Metodat e trajtimit trupin e njeriut


Kushdo që dëshiron që të qëndrojë i ri për vitet që vijnë, ju duhet të monitorojnë me kujdes shëndetin e tyre. Natyrisht, me kalimin e kohës ne plaken dhe humbin një shumë të holla. A është e mundur për të parandaluar apo të ngadalësojnë procesin në mënyrë të konsiderueshme? Ekspertët kanë pikëpamje të ndryshme.
Megjithatë, në qoftë se ju shmangur personin plakjes nuk mund të përballojë, pastaj të bëjë trupin tuaj më të besueshme dhe të qëndrueshme është e mundur. Për ta bërë këtë, teknika e pastrimit trupin e njeriut, ka një efekt rinovimin.
Para datës së skicë të procedurës, kontrolloni shëndetin e tyre. Është po aq e rëndësishme për të përcaktuar sekuencën e trajtimit të organeve të ndryshme. I një rëndësie të madhe janë pastrimin e zorrëve, mëlçisë dhe tëmthit fshikëz dhe biliare kanalet e. Vetëm pas këto procedura mund të vazhdojë të mesme si një shkelje të rend të pastrimit të trupit të njeriut kërcënon efekte të padëshirueshme, siç janë spastrimi dehje limfatike dhe të gjakut me lëng agrume pa pastrim paraprak të mëlçisë e tij.
Metodat e trajtimit të organeve të ndryshme dhe qëllimet e saj
- Zbutjen e trupit, toksina dhe zona të vdekura zbatohen në mënyrë që të rrisë efektivitetin e këtyre procedurave të trajtimit dhe për të lehtësuar sekretim njerëzore e toksinave, kripëra dhe subjektet e tjera. Për këtë ju mund të marrë banjot e nxehta, avull vizitë dhomë, përdorni pads ngrohje, aplikoni fërkim dhe diuretik produktet dhe substancat që janë enveloping pronat (Zierje e kënaqur dhe hala) dhe shije astringent. Përveç kësaj, është e nevojshme për të kufizuar konsumin e mishit, peshk, produkte qumështi, bukë, muffins, biskota dhe të rritur sasinë dietë e ushqimeve të papërpunuara bimore.


- Colon Pastrimit. Si rezultat i kësaj procedure është kullimin microflora patogjene, normalizimin microflora shëndetshme hyrë në ushqyesve të gjakut pa çështje toksike. Si rezultat, autoritetet sayazytsidnovlyuyutsya, vjen shëndetin e përgjithshëm të trupit të njeriut, duke u zhdukur burimet e formimit të qelizave të kancerit, për shkak të larë mjedisit zorrë putrefactive ngopur me carcinogens.
- Metodat e trajtimit të mëlçisë që synon normalizimin e qarkullimit portal, revitalizimin e zgavrën e barkut, për të lehtësuar punën e muskujve të zemrës, shërimin e proteinave, yndyra, karbohidrate, speciet mineral metabolizmin në trup.

- Pastrimi limfatike dhe të gjakut të çon në faktin se autoritetet kanë filluar të hanë ushqyesve më të pastër, dhe për këtë arsye më të shpejtë dhe restauruar në mënyrë më efikase.
- Pastrimi veshkave synon për të rivendosur aftësinë e tyre për të mbajtur një mjedis të vazhdueshme të brendshme të trupit (vëllimin e lëngjeve ekstracelular, bilanci acid-bazë).

Colon purifikoj Metodat
Metoda e parë. Mënyra më e thjeshtë, të përballueshme dhe efektive për pastrimin e zorrëve është klizmë. Ata mund të vihet në shtëpi, duke përdorur Esmarch turi. Gjatë viteve të praktikës miratoi përbërjen e bimëve medicinale, e cila ka efekte pozitive dhe negative në zorrë. Kjo është e barabartë me raportin e kamomil, yarrow dhe tansy. Mund të përdoret dhe të shiten në farmaci tarifat choleretic. Për ta bërë këtë, 2-3 lugë bimor duhet të jetë i holluar në 3-4 litra ujë të valë. Ftohtë në temperaturën e trupit dhe tendosje. Për një nevojë enemas 15.2 litra ujë. Enemas bëjë mirë nga 2 deri 4 herë në ditë. E para - një orë pas mëngjes, e dyta - pas 10-15 minuta pas lëvizjeve të zorrëve, në vijim - 1-2 orë në pasdite, dhe në fund, pas 10-15 minuta pas lëvizjeve të zorrëve. Klizmë fundit mund të bëhet 2-3 orë para gjumit.

Numri i lan mund te behet individualisht, në bazë të provave dhe të drejtat e kapaciteteve të përkohshme. Kur klizmë duhet të shkoni në anën e djathtë, duke vënë një jastëk nën kokën e tij dhe këmbët të përkulura në gjunjë. Ju mund të ndaloni dhe pozita gju-bërryl, që do të qëndrojë në të katër këmbët. Hose duhet të vajos krem ​​borik, ose vajra bimore. Para se të filloni procedurën, ju duhet të bjerë tip poshtë kontejnerëve të ujit në tub nga ajri. Pastaj butësisht dhe jo shumë të thellë, 5-6 cm, e vënë tip në anus. Të muskujve të qetë dhe fluide të mirë kaloi nëpër zorrët, ajo është e rekomanduar për të marrë frymë thellë, goja e tij të gjerë të hapur.


Metoda e dytë. Kjo metodë e spastrimit zorrë është e bazuar në përdorimin e tokës lëng moshuar. Për ta bërë këtë, ju duhet të zgjidhni shoots të freskëta të barit. Nëse ju nuk mund ta gjeni atë, ju mund të merrni ndonjë bar, të kalojë atë nëpërmjet një mulli mishit apo shtrydhëse frutash e perimesh. Lëng rezultuar për të bërë ditën e parë të një lugë gjelle 3 herë në ditë për 15 - 30 minuta para një vakt. Në ditën e dytë, të marrë dy lugë lëng.
Ajo duhet të prysushyvatsya për trupin tuaj. Nëse ngjarje negative nuk ishte, atëherë, duke filluar nga dita e tretë, ju mund të pini një gjysmë gotë me lëng. Kursi zgjat për 10 ditë dhe pastaj duhet të bëni një pushim për 5 ditë dhe pastaj të përsëritur kurs 10-ditore e marrjes lëng. Pacientët me proceset ulcerative duhet të jenë të kujdesshëm, sepse ato mund të jenë dhimbje dhe urth. Në këtë rast është e rekomanduar për të pirë sode holluar pak me ujë.