Hiq crusts mbi kokën e fëmijës


Në lëkurën e kokës së kores fëmijën formuar? A mos presin që ata do veten e tyre - nevoja për të shpëtoj prej tyre. Arsyeja për formimin e crusts - është rritur sekretimin e gjëndra dhjamor në kokë, sidomos në temechke. Prandaj kore dhe trumzë janë quajtur gjithashtu. Megjithatë, ata gjithashtu mund të formohen në tempuj dhe madje edhe vetullat. Një reaksion alergjik gjithashtu shpesh shkaku i peshore. Nëse muajt e parë të jetës së fëmijëve se ata nuk ishin, atëherë ata ishin, me sa duket, për të fajësuar ndonjë alergjen. Por mos u bëni merak, të bëjë kokat e fëmijëve të lëkurës të pastër nuk është aq e vështirë. Gjëja kryesore - kujdes drejtë. Fëmija ëmbël fjetur në krevat fëmijësh, dhe ti rri aty dhe admirojnë sendet e tyre. Por kur mendja bie në shkallë, dhe ju doni zishkrebty ato. Pra, nuk e bëjnë! Së pari, fëmija mund të zgjoheni. Së dyti, në këtë mënyrë ju ende nuk mund të hiqni kore plotësisht. Së treti, të lehtë plagosë kokës dhe ritëm infeksion delikate. Çfarë duhet të jetë heqja e duhur të crusts mbi kokën e fëmijës?


Banje dhe heqjen
Në mbrëmje, të larë shampo fëmija juaj flokëve fëmijëve. Mbani automjetin nuk e kam marrë sytë e tij. Pastaj pat kokën me një peshqir, por nuk fshij thatë.

Zbutjen dhe heqjen
Merrni ndonjë vaj. Sigurisht, është më mirë në qoftë se ajo është projektuar posaçërisht për fëmijët, por ju mund të përdorni perime të zakonshëm, ulliri, luledielli (para-valoj atë në një banjë me ujë). Dip një shtupë pambuku në vaj apo fshij me makinë dhe e vendos fëmijën në kokë, ku ka gneiss (peshore), pastaj të vënë në kapak pambuku të pastër. Kjo është e nevojshme në mënyrë që të kafe zbutur mirë, atëherë ju do të jetë më e lehtë ", krehër tyre. Le fëmija të marrë disa fle apo një kapak natën në ndërtesën në të cilën nuk është koha.


Krehje
Në mëngjes, të marrë off kapelen tuaj (apo disa orë pas aplikimit të naftës). Fëmijët vыcheshy peshore krehër. Ata duhet të ndahen lehtësisht nga lëkura, por disa do të mbeten crusts e flokëve. Ata që provojnë krehër, periodikisht fshij ose të larë rroba. Fëmija nuk i lumtur me këtë procedurë? Mos insistojnë. Ju mund të shkoni në mashtrim: periodikisht krehër kokën në mënyrë që fëmija nuk njoftim. Ngadalë, të drejtë në! Dhe më e rëndësishmja - pa lot. E pra flokët fëmija premtimet shampo, sapun mund të shkojnë disa herë (natyrisht, në qoftë se fëmija nuk është kundër). Në një procedurë për naftë nuk ka gjasa që të del me të larë. Pas larjes flokët krehër fëmijëve, kontrolloni nëse kore mbetur.


Besohet se fëmijët nuk mund të lani flokët tuaj çdo ditë që larje të shpeshta thaj e kokës dhe flokët e fëmijës. Është vetëm një mit. Kid shumë djersitje (sidomos gjatë gjumit dhe gjiri), shpesh burps sepse banje çdo ditë me larjen e kokës është e nevojshme. Nëse ju myyesh shampo kreu fëmijë fëmijë dhe nuk e përdorin flokët e ju të mos shqetësohen për. Ajo është e mirë për flokët tharë veten, për më tepër, se ajo nuk ka marrë shumë kohë. Pas larjes, të jetë i sigurt për të veshin kapele pambuku fëmija. Para se të paguani për një krem ​​të ri apo balsam për fëmijën tuaj, shikoni për paketën dhe duhet të lutemi të shqyrtojë informacionin e mëposhtëm. Për moshat emëruar agjent. Mos blej kozmetike për fëmijët më të vjetër - lëkurën e fëmijës suaj ka nevojë për kujdes të ndryshme. Kontrolloni nëse përbërja e specifikuar do të thotë. Nëse jo, nuk e marrin atë, sepse ju nuk mund të jetë i sigurt se kjo kozmetike të dizajnuara veçanërisht për fëmijët. Paketimi duhet t'i jepet të gjithë përbërësit, dhe ato para të cilat mbizotëron interesi.
Informacion në lidhje me prodhuesit. Blej kozmetike njohur tani kompanitë nuk e rrezikojnë shëndetin e fëmijës kot! Rregulli përditshme krehje furçë fëmijëve me shpohet butë, veçanërisht në qoftë se natyra e ka pajisur curls e saj luksoze. Le fëmijë mëson të produkteve të kujdesit të flokëve që nga fëmijëria. Përveç duke stimuluar rritjen e flokëve dhe prodhuar një lloj parandalimin e crusts.
Gjithmonë kreu fëmija toddler shampo im. Dhe jo vetëm për shkak të këtyre foshnjave nuk qaj. Këto fonde zbutur kokës, nuk thaj atë. Zgjidhni një që është mbishkrimi "nga ditët e para të jetës."

Kujdes alergji! Pas aplikimit të krem ​​të ri ose shampo në thërrimet në lëkurë nuk duhet të jetë skuqje apo të nxituar. Në qoftë se është i pranishëm, nuk do të përdorin këto produkte te kujdesit.