Trupi i një gruaje pas lindjes


Zgjohet quajtur instinkt fole. A doni të jepni strehim në mënyrë që: të pastër, vakum, të pastër, të larë. Dëshira për të pajisur shtëpinë pak para lindjes shkon prapa në ditët kur foremothers tona përgatisin vetes vend të rehatshëm dhe të sigurt për fëmijën derisa babai i ushqimit të familjes prokurohen. Por bota ka ndryshuar. Le të flasim për trupin e një gruaje pas lindjes.
Pra, mirë për shumicën e shqetësimeve në fermë në të supet e të afërmve, si dhe pjesa tjetër të jetë - do të ishte më mirë për trupin e një gruaje. Tashmë në këtë fazë në shumë bie barkun shtatzënë. Ju papritmas të vëreni se ajo u bë më e lehtë për të marrë frymë, mitra nuk është aq shumë presion mbi diafragmë. Kreu i fëmijës zhvendosur legen. Fund i uterusit, respektivisht, gjithashtu ulen. Barkut duket pak. Më shpesh kjo ndodh në primiparous 2 javë para lindjes. Në nënat me përvojë - më vonë, ndonjëherë direkt në lindjen e fëmijës.


Ju shkoni te mjeku çdo javë, dhe çdo herë që ju ka dërguar për analiza. Kjo është e nevojshme. Mjekët po bëjnë gjithçka për X ditës ju dhe fëmija ishin plotësisht të shëndetshme. Nuk mund të jetë harbingers e terezi. Të tilla si punë të rreme. Ndryshe gjenerik, ata janë të dhimbshme, por nuk ndërpritet rregullisht dhe shpejt. Me këto ndryshime strukturën e mitrës, zbutur. Nëse ata nuk largohem, por intensifikuar - është më mirë për të shkuar në spital.

Nalylasya gjirit dhe potyazhelela me gratë. Pas lindjes, kur është qumështi, ajo është rritur në madhësi. Kini kujdes paraprakisht e sytjena për pleqsh. Ai duhet të jetë me Shiritin gjerë, me materiale natyrore. Nëse nipples pas lindjes kanë banesë apo të përfshira, duhet të konsultoheni me një mjek dhe të gjetur se si duhet përgatitur ato për të ushqyerit. Bold mund të ndryshojë të bëhen të bollshme, mukozës. Nëse ata janë të bardhë ose të verdhë - mos u shqetësoni. Por ka papastërti e kuqe të gjakut nuk duhet të jetë. Ajo mund të largohet plug që mbulon qafën e mitrës. Ajo duket si një gungë të dendur të bitum me venat gjakderdhje kafe apo trëndafili. Kjo është një nga shenjat e lindjes afrohet. Mjekët nuk e rekomandojmë pas shkarkimit priza mukozës dhe pas lindjes notuar në pishinë me ujë, të marrë një dush.


Mitra është aq i madh që presionit të prekshme në stomak dhe zorrë në femra. Shumë ushqim dhe pas lindjes lindin vjellje dhe urth. Problemet e tilla mund të minimizohet, nëse shpesh hani, dhe të pushojnë pak pas drekës. Për të përmirësuar tretjen dhe për të shmangur kapsllëk të ngrënë fruta të freskëta, krunde, pije kos dhe të marrë një ditë jo më pak se 15 litra.