Run në mëngjes ose në mbrëmje për të humbur peshë


Një nga ushtrimet më të zakonshme për ata që duan të humbin peshë është drejtimin e thjeshtë. Popullariteti kandidon për humbje peshe është për shkak të faktit se ajo është lloji më të përballueshme e trajnimit fizik, ajo nuk kërkon shpenzime të mëdha materiale, të përshtatshme për vrapim si një park të zakonshëm të qytetit dhe stadium, dhe madje edhe një rrugë të shkretë. Për të filluar drejtimin për të humbur peshë, duhet vetëm një dëshirë, modeste kostum sportive dhe këpucë. Megjithatë, shumë fillestare në këtë rast shpesh veten kur të kandidojë në mëngjes ose në mbrëmje për të humbur peshë në mënyrë më efektive dhe të shpejtë? Në të vërtetë, tema është i denjë për t'u njohur me të, veçanërisht nëse keni përvojë në sport - minimale.


Nuk është sekret se trupi i njeriut në kohë të ndryshme të ditës duke punuar në mënyra të ndryshme - në mëngjes, si në mbrëmje gjithsesi. E njëjta gjë vlen edhe për efektivitetin e aktiviteteve të ndryshme fizike që mund të jenë të dobishme nuk sjell efektin e dëshiruar, në varësi të kur ato janë marrë. Ju mund të kandidojë në mëngjes ose në mbrëmje, por në mënyrë që të humbasin peshë, ju duhet të zgjidhni kohën më të mirë të ditës. Për më tepër, nuk mund të injorojë faktin se kandidon si ushtrim mund të kundërindikuar në disa kategori të përgjithshme të njerëzve. Për shembull, për të theksuar kujdes duhet të trajtohen në qoftë se ka probleme me sistemin kardiovaskular, me trashje të fortë, për shkak të kushteve të pafavorshme. Kjo nuk do të jetë në këmbë pyetje në lidhje me kur të kandidojë në mëngjes ose në mbrëmje, në raste të tilla, për të humbur peshë, ju keni nevojë për të komunikuar nga afër me mjekët.


Përveç contraindication kryesore për arsye shëndetësore, kjo nuk është e rekomanduar për t'u angazhuar në një afat, në qoftë se një person aktualisht vuan ftohjet ose ka ethe. Specialist mjekësor në gjendje të japë një përgjigje të saktë për pyetjen nëse një person mund të angazhohen në drejtimin, në bazë të faktorëve të ndryshëm. Për shembull, jo gjithmonë hipertensionit mund të jetë një pengesë për ushtrimin e moderuar, dhe mjeku mund të lejojë trupit për t'i dhënë peshë të vogël. Përfitim më të rëndësishme të vraponte për sport është konsideruar të jetë trajnimin e muskujve të zemrës dhe për të përmirësuar gjendjen e tyre fizike. Sigurisht, ju mund të kandidojë në mënyrë që të humbasin peshë, por procesi ka qenë më efektive, ju duhet të ndiqni një dietë të caktuar dhe të bëni ushtrime të tjera.


Pra, kur për të kandiduar në mëngjes ose në mbrëmje, ju mund të angazhohen në dimër, si të bëjë më të mirë për të humbur peshë? Ekspertët u përgjigjur pyetjeve në lidhje me njerëz të zgjedhur kohën më të mirë për drejtimin, thonë se të gjitha varet nga ajo që qëllimet përcakton njeriun. Është vënë re se në mënyrë për të djegur në mënyrë efikase yndyrna akumuluar duhet të përmbushë disa kushte.
A) Është e nevojshme për të djegur të gjitha glukozës e akumuluar në gjak, për shkak se sheqeri është burimi kryesor i energjisë për trupin.
B) Është e nevojshme që të rrisë presionin e gjakut.

B) Është e nevojshme për të rritur temperaturën e trupit.

Bazuar në këtë mëngjes në glukozë e njeriut trupit minimale, optimale për të djegur rezervat e majme do të kandidojë në këtë kohë. Kjo është, në këto momente trupi do të tërheqë energji nga yndyra ruajtur, në mënyrë aktive djegur atë. Nga ana tjetër, në qoftë se qëllimi kryesor i njeriut - Trajnimi forcimin e muskujve të zemrës dhe gjendjen e përgjithshme fizike, mund të drejtohet në mbrëmje, edhe pse roli themelor në këtë rast një ditë të luajë nuk do të. Megjithatë, në këtë rast ajo është e rekomanduar para se të ushtrimit për të ngrënë diçka të ëmbël, për përmirësimin e sheqerit në gjak për energjinë e nevojshme (por jo të nopem). Në përgjithësi, besohet se japin ushtrimin e tepërt para se të shkojnë në shtrat nuk është e rekomanduar, veçanërisht në qoftë se ju shpesh vuajtur nga pagjumësia. Por në shumë mënyra ushtrimi më i mirë koha për të forcuar zemrën varet nga karakteristikat individuale fizike të personit, në qoftë se ju pëlqen për të kandiduar në natën dhe nuk ka efekt të kundërt nuk është ndjerë - mund të bëjë më shëndetin.


Sa për vrapim në zyyazykay kohë, ka edhe disa masa të veçanta të tjera se shkon verës. Sigurisht, ju duhet të paguani vëmendje të veçantë sportive dhe këpucë, por të mos jetë tepër uteplyatysya edhe në acar. Ajrit Zyyazykay ftohtë kontribuon në lëngëzimin e gjakut, rreziku i bllokimit të enëve të gjakut është zvogëluar në masë të madhe. Me zyyazykam vrapim mund të ngurtësohet dhe për të forcuar trupin, por një acar mund të jetë një pengesë në këtë rast pasi nuk është e vlefshme overdoing. Me municion duhet t'i kushtojë vëmendje të veçantë të brendshme, këpucë sportive dimrit dhe sportive kapelë - është shumë e rëndësishme.


Për të djegur dhjamin në mënyrë efektive, ju duhet të drejtuar të paktën disa kohë, besohet se dyqane yndyrë fillon përpunohet nga trupi në 15-20 minuta pas fillimit vrapim. Kështu, humbje peshe duhet të kandidojë të paktën 30-40 minuta në ditë, në mëngjes. Megjithatë, ka disa nuanca dhe, në veçanti, shpesh një person i cili merr pjesë në sport duhet jo vetëm të humbur peshë, por është e këshillueshme për të blerë një figurë të mirë, dhe kjo duhet të ushqej në masë të muskujve. Në raste të tilla, të drejtuar më shumë se 50 minuta nuk është e rekomanduar, sepse afatgjatë prodhon kortizolit - një hormon që prishet strukturën e proteinave të trupit.


Pra, në mënyrë për të djegur dhjamin, ju duhet për të drejtuar më shumë, ju çdo mëngjes, në qoftë se qëllimi - të trajnojë muskujt e zemrës, vetëm 2,3 shkon në javë. Më efektive për të djegur yndyrë dhe për të forcuar zemrën konsiderohet vraponte për sport. Sa herë që fillon të shkund, shtrihet trupi juaj duhet së pari duke përdorur ushtrime konvencionale. Ju nuk mund të kandidojë në qoftë se joints dhemb, ligaments. Shpejtësia dhe ritmi i garës nuk duhet të jetë shumë i lartë, performanca optimizuar kujton vrapim të shpejtë në këmbë.