Duhur të rritur fëmijën e imunitetit


Pse fëmijët e vegjël sëmuren shpesh? Çdo prind dëshiron për të mbrojtur fëmijën e tyre nga të gjitha problemet që lidhen me shëndetin e tij, ndonjëherë ne jemi të gatshëm për të lëvizur veten ndonjë sëmundje, vetëm se fëmija ynë ndihej mirë. Ne jemi duke përjetuar veçanërisht akute kur fëmija është i sëmurë, ai temperaturë të lartë, ethe, ai ndihet shumë keq. Megjithatë, fëmijët janë shumë të ndjeshëm ndaj sëmundjeve të ndryshme dhe kjo është ku të shkojnë. Kushdo që ndërvepron me botën, mjedisi që e rrethon atë, një sërë faktorësh që ndikojnë atë, dhe disa prej tyre mund të shkaktojë dëme në trup. Mbrojtja pengesë është për secilin prej nesh sistemit imunitar, përmes të cilit trupi i njeriut prodhon imunitet të shumë faktorëve negative të jashtëm.


Në kohën kur një person është i sëmurë ose në qoftë se ai ka qenë i imunizuar ndaj çdo sëmundje, ajo bëri imunitet të veçantë, e cila është për secilin prej nesh është rreptësisht individuale. Punon vetëm imunitet të veçantë në lidhje me ndonjë një infeksion të veçantë. Nga ana tjetër imuniteti nonspecific jep mbrojtjen e trupit ndaj një sërë Sëmundjet, të gjithë njerëzit duhet të jenë të njëjta, por për arsye të ndryshme kjo nuk mund të ndodhë. Pse duhet rritur imunitetin korrigjuar një fëmijë? Ne kemi nevojë për atë, sepse sistemi imunitar i fëmijëve është larg nga të përsosur dhe për të mbrojtur shëndetin e fëmijës dhe duhet të jetë korrekt dhe në kohë imunitet të rritur fëmijët.


Ka shumë mënyra për të ndihmuar ju shumë në mënyrë efektive të rritur imunitetin. Ndërsa, në mënyrë që të zhvillojnë imunitet të veçantë të mjaftueshme për të vaksinohen ose perebolet nga ndonjë infeksion, në mënyrë që të bëjë një përmirësim të saktë dhe të plotë të imunitetit jospecifik në një fëmijë duhet të marrë një numër masash të veçanta. Këto përfshijnë:
A) Është e rëndësishme për të ngrënë sistem të shëndoshë imun. Nuk është sekret se ushqimi është për ne nuk është vetëm një burim i kënaqësisë dhe një mjet për të gjeneruar energji, por ajo është gjithashtu një burim i domosdoshëm i substancave të nevojshme, vitamina, elementët gjurmë të dobishme. Kjo është një përmbajtje të balancuar të të gjithë këtyre komponentëve në trup dhe ndihmon në ruajtjen e mbrojtjen e saj imunitar në mënyrë të mirë.

B) Të gjitha sëmundjet që fëmija i sëmurë me siguri duhet të trajtohet. Dhe ata duhet të trajtohen si duhet, plotësisht, të gjitha burimet e infeksioneve kronike duhet të eliminohen. Këto burime mund të jenë dhëmbët karies, sinuset paranasal, bajamet.
B) Nëse është e nevojshme, mjeku juaj mund të emërohet përgatitjet e veçanta që do të bëjë një rritje të duhur të kërkuar imunitet në fëmijët. Kjo është veçanërisht e vërtetë për fëmijët, të cilët shpesh janë të sëmurë, të dobët.
D) Imuniteti zgjeruar mjaft efektive përmes forcim.

D) Një shumë e rëndësishme për fëmijën të rritet i shëndetshëm, rrethojnë atë me dashuri, ngrohtësi, përkujdesje. Kjo atmosferë psikologjike në familje, e rrethuar nga fëmijë duhet të jetë pozitiv.

Kështu, të gjithë prindërit duhet të konkludojmë se sistemi imunitar i fëmijës është kryesisht i varur se si rregullisht dhe plotësisht në trupin e tij merr minerale esenciale dhe vitamina. Kids këto substanca duhet të arrijë në një dozë të caktuar, kështu që nëse ka nevojë për të përdorur komplekset veçanta vitaminë-minerale duhet të zgjidhni ato që janë vetëm për fëmijët. Është e rëndësishme të zyyazykay marrja e vitaminave, pranverë, kur trupi është duke përjetuar një mungesë akute të ushqyesve. Në këtë kohë rrit rrezikun e gripit kontraktues, ushqim, ndryshe nga viti, jo aq të pasura me vitamina.


Nëse një fëmijë shpesh vuan gjatë, ajo duhet të shqyrtohet nga një mjek, immunologist, e cila është në gjendje për të zbuluar të gjitha problemet, mangësitë në fëmijën e mbrojtjes imunitar. Mjeku do të zgjidhni të drogës kërkuar që ndihmon imunitet të rritur në një fëmijë pa dëm për shëndetin, të bëjë ajo vetë nuk është e nevojshme. Droga për rritjen e imunitetit fëmije të përshtatshëm për të aplikuar në rastet e mëposhtme:
1. Kur një fëmijë është mangësi imune, konfirmuar nga analizat laboratorike.
2. Të gjitha shkaqet e mungesës së imunitetit eliminuar.

3. Mënyra të tjera për të rritur mbrojtjen imunitar të fëmijës janë përdorur, por nuk kanë sjellë efektin e dëshiruar (të ushqyerit, forcim, vitamina).
4. Këto barna (Ndihmesa) Fëmija i përshtatshëm me moshën, dhe ka contraindications tjera.

Droga që rrisin sistemin imunitar në fëmijët dhe të përshkruara nga mjeku, interferone, Anaferon, Arbidol, tsikloferon, bronhoymunal, xhensen, kineze magnolia hardhi, etj
Shumë efektive dhe të sigurt të mjaftueshme mund të rrisë sistemin imunitar të fëmijës duke përdorur mjetet juridike popullore. Bimët përgatitjet me bazë të ketë një efekt të butë, ata janë në dispozicion. Disa mjete receta popullore për të rritur imunitetin fëmija do të përshkruhet më poshtë.


A) u rrit, nenexhik, Calendula, kamomil posedojnë shumë prona të dobishme, të cilat mund të përfshijnë rritjen e mbrojtjes imunitar të trupit. Supë është e dobishme për të pirë ato pas një vakt si çaj.
B) Për trupin e fëmijës janë arra shumë të dobishme, rrush të thatë. Ajo duhet të përzierje e arra grimcuar, gjallëri limoni, shtoni mjaltin dhe t'i japë fëmijës tri herë në ditë për 1 lugë çaji Fëmijët zakonisht pëlqen goodies të dobishme.
B) Prindërit duhet të japë produkte të qumështit fëmijës rregullisht. Ato ndihmojnë për të mbrojtur kundër shfaqjes së dysbiosis.

D) për fëmijën forcim mund të derdh ujë të vakët në dush, le të mësohen me shpirtin kundërta.

Të gjitha fondet si drogës dhe njerëzve, duhet të përdoret me lejen e një mjeku, pas një shqyrtimi të zbuluar sëmundje të ndryshme apo contraindications.