Majdanoz ndihmë në luftën kundër trashje


Gjithkush e di se majdanoz - farmaci natyrore në kopsht, por jo të gjithë e dinë në lidhje me një tjetër të dobishme pronat - majdanoz ndihmë për të luftuar trashje. Majdanoz - një familje djegëse bimore selino. Në ushqim të përdorin të gjitha pjesët e bimës: lë, rrjedh, rrënjët, dhe lule dhe fara. Majdanoz na erdhi nga Mesdheu në shekullin e 17. Bimore preferuar përhap shpejt në të gjithë vendin. Në ditët e sotme majdanoz fituar mbështetësit e duan ushqim të shëndetshëm. Ajo është mjaft e lehtë të rritet në kopsht dhe në dritareje në banesën tuaj. Majdanoz - një bimë dyvjeçar, kështu që duket në pranverë dhe rritet deri në fund të vjeshtës. Në gatim, kryesisht përdoren herbs dhe rrënjët.


Ndihmojë majdanoz në humbjen e peshës
Merrni majdanoz mund të jetë në asnjë formë në salads, si një meze të lehtë, në enët e para, enët e mishit, mund të shtohet në sasi të mëdha, pasi ajo është e ulët të kalorive dhe nxit metabolizmin yndyrë në indet. Për shkak të këtyre pronave, nutritionists konsiderojnë majdanoz si një mjet për të luftuar trashje, jo vetëm si një erëza të shkëlqyer për enët.
Hollim mund të jetë i gatuar me infuzione majdanoz, TEAS dhe çaj. Por pa një qasje gjithëpërfshirëse për të humbur peshë nuk punon, një majdanoz vetëm do të ndihmojë. Sërë masash për humbje peshe duhet të përbëhet nga një dietë të ekuilibruar, mënyrë jetese të shëndetshme dhe ushtrimi. Dhe në qoftë se ju përdorni majdanoz në sasi të pakufizuar, në formën e concoctions, por ajo ishte veprim i gabuar dhe hani, ai është ndihma e paefektshme e majdanoz.


Recipes me peshë fondet majdanoz të ndihmojë luftën

Majdanoz supë
Hollim ofroi zierje e majdanoz. Me supë rrjedh nga trupi i lëngjeve të tepërta, ënjtje vazhdon, reset peshë të tepërt.
Për të përgatitur supë nevojë për një bandë e majdanoz të freskët, i cili duhet të copëtuar me një thikë dhe pastaj grimcuar barëra të le lëng atë. Merrni majdanoz në një raport prej 2: 1 në çdo dy teaspoons majdanoz - një filxhan me ujë të valë. Në këtë majdanoz relacionin, i hedh ujë të vluar dhe vënë në vlim për ngrohje të ulët për 15 minuta. Ju mund ta bëni atë në një banjë me ujë për 30 minuta. Kur supë ka ftohur, tendosje ajo duhet të jetë. Përdorni supë nevojën gjatë ditës kur ju ndjeni uri. Pije nevojë në një kohë gjysmë filxhan. Me supë mund të shtypur urinë për 2 orë, të cilat do t'ju shpëtojë nga snacking pafund gjatë ditës.

Supë duhet të përdoret brenda dy javësh. Është e dobishme për të rregulluar ditë agjërimi gjatë kësaj periudhe, të tilla si e parë, shtatë, ditën e katërmbëdhjetë. Kjo do të thotë se ushqimi duhet të konsumohen me ushqime të ulët kalori - sallatë, hikërror, kefir, kos, fruta. Kjo do të japë rezultate të mira në luftën kundër mbipeshës.
Përveç kësaj, duke përdorur majdanoz supë ju do të forcojë sistemin imunitar, normalizes ciklit menstrual.

Mundësia e dytë majdanoz supë
Për të bërë këtë supë, 100 g majdanoz duhet të derdh l 15.2. ujë të valë dhe kuzhinier vënë shkurtimisht. Pastaj, në supë shtoni lëng i një limoni dhe një rënie e jodit. Kjo zierje duhet të merret në kohën e etja. Për një proces mund të bëjë disa gllënjka. Nëse ka pasur një ndjenjë të fortë të urisë, duhet të hani një portokall. Një dietë e tillë duhet të zgjasë të paktën 10 ditë. Ajo është e përshtatshme sidomos për pacientët që vuajnë nga diabeti dhe arteriosklerozës.


Infuzion i majdanoz hollim
Infuzion i majdanoz përgatitjes së thjeshtë. Duhet të copëtuar majdanoz të freskët. Dy teaspoons e bimëve copëtuar derdh në një tas, derdh një gotë me ujë dhe të ngushtë të valë. Lër të mbush për 10 minuta, pastaj tendosje infuzion. Pi ajo duhet të jetë në mëngjes në një stomak bosh për 15 ditë. Sigurisht Përsëriteni kërkon 30 ditë.
Infuzion i majdanoz ju lejon të rivendosur peshë të tepërt, dhe, për më tepër, ndihmon pastrimin e lëkurës dhe të bëjë atë të shëndetshme dhe të kthehen hije të freskët.

Kundërindikimet supë majdanoz

Fondet nga majdanoz kanë contraindications tyre. Ata janë të kundërindikuar gjatë shtatzënisë për shkak majdanoz është një kapacitet të fortë abortifacient. Ju gjithashtu nuk mund të pranojë njerëzit që vuajnë nga veshkave dhe fshikëzës, me sëmundje të ndryshme akute.

Ndihmojë rrënjë majdanoz në luftën kundër trashje
Në dimër, çdo organ është duke u përgatitur për të ftohtë akumulojnë rezerva yndyrë. Kështu, rekrutuar mbipeshë dhe për të mbajtur normal të saj, ju duhet të përgatisin paraprakisht. Ajo duhet të përgatisë rrënjët e majdanoz mjet i dobishëm.

Për të përgatitur nevojshme rrënjët e trasha majdanoz. Ata kanë nevojë për hekura, duke rezultuar në masë të hedhur poshtë një bankë dhe të derdh 05 litra vend 2 lugë vaj perimesh. Kjo do të thotë që ju duhet të marrë ushqim për një ditë një herë në javë. Përdorimi mjet mund të jetë për 1-3 muaj. Për një muaj ju mund të humbni pesë kilogramë dhe, në përputhje me rrethanat, gjatë dimrit, dmth 3 muaj, ju mund të humbni rreth 15 kilogramë peshë të tepërt.
Gjatë kësaj diete, ditët e tjera, ushqimi mund të jetë normale, por ju nuk mund të ngarkesës deri në natën. Ajo vidyazykatysya ëmbëlsirat, produkte furre, pije e butë. Që ju mund të hani vetëm mjaltë i ëmbël.