Lloji varet gratë shëndetësore figura


Shifra femër adhurohet që nga kohët e lashta, burra dhe gra të zgjedhur pa vetëdije, me ijet të gjerë dhe zemrat e të mëdha si një fëmijë të mundshëm në të ardhmen të kenë ato.
Në figurë femërore është folur shumë dhe shkruaj, dhe nuk ka figura e përsosur, i cili do të pëlqente të gjithë pa përjashtim, ndoshta, nuk ka pse është. Shëndeti për të gjithë nocionin e një thjesht personale, por për shkak të faktit se çdo person percepton botën ndryshe, ai e sheh bukurinë e trupit të femrës, të tij, si një të plotë, një tjetër e hollë, por ju lutem vini re se lloji i figurës varet në shëndetin e grave.


Megjithatë, ka disa standarde të figurave femra, të cilat janë të pranuara dhe të mbështetura nga shoqëria, por nuk është ndarja e mendimit, nëse disa e konsiderojnë një lloj figure ideale, por për të tjerët kjo nuk do të tërheqë edhe "bukur".
Por, pavarësisht nga të gjitha këto mendime, standardet e figurës modës bukuri femërore që është vazhdimisht në ndryshim, kështu që në qepallat e hershme të 20, dhe janë vlerësuar figura të modës curvy, me ijet të mëdha dhe zemrat. Por në 20 vitet e shekullit XX, filluan të dominojnë stilin "mashkullore" kur zonjat filluan të varrosur bust tuaj dhe hips për të fshehur, madje ishin hairstyles meshkuj, shpatull dhe u përpoq për të theksuar përdorur mbjelljen shpatullën.


Ajo zgjati pothuajse 70 vite të qepallave të njëzetë, deri sa nuk e modës filluan të kthehen, por me rritjen supet modës, ishte ende një kohë të gjatë, dhe në fund të njëzetë përgjithmonë, modës ka shkuar në figurë hollë atletike, por me parametra që i ngjan 90-60-90 hourglass kur konturet e bel, gjoks dhe ijet e theksuar.
Aktualisht, trendi shkoi mbizotërimin e grave "të shëndetshme", ndërkohë që nuk ka asnjë ideal rreptë, dhe gratë duhet t'i bëjë llogaritë me një shifër në modë si hollë, dhe e "trupit", por se ndërsa gjirit ishte i madh, përcaktimin kapur kirurgji plastike gjoks korrigjim.

Gjatë gjysmës së dytë të njëzetë qenë ndonjëherë një figurë ndryshim femër, ai u bë fizikisht më të zhvilluara, janë bërë shtatlartë me ijet të gjerë dhe zemrat e mëdha, edhe pse kirurgji plastike, ka luajtur një rol.

Sigurisht, si çdo figurë të mirë, çfarëdo qëndrimeve të pjesëve të trupit në njerëzit nuk ishte, në qoftë se një grua ka një formë Hourglass, ose më shumë në madhësi, por parametrat përkatëse, ajo do të jetë si shumica e njerëzve.
Ka disa forma të shifrave për gratë, kjo dardhë kur bel i një gruaje shumë hips të vogla, mbajtësit të tilla fund të rënda, me ijet të gjerë, por gjoks të ngushtë, dhe gjoksin e grave mbi ijet dhe këmbët e bukur, ajo është konsideruar figurë madhështore që si shumica e njerëzve.

Nga rruga, këto gra dhe shëndet më të mirë, ata janë konsideruar gjithashtu dolhozhytelnytsamy, për shkak të faktit se yndyra është e shpërndarë në zona të sigurta nga krahët, dhe qelizat e yndyrës prodhojnë një hormon që mbron zemrën, kështu që shkencëtarët besojnë kjo shifër varet nga lloji i shëndetit të grave.
Gjithashtu, ata shtyhet nuk kolesterolin, në formën e pllakave në muret e enëve të gjakut, duke ato paprekshëm drejt skleroza dhe janë më pak të prirur për të sëmundjeve të zemrës.

Një figurë si "molla", ka shprehur barkun e tij, me një yndyrë të madh në anën e pasme, plus armëve hollë dhe këmbët, është e tillë një foto tërhequr.

Kur gruaja me figurën e fituar peshë, yndyrë fillon të grumbulluar menjëherë në bark, prapa dhe pak në anën, duke rritur gjoksin, ka mjekër dhe mollaqe janë të sheshtë dhe të shpërlarë se nuk e bën gruan.
Gratë me një figurë të tillë, pavarësisht nga pamja e dukshme lulëzuar, rrezikun e sëmundjeve të zemrës, tensioni i gjakut i shqetësuar, ju mund të jetë diabeti, dhe gjëndër tiroide fillon të lënduar, ai përsëri thekson se shifrat varet nga lloji i shëndetit të grave.

Ajo ishte një grua me figura të tilla të grumbulluar yndyrë, e cila është e vendosur në bark, të tilla si peshë "shifra" do të më shumë se femrat me të njëjtën rritje, por me figura "dardhë".

Një tjetër lloj i figurës femërore, një "banane", dhe pronari i figurave të tilla, ka gra që kanë probleme peshe nuk ekzistojnë, edhe pse ata mund të hani çdo gjë që u pëlqen dhe nuk ndikojnë në figurën e tyre, ajo do të sportit.
Megjithatë, këto gra problemet e tyre, ata nuk kanë pothuajse asnjë bends, të cilat janë zbukuruar me një grua dhe se si burrat, është e theksuar bel dhe hips, dhe zemrat që janë në këto shifra femra pika më e prekshme.

Në gratë me një figurë të tillë, gjirit droops shpejt, kështu që ju duhet të trajnojë muskujt e gjoksit dhe muskujt e gjoksit.
Çdo grua që e di se çfarë formë varet nga lloji i shëndetësisë duhet të monitorojë dietën e tyre të kenë në dietë ushqime përmbajnë fibra, është bukë krunde, të lashtat e ndryshme rrënjë dhe bishtajore, por dita duhet të fillojë me fruta të freskëta dhe drithëra.
Çdo grua duhet të zvogëlojë konsumimin e yndyrave shtazore dhe hani më shumë peshk, mish ligët, hani më shumë arra dhe arra të tjera, mjaltë, fruta të thata, perimet e ndryshme dhe frutat, dhe mos harroni çdo ditë të pini dy litra ujë të thjeshtë.


Përveç kësaj, gratë duhet të shkarkoni shtypin e përditshëm për të parandaluar depozitimin e një sasi të madhe të yndyrës në bark, në radhë të parë, ajo është e shëmtuar, dhe së dyti shifër varet nga lloji i shëndetit të grave, dhe kjo duhet të gjithë e dimë.
Grua, madje edhe me figura të gabuar nuk duhet të ketë një bel më shumë se 88 cm. Kjo yndyrë është shumë e dëmshme për shëndetin e grave, për shkak të faktit se depozituar në formën e pllakave në enët e gjakut, duke çuar në sulm në zemër ose në tru goditje të zemrës.
Në përfundim, mund të them se ne nuk duhet të merrni varur deri në gabimet e tyre, e dua veten, në mënyrë që Zoti krijoi natyrën, dhe atëherë njerëzit rreth jush e duan këtë atraktiv dhe simpatik.