Fitness gjatë shtatzënisë përmirëson procesin gjenerike


Palestër njohur për një kohë të gjatë, por ai mbajti me emra të ndryshëm, është e njëjta palestër apo stërvitje, për të forcuar shëndetin, trupi i formuar, duke u shpëtoj peshë të tepërt, të forcojë sistemin kardiovaskular, nivelet e ulëta të kolesterolit në trup dhe duke u shpëtoj prej shumë komplekset në lidhje me të dhënat tuaja fizike.
Llojet më të përshtatshme të ngarkesave aerobe janë vrapim, ecje, biking, të gjitha llojet e gjimnastikë dhe valle, ushtrojnë veprimtari jo të fortë, i projektuar për të djegur dhjamin dhe me çdo mësimi zgjat të paktën 40 minuta.


Palestër ndarë në përgjithësi dhe fizike, ndërsa palestër të përgjithshëm përfshin trajnime të lartë të performancës për palestër, aftësinë e mushkërive, zemrës, enët e gjakut, muskujt të veprojë me efikasitet të madh dhe detyrë të veçantë, një palestër gjatë shtatzënisë, procesin e lindjes që përmirëson dhe forcon femra trupi.
Palestër fizike ka 5 faza, kjo është forca e muskujve kur jepet ngarkesën maksimale për të rritur në masë të muskujve. Gjithashtu, durim muskujve, dhe kështu të arritur rezultatet, kur muskujt mund të përballojë stresin zgjatur dhe ata nuk mund të gjatë të lodhur.


Niveli i tretë i ushtrimit është aftësia e enëve të gjakut, zemra dhe mushkëritë për të dhënë oksigjen dhe ushqyesve për muskujt e punës dhe organet gjatë aktivitetit zgjatur fizik, dhe në këtë mënyrë ka metabolizmi intensive, sekretim e toksinave nga trupi.
Shkalla e katërt është kur një person gjatë ushtrimit prodhon fleksibilitet, e cila lejon nyje të lëvizin me amplitudë maksimale. Dhe shkalla e pestë e karakterizuar nga raporti i peshës trupore, kockat, muskujt, organet e brendshme, indet nervor dhe yndyra

Prandaj, ai duhet të dinë se palestër përmirëson gjatë shtatzënisë dhe procesi i lindjes forcon trupin e gruas.

Mjekët gjithmonë të bindur gratë shtatzëna që gratë të cilët kanë paguar shumë vëmendje për trupin tuaj, duke bërë palestër para dhe pas shtatzënisë, ata shpejt gjetën formën e saj të mëparshëm dhe forcon trupin, dhe një palestër përmirëson gjatë shtatzënisë dhe procesi i lindjes forcon trupin e gruas.
Ato gra që ishin të shtrirë në shtrat, duke lëvizur pak, por shumë po hanin, ata ishin të jetesës joaktive, dhe lindja ishin shumë të vështira, për dallim nga ata të cilët janë të përgatitur fizikisht mirë.

Një grua shtatzënë në palestër duhet gjithmonë të matur pulsin, qëndrojmë të qetë kur overheated, fillon fruta shumë të ftohtë, dhe ju nuk mund të lejojë këtë.

Në palestër, gratë shtatzëna duhet të jetë nën mbikëqyrje të vazhdueshme mjekësore, për shkak të faktit se aktiviteti intensiv mund të zvogëlojë në masë të trupit dhe fetusi mund të ndodhë lindjen abortim spontan apo të parakohshme.
Prandaj, gratë shtatzëna duhet të ndiqni kur të angazhohen në palestër, rregulla të tilla të rritur normën e zemrës është e lejuar jo më shumë se gjysmë ore, dhe se ajo nuk e kalon 125 rrahje në minutë, dhe nevojën për të pushuar në mes grupe.

Në palestër, gratë shtatzëna duhet të shmangin shpatet më bëni dhe të mprehta, të cilat mund të çojnë në një gjendje të mitrës hypertonus që shkaktojnë një abort.
Në tremujorin e tretë shtatzënë duhet të jetë jashtëzakonisht i kujdesshëm në këtë periudhë, nëna shtatzënë në trup është Relaxin hormon, i cili e bën nyje më fleksibël për të lehtësuar kalimin e fetusit nëpër kanalin e lindjes, kështu që bends forta mund të ndodhë përmbysje.
Dhe gjëja kryesore që ne duhet të kujtojmë çdo grua shtatzënë që ajo duhet të përjashtojnë nga programi i saj hedhje, mahi, squats mëdha dhe të thella.


Prandaj, gratë në këtë periudhë duhet të vidyazykatysya nga hipur, tenis, filma, çiklizëm, kungull dhe sportet e tjera ekstreme.
Gratë shtatzëna duhet të paguajnë më shumë vëmendje për të ecur në sistemin e saj të fortë kardiovaskulare, qëndrueshmëri zhvilluar, dhe kjo rrit rrjedhjen e oksigjenit në muskujt e fetusit, duke përmirësuar metabolizmin dhe uljen ënjtje dhe rrit rrjedhjen e gjakut venoz, i cili privojë një grua nga venat me variçe.
Ato gra që kaloi gjithë shtatzëninë në shtrat, shpesh të ekspozuar seksion cezariane dhe Postpartum tyre zhvillimin pamjaftueshmërinë venave të gjymtyrëve të ulët, e cila përfundimisht çon në formimin e venave me gunga e gjymtyrë të ulëta dhe kështu ata ndjejnë dhimbje dhe mund edhe të goditur, emboli pulmonare.

Fitness gjatë shtatzënisë siguron një mundësi për të forcuar muskujt e mbrapa, duke ndryshuar qendrën e gravitetit dhe peshë për të mbajtur fetusin, kërkon një të fortë prapa dhe një palestër gjatë shtatzënisë përmirëson procesin e lindjes dhe forcon trupin.

Një rol shumë të rëndësishëm gjatë shtatzanisë luan një udhëtim në det, ndërsa një grua ka ngarkesa në shpinë, por edhe forcon muskujt e mbrapa dhe gjoks, dhe uji rrit qarkullimin e gjakut, forcon muskujt dhe masazhet dhe mbinxehje në ujë nuk është.
Ata që i angazhuar në palestër gjatë shtatzënisë, shënon shtrirje nuk duket, dhe pesha nuk është rritur pas lindjes, e cila zakonisht ndodh në ata që nuk e di se çfarë palestër.

Është e nevojshme për të kryer rregullat kryesore kur bën palestër, është për të marrë frymë, qëndrojmë të qetë, nuk e tejkalojnë normën impuls, për të pirë gjatë dhe pas shkolle pa kufizime.
Në qoftë se një grua shtatzënë do të plotësojë të gjitha dëshirat dhe do të jenë të angazhuar në palestër, atëherë ajo do të lindje pa komplikacione dhe pas lindjes do të ju lutem.