Zgjidhja mëlçisë yndyrore


Mëlçisë yndyrore, është një sëmundje kronike, dhe në këtë mënyrë është një degjenerim funksional i qelizave të mëlçisë në ind dhjamor.
Në periudhën e parë të hypatoza yndyrë, ajo është pothuajse pa dhimbje dhe te pacientët asimptomatikë nuk e vërejnë probleme kanosës si mjekët.
Megjithatë, ju duhet të zgjidhni metodat e nevojshme të heqjes yndyrë hepatitit, por mjekët e para nuk janë veçanërisht të shqetësuar dhe si për sëmundje të vogla apo të përshkruajnë fosfohlyf эssentsyaly fort dhe droga të tjera që nuk ndalet zhvillimin e mëlçisë yndyrore.


Sepse sëmundja zhvillohet dhe të fillojë rritjen e problemeve të lidhura me të, për shkak të faktit se ata të fillojnë të vuajnë sistemet dhe organet e trupit që janë të prekur drejtpërdrejt nga mëlçisë të tjera, dhe në këtë