Si për të trajtuar fyt gjatë mjetet juridike popullore shtatzënisë


Ndërsa në qoftë se gratë shtatzëna nuk e mbajnë veten ndonjëherë ende kap një të ftohtë, dhe pastaj çështja është se si të trajtojnë dhimbje gjatë shtatzënisë. Problemi është se shumica e ilaçe për të trajtuar ftohjet nuk janë të destinuara për pritjen ndërsa veshur fëmijën, kështu që trajtimi duhet të jetë mjet i butë dhe i butë që nuk dëmtojnë fëmijën.
Këto mjete janë receta e mjekësisë tradicionale, por është për të paralajmëruar. Çfarë trajtimi mund të vonohet, kjo është vetëm shoku dozat e antibiotikëve janë në gjendje për të shtypur infeksion në rrënjë dhe nuk e le të zhvillohet, por kjo metodë nuk është e pranueshme dhe në raste të tjera, dhe gjatë shtatzënisë, veçanërisht.


Shumica këshilli i parë për gratë shtatzëna do të shmangë vende të mbushur me njerëz dhe të transportit publik, për shkak se në këtë rast rreziku i infektimit është reduktuar, por në qoftë se ftohtë ende ka ndodhur, nuk duhet të merrni mërzitur, por duhet të trajtohen në mënyrë aktive kontrolluar "Gjyshja" metoda.

Recetat më efektive për dhimbje në fyt në shtatzëni:
  • gjatë natës, shtrirë në krevat tashmë, ne duhet të marrë një zierje e qumështit urtë. Për ta bërë këtë, një lugë gjelle e bimëve derdh një gotë qumësht dhe të sjellë një çiban, pastaj të transferuar në ngrohje të ulët dhe merak për 10 minuta. Merrni ngrohtë, të pijshëm sips të vogla.

  • në vend të candies zakonshme e sheqerit për kollë dhe dhimbje të fytit mund të mbajë në gojë fetë tuaj cunguar gjithë aloe fletë ose një lugë çaji me vaj buckthorn detit.

  • 1 ch. L. shurup rosehip, dy lugë kos dhe lëng panxhar dhe lëng të gjysmë limoni dhe pije të përziera me faringjit ose grykët.

  • lë thupër (1chastyna), i urtë (3 pjesë) dhe eukalipt (2 pjesë) është e përzier, të marrë 1 tbsp. lugë përzierje zier ujë. Insistojnë në një vend të ngrohtë për 20 minuta, tendosje dhe pije në fyt përzierje.

  • për gargling Wort ardhshëm Mbledhja brewed bimor-së, Kastrati gjethe, lule dhe gjethe të butë, të përjetshme, bar, horsetail, bli, malit hirit në pjesë të barabarta. Një lugë gjelle e mbledhjes zier me ujë dhe të insistojnë rreth 2 orë.

  • çdo dy orë pije qepë fyt dhe lëng panxhar (në një raport prej 1: 1), i holluar në një gotë me ujë të ngrohtë zier.