Maska për fytyrën dhe trupin për gratë shtatzëna


Maska trupit janë ideale nëse doni të forcojë e lëkurës, për t'u kthyer në atraktivitetin dhe shëndetin e saj. Ata janë të lehtë për të përgatitur në shtëpi. Ju mund të merrni një kurs dhe një sallon bukurie. Në nënat lactating procesi i shërimit zgjat më shumë se ata që bijtë e të cilëve shishe-ushqyer. Beauticians janë këshilluar lactating nuk preferojnë shumë intensive, por procedurat e rregullta. Moisturizer flokëve për gratë shtatzëna - një kujdesit ditor i detyrueshëm. Përveç kësaj, një herë në javë është e mjaftueshme për të shijuar dhe pastrim çdo 10 ditë për të bërë përfundon. Kuptimi i "restaurimit" - jo një humbje peshe papritur, duke siguruar një lëkurë të qëndrueshme me ushqyesve thelbësore, minerale, vitamina dhe proteina. Le të flasim për Facials dhe trupin për shtatzëni.


Thalassotherapy
Procedurat për ujin e detit shtatzënë, baltë detit dhe algat. Ajo përfundon dhe maska ​​synojnë detoksifikimin dhe relaksim të trupit, duke hequr lëngjeve të tepërta nga ajo, të ushqyerit dhe shërimin e lëkurës. Programi "Deti" ofron efekt thalassotherapy ushqyese, ushqen mineraleve dhe aminoacidet - materialeve themelore të ndërtimit, duke përfshirë edhe qelizat e lëkurës prodhojnë kolagjenit dhe fibrave elastin reja. Në qoftë se nuk është e mjaftueshme nga këto "blloqe ndërtimi", lëkura humbet elasticitetin e tij - shtrirë, dhe pastaj nuk mund plotësisht të tkurret dhe të kthehet në gjendjen e tij origjinale.

Ju mund të filloni një kurs në 1-2 muaj pas lindjes. Nëse fëmija është ushqyer me gji, duhet të njoftojë cosmetologist se ai zgjodhi produktet lejohen gjatë laktacionit.

Alhoterapyya shtatzëna - maska ​​dhe përfundon me alga deti natyrore për të simuluar siluetë, reduktimin e celulitit dhe konfirmohen lëkurës dhe trupit. Futje të mjaftueshme të mikro - dhe algat makro heq lëng nga indet. Alhoterapyya forcon enët e gjakut, sidomos venat. Kjo është një parandalim i mirë për venat me variçe. Fanhoterapiya - përdorni maska ​​samorazohrevayuscheysya baltë detit dhe përfundon. Muskujt e qetë dhe nyje, përmirësimin e qarkullimit të gjakut, të sjellë trupin e toksinave të dëmshme. Forcuar efekt hollim, tërheq lart dhe lëkurës rozhladyt. Procedura është në gjendje për të trajtuar edhe rastet më të vështira me paraqitjen e celulitit.


Për të arritur rezultate të mira në përmirësimin e lëkurës duke përdorur maska ​​shtëpi. Sesionet e rregullta në shtëpi - 2-3 herë në javë për një muaj. Të gjitha përzierje është aplikuar në trup më të mirë pastruar dhe steamed. Mix ushqime paraprakisht ose të lërë shumë papërdorur për procedurë tjetër nuk ka kuptim - pronat shërimin e përbërësve me kalimin e kohës vtrachatymutsya. Përbërësit më të mira natyrore: balta, mjaltë, kakao, kafe dhe Spirulina.

Maskat me Spirulina
Spirulina - një lloj i algave lindore byousvayvaemoho burim i proteinave. Përdorur gjerësisht në cosmetology për të punuar me shtrirë, butë, lëkurë të dehidratuar. Ajo parandalon plakjen e parakohshme, përmirëson gjendjen, ndihmon rrudhat, heq acarim. Spirulina mund të blihen lehtësisht në një farmaci, për shembull, në pluhur ose kapsula. Ata duhet të jenë të tretur në pak ujë dhe shtoni për përzierje për maska ​​ose përfundon. Muzik dy pllaka pluhur Spirulina dhe përzierje me 1 lugë gjelle balta. Rub në dy karrota hekura. Mix gjithçka deri qëndrueshmëri të qetë. Mbajeni trupin për 20 minuta, pastaj pije me ujë të ftohtë.


Mix 2 lugë balta e zezë me ujë të ngrohtë në mënyrë që një masë e trashë homogjene. Shtoni 1 lugë mustardë dhe mjaltë. Massu vënë një shtresë edhe në fushat me probleme, të përfundojë me kapem film dhe gjejnë strehë në një batanije të ngrohtë. Kohëzgjatja - 1 orë. Shpëlaj me ujë të ngrohtë dhe lyej çdo lëkurës krem ​​ushqyes. Nxehtësia 200 ml qumësht, shtoni 300 g çdo balte kozmetike dhe 2 lugë mjaltë të lëngshme. Të mbajtur trupin më pak se një orë. Shkrihet 150 gram balta me ujë të nxehtë deri në një paste-si masë, shtoni 50 g mjaltë të lëngshme. Ora Trajtimi - 20-30 minuta.