Ftohjet gjatë shtatzënisë


Ftohjet gjatë shtatzënisë - një dukuri e zakonshme, dhe kjo nuk duhet të trembet me trajtimin në kohë dhe këshillim nga një mjek. Ftohjet gjatë shtatzënisë jep shumë momente të pakëndshme për nënat e ardhshme, dhe trajtimin e sëmundjeve me mjete konvencionale kundërindikuar gjatë shtatzënisë për fëmijën. Turistik rekomandohet në trajtimin e të ftohtë të përbashkët me metodat e njerëzve, sepse trajtimin e ftohjet gjatë shtatzanisë metodat më të njohura janë të sigurt për fëmijën.
Përdorni disa herë një balsam ditë "Yll" në hundë, tempujt dhe vende ku ndjehen siklet. Në një të ftohtë, dhe përmirëson gjendjen e sinusit është një infuzion të nxehtë e gjethe delli, gjethe të egra lulushtrydhe dhe Hypericum. Metoda është: derdh dy lugë herbs filxhan ekipi ujë të valë, pastaj të lënë për 30 minuta, ikjen, atëherë pini një gjysmë gotë 3 herë në ditë.


Shkëlqyer ndihmon për të pastruar zgavrën e hundës pika soda-tanin që lehtësojnë frymëmarrjes. Për ta bërë këtë, një lugë çaji çaj filxhan krijoj ujë të vluar, avulluar për 15 minuta në zjarr, pastaj tendosje dhe shtoni një lugë çaji sode buke. Aplikoni pika 3 herë gjatë ditës, por jo më shumë se 2 pipettes në flegër, dhe pastaj të pastër vыsmarkyvanyem hundë zakonshme.
Phytotherapist këshillojnë gratë shtatzëna që vuajnë nga ftohjet në 4 herë në ditë në vrimat e hundës pikoj prioritare në 8 pika lëng shtrydhur fllad e karrota të Apple dhe të aplikojnë tinctures bimor. Infuzione e bimëve rekomanduar per perdorim ne formen e inhalacion deri 4 trajtimet ditore sjelljen e tyre deri ne 5 minuta

Teknologji e përgatitjes:
1. Mbledhja e barishte Wort Shën Gjonit, leh shelg, lisi, lule bli dhe nenexhik lë në vlerë prej dy lugë ujë të zier. Lër për 3 orë në një termos, tendosje dhe shtoni pak para se të hahet tri pika vaj pishe
2. Merrni yarrow njëlloj bar, gjethe urtë, rigon, kulpër leh, rrënjët trengjyrësh vjollcë. Plotësoni dy lugë qelqi bimëve me ujë të ftohtë dhe të insistojnë për një orë, pastaj të sjellë një çiban, të mbijetuar në zjarr nuk ka minuta më shumë se 7, të ftohtë dhe filtër

3. Dele mbledhjen e pjesë të barabarta lule pyjore mallow, sythe pishe, lë nënën dhe njerka, dhe barishte rigon shelg leh. Përgatitja infuzion, derdhje dy lugë herbs gotë me ujë të ftohtë dhe të insistojnë për një orë, pastaj të sjellë një çiban, të mbijetuar në zjarr nuk ka minuta më shumë se 7, të ftohtë dhe filtër
Trajtimi i temperatura të ftohta dhe gjatë shtatzënisë
Në prani të rritjes së temperaturat e larta, shfaqja e simptomave të tilla si ethe, paaftësia për të shpejt të ngrohtë deri, duart prania akull dhe këmbët, Shpëtoni veten metoda të tilla të thjeshta: batanije, çaj djersitës nxehtë, shishe me ujë të nxehtë me shuplaka dhe shputa. Kjo do të vasodilatation lëkurës, duke shkaktuar rrjedhjen e gjakut dhe rritjen e ndikimit të ngrohjes. Ngrohur menjëherë të sjellë poshtë të nxehtit të mjeteve juridike popullore tradicionale. Kjo përfshin trupin fërkim vodka, uthull, gjysma e holluar me ujë.

