Gratë Manikyr gjatë shtatzënisë


Sipas rregullave, ju merrni në spital vetëm nëse thonjtë në duart dhe këmbët janë të mbuluara me sy zoti dhe, në raste ekstreme, një llak pa ngjyrë. Kjo nuk është hipokrizi, dhe qasja e shëndetshme - nën llak mund të fshehin sëmundjet fungale dhe infeksione të tjera. Thonjtë tani ju duhet të jetë në vogël vajzave të shkollave të mesme. Besoni mua, në mënyrë të drejtë dhe madje shumë touchingly duket! Thonjtë të gjata mund të plagosë fëmijën, dhe ndiqni higjienës vështirë. Le të flasim për nenin manikyr, ndërsa gratë shtatzëna.


Ushqyes dush për duart:
2 litra ujë, 2 tbsp vaj vegjetal, "thith" duart 10-30 minuta, përsëritet të paktën 1 herë në javë. Ju mund të përdorni vaj perimesh në vend concoctions e bimëve - kamomil, acaroj, gjethe delli ose urtë. Pas dush fshij lëkurës krem ​​ushqyes.
Mjekët besojnë se gozhdë nuk do të ndikojë negativisht në fetusin. Por nuk beautician të gjithë do të marrë për të bërë këtë procedurë nënën shtatzënë. Akrilik dhe të tjera polimere, si dhe tretës të fuqishëm për shtatzëna sigurisht jo të dobishme. Teknika në vetvete është edhe rreziku në rritje: Kjo përfshin rëndë, gjatë të cilës klienti (si, në të vërtetë, mjeshtër) thithur pluhur toksik. Dhe një gjë më shumë: thonjtë si dhëmbët dhe flokët, ndërsa gratë shtatzëna sillen unpredictably. Ndonjëherë ata dobësojnë fillojnë të delaminate. Torfë artificiale - ajo është një barrë shtesë mbi gozhdë dëmtuar, gjendja e tij mund të përkeqësohet dhe të rezultojë e cilësisë jo garanci.


Gratë manikyr gjatë shtatzënisë ndalon askush. Ju mund të këshillojë për të zgjedhur mjetet e një përmbajtje minimale e formal, amoniakut dhe substancave të tjera toksike. Si tretës, përdorni asnjë të lëngshme që përmban aceton (e cila, që ra fjala, është e rekomanduar për të gjitha zonjat si aceton jo vetëm erë thonjve të këqija, por shumë të thatë). Por të gjitha llojet e "strengthener" thonjtë me vitamina shtuar dhe minerale bien shumë i dobishëm: trupi në këtë kohë është e mangët vitaminë E, kalcium, kreatinë dhe ushqyesve të tjera. Në mënyrë ideale, në qoftë se paketimi përmban fjalët "hypoallergenic" ose "të lejuara për përdorim gjatë shtatzënisë një grua."


Duart e një nënë e re dhe vetëm dhe të bëjë atë që lahen manikyr, tunduar, larë. Ata përballen me më shumë ujë se sa një person, por lagësht 4-5 herë më keq. Në dorsum e gjëndra dhjamor dorës pak mbi pëllëmbët mungon krejtësisht. Dhe kështu me agjentët agresive të mjedisit - Objektet për larjen e enëve, pastrimin e kimikate për hidraulik, njollave apo ngjitës - duart tona janë absolutisht të pambrojtur. Nëna shtatzënë duhet sa më pak kontakt të mundshëm me pastrimin e shtëpisë dhe kujdesin e duarve me kujdes.

Të gjitha detyrat e shtëpisë në doreza manikyr ndjekin - huyazykah, polietileni ose silikoni. Para se të filloni Përhapjen krem ​​mbrojtës me dorë krijon një film mbrojtëse në lëkurë. Mos përdorni shumë ftohtë apo ujë shumë të nxehtë të parë shkakton lëkurë të goditur dhe të zhvishem off dytë - Degreasing dhe thaj. Harrojeni për ekonomik bukur, plot livadhe dhe vetëm përdorni banjë të mirë, sapun fëmijë. E pra, në qoftë se ajo është e celandine shtesë, aloe, kamomil, kafshët. Fshij duart e thatë dhe mos harroni pas çdo larje vajos krem ​​e tyre ushqyes. Rregullisht kënaq duart trajtime bukurie: exfoliating lëkurë e shoqëruar me masazh dhe hydrating maskë.


Nourishing Mask Hand:
Thjeshtë - të bëjë pure patate me qumësht dhe të aplikojnë slurry në lëvizjet e duarve masazh. Dërgo në për 10 minuta, pije me ujë të ftohtë dhe të lyej krem ​​për duart. Aplikoni 3 herë në javë.