Mjetet juridike popullore malovodyya Parandalimi


Për nëntë muajt e shtatzënisë një grua mund të përballet me disa komplikime të lidhura drejtpërdrejt me zhvillimin e fetusit. Një nga këto komplikime mund të jetë oligohydramnios, e cila ndikon negativisht në zhvillimin e fëmijëve. Oligohydramnios është moderuar, dhe të rënda. Nëse ju ndjeni dhimbje, ndërsa nxitje fëmijën, ajo mund të jetë një malovodyya simptomë. Për fat të keq, as i pari dhe as lloji i dytë malovodyya ka shërim, por mjetet juridike popullore parandalimin malovodyya mund të ndihmojë parandalimin e kësaj sëmundje.
Toksikoz fazat e mëvonshme mund të shkaktojë malovodyya, kështu që gratë shtatzëna duhet të ndjekë dietën parandaluese të rreptë. Baza e dietës duhet të bëjë fruta dhe perime, si dhe produktet e qumështit dhe ushqime që përmbajnë kalium.


Rrush, rrush, pjepër dhe fiq - që ushqime të pasura në kalium dhe të përmbajë një sasi të mjaftueshme të lëngshme. Duhet të hani shumë fruta dhe manaferrat (rrush pa fara, i tretë, pjepër, kajsi, mollë), pasi ato janë të pasura me fibra, e cila ndihmon për të përmirësuar tretje. Regjistro E përditshmja arra dietë, ullinj, domate, kungull i njomë dhe enët e kungull, marule.

Për të stimuluar veshkat pirë diuretics, por droga nuk më të mirë dhe drogë me origjinë natyrale. Ajo mund të jetë kos të freskët, çaj limoni, bimor veçantë. Të gjitha pijet duhet të jetë acid, përdorimi i ujit thjeshtë minimizohet mirë. Shkurtuar në konsum kripë në 3 gram në ditë. Gjithashtu, si një masë parandaluese periodikisht organizojmë agjërimi ditë kur më e mirë që të rrinë në një dietë të rreptë kefiric apo fruta, por mos harroni në lidhje me një dietë të ekuilibruar.


Këtu janë disa mjete të thjeshta popullore për parandalimin e malovodyya.
1. Lëng Birch ka një efekt të madh diuretik, kështu që nëse tremujorin e fundit të shtatzënisë përkoi me fillimin e pranverës, ju mund të shkoni nëpër një parandalimin e madhe e kursit. Nga buds thupër rinj dhe gjethet mund të jetë i gatuar supë shëndetshëm. Pour 1 ch. L. buds thupër filxhan ujë të vluar në një termos dhe të lënë për 4 orë. Pini infuzion prej 1 lugë tri herë në ditë. Në të njëjtën mënyrë që ju mund të përgatisë një infuzion i lë duhet të marrë vetëm 2 lugë lëndëve të para dhe përfundoi pije infuzion 1/4 filxhan 4 herë në ditë.

2. chokeberry ndihmojë në uljen e presionit dhe të pasurojnë trupin me vitamina. Pi 50 gram lëng për disa minuta para një vakt ose të hani 100 gram fruta dhe ju nuk do të dini se problemet me presionin e lartë të gjakut dhe mungesës së vitaminës C.
3. toksikoz në shtatzëni fund dhe oligohydramnios mund të rezultojë nga stresi, lodhje kronike dhe mungesa e gjumit. Si një masë paraprake të vijnë në bimëve ndihmës shëruese. Infuzion i rrënjë sanëz ka një efekt qetësues dhe përmirëson gjumin. Brew 1 lugë çaji grimcuar rrënjët në një gotë me ujë të valë dhe të lënë gjatë natës. Merrni një ilaç popullore për një çerek ose një filxhan e gjysmë, por para se të marrë të konsultoheni me mjekun tuaj. Valerian mund të marrin jo më shumë se gjashtë muaj. Në vend të sanëz mund të përdoren Motherwort. Infusion është përgatitur nga të njëjtin recetë dhe është një qetësues që lehtëson dhimbje.

4. fortë agjent diuretik dhe anti-inflamator është një infuzion i lë Kastrati. Hidh 2 lugë lë ujin Kastrati filxhan dhe vlim për 15 minuta. Insistojnë supë gjysmë ore dhe për të marrë një filxhan çerek në 15 minuta para një vakt. Përdorimi i rregullt i mjeteve juridike popullore në mënyrë të konsiderueshme rrit imunitetin. Ju gjithashtu mund të hani luleshtrydhe të freskëta që janë gjethet dhe Kastrati, lag inflamacion dhe për të luftuar malovodyem.
5. ftohjet dhe ndodh si pasojë e dehjes mund të shkaktojë malovodyya. Nëse, ftohjet t'ju kapi në befasi, kontaktoni menjëherë mjekun tuaj. Mos e merrni ilaçe që përmbajnë aspirinë, pasi ajo ndikon negativisht në gjak, e cila mund të ndikojë më tej fëmijës dhe të shkaktojë komplikime gjatë lindjes. Në qoftë se ju ndiqni pjesën tjetër të ftohtë shtrat dhe të pini shumë lëngje, të tilla si çaj me raspberries që ndalojnë inflamacion.

Në një masë parandaluese për ruajtjen e imunitetit ha mjaltin, natyrisht, në qoftë se ju vuani nga alergji. Për të shpejtuar procesin e shërimit do të ndihmojnë kripë larja zgavrën e hundës. Shkrihet 1 lugë një gotë me ujë çdo ditë dhe të bëjë larjen, ai kursen trupin nga bakteret e dëmshme.
6. Shpesh inflamacion i sistemit urogjenital në gratë shtatzëna mund të shkaktojë malovodyya. Për të hequr ndezjen, të marrë ilaçin e mëposhtëm popullore:
- lë thupër, karamele mente, Yarrow, gjethet egra lulushtrydhe, fasule fletë (2 pjesë);

- frutat e malit hirit (pjesa 1);
- lë tufë, acaroj, u rrit hips (3 pjesë).
Hidh 05 litra ujë të valë 2 tbsp përzierje dhe të lënë për 10 orë. Merrni një gjysmë gotë 3 herë në ditë.

Mos harroni se kjo nuk është e nevojshme të vetë-mjekoj, sepse edhe të padëmshme në mjetet juridike popullore shikim të parë mund të ndikojë negativisht në zhvillimin e fetusit. Pra, para përdorimit të mjekësinë popullore konsultoheni me mjekun tuaj dhe të zgjidhni një metodë e trajtimit dhe parandalimit, më të mirë për rastin tuaj të veçantë.