Gjatë ethe zgjatur dhe temperatura gjatë shtatzënisë brewed çaj nga mbledhja e bimëve dhe manaferrat (mjedër, nënës dhe njerka, rigon, gjethe delli) dhe copëtuar leh e bardhë shelg derdh një gotë me ujë të vluar dhe të ftohur. Është e rekomanduar për të pirë 4 herë në ditë në një lugë gjelle.
Jo keq heq ftohjet gjatë shtatzanisë, halore përgatitur koktej. Ju duhet të pres 100 gram shoots rinj të bredh dhe pishe veshkave apo 50 gram rrënjë butë. Kjo është e nevojshme për të bërë një kavanoz qelqi, sheqer peresypavshy para (100 gram). Pastaj shtoi në 10 lugë ujë të vluar, insistojnë natën, të ngrohur deri në 8 orë në një banjë me ujë, insistojnë dy ditë, derdhur në një gotë me lëng formuar. Mbani në një vend të freskët dhe të lechimsya duke marrë një lugë gjelle para ngrënies

Trajtimi i ftohjet dhe fyt gjatë shtatzënisë
Në qoftë se një të ftohtë gjatë shtatzënisë është duke përparuar dhe ka simptoma të tilla si dhimbje të fytit, e përdorin këtë metodë të trajtimit të sëmundjes: një lugë çaji hips shurup, dy lugë kos dhe lëng panxhar. Kjo përzierje është shtrydhur lëng të gjysmë limoni. Kjo pije-droga të dobishme në faringjit kronike dhe grykët.
Mundohuni të pini gjatë natës, e shtrirë në shtrat, i urtë supë dhe qumësht. Përgatitur si më poshtë: një lugë gjelle prej qelqi të thatë bar mbushur të qumështit, të sjellë një çiban, ziej për dhjetë minuta në zjarr, pastaj filtrohet dhe përsëri të sjellë një çiban.

Trajtimi i ftohjet gjatë karamele shtatzënisë dhe tableta nuk janë të rekomanduara. T'i zëvendësojë trajtim popullor për ftohjet në shtatzëni: mbajtja në gojë një lugë çaji me vaj buckthorn detit ose një pjesë të vogël të aloe fletë cunguar.
Përdoreni këtë ilaç për ftohjet gjatë shtatzanisë, të përgatitur në mënyrë të pavarur, i urtë, lë thupër, eukalipt. Një lugë gjelle e bimëve derdh një gotë me ujë të vluar, të lënë për 20 minuta, tendosje dhe të përdorin si një lëng për gargarë.

Shpesh pije në fyt me dhimbje gjatë shtatzënisë ngrohtë ujë të zier, panxhar holluar ose lëng qepë (1: 1), dhe infuzion të ngrohtë e Hypericum, kamomil, eukalipt, urtë, Calendula përgatitur si më poshtë: a lugë gjelle e bimëve të derdh ujë 200ml valë, insistojnë 15 minuta, filtër. Në mënyrë të ngjashme, ne mund të prodhojë pije me tjetër butë bimor, lule, gjethe boronicë, bli melkolystnoy, bar Hypericum perforatum, dhe mal hirit; përdorura dhe të dytë përzgjedhja opsion i bimëve, fletë butë dhe lule Helichrysum, horsetail barishte

Shtatzënia: humbur zëri
Kur trajtimin përpjekje shtatzënë fyt për heshtjen dhe pëshpëritje madje edhe të rrezikshme për ju. Pezmatim i fytit pëlqen tensionin e litarët vokale. Likuytesya dhe shpëtoi nga sëmundje aromatik traget çdo gjysmë ore. Përgatitja e thjeshtë: derdh një gotë me ujë të vluar, të qëndrojë për rreth një orë nën kapuç.
Përbërja e bimëve për infusions:
1. Lë fundos Marsh, gjethe delli, lë nënën dhe njerka
2. Veshkat pisha, livando bari, lule kamomil
3. violet barishte trengjyrësh, kafshët bari trifid

4. Lë nënën dhe njerka, lule korovyaky skypetrovydnoy, lule plak
Trajtimi i ftohjet gjatë procesit të shtatzënisë është e nevojshme dhe shumë e nevojshme. Ejani në atë seriozisht, mendoni për fëmijën tuaj, sepse trajtimi i zgjatur të sëmundjes dhe progresive përkeqësimit ndikimin shtatzënë në shëndetin e fëmijës. Ftohjet gjatë shtatzënisë nisen në praninë e disiplinë të rreptë në trajtimin
Më shumë artikuj mbi këtë temë:
1. Pirja e duhanit gjatë shtatzënisë
2. Depresioni gjatë shtatzënisë

3. Hemorroide gjatë shtatzënisë
4. Mëllenjë në shtatzëni