juaj të ilustruar dhe të komentuar ato. Fëmijë ka mësuar për t'u ulur me besim në banjo? Është koha për ta kthyer not dhe një përzgjedhje e lodra interesante për të bërë! Sugjeroni figurines huyazytsi kafshëve baby, mullinj me ujë, enë të ndryshme për mbledhjen e ujit. Swing në një karkalec qesharake, lopë, kërmijtë marrë një shumë momente të këndshme dhe fëmijën e fun! Këto lodra zhvillojnë sistemin vestibular, stimulon aftësitë motorike, shkathtësi dhe koordinim. Swing është varg maksimale ritëm është i sigurt. Besoni mua, pak shokët do të jetë i kënaqur me këtë sekondë!


Si te zgjidhni lodër më të mirë për një fëmijë të vogël?
Një lodër e mirë kur zgjedh fëmijë duhet të sjellë gëzim dhe të zhvillojnë aftësitë dhe talentet. Blej lodra bukur - shije të mirë është formuar nga fëmijëria. Zgjedhja e një beanbag apo top, mos harroni se fëmijët preferojnë ngjyra të ndritshme. Kur zgjedh lodra për fëmijët e vegjël deri në tre vjet, preferojnë një që nuk përmban pjesë të vogla (tot mund të gëlltisë ato, fus në gojë, hundë). Lodrat - Drives pluhur. Ata duhet të lahen rregullisht. Pra, blej lodra me etiketat, të cilat tregojnë se larja është e lejuar. Përdor fëmijët veçanta pluhurat, sepse fëmija fle me një mik dhe detergjenteve rritur mbuluar me qime fëmijët mund të provokojnë reaksione alergjike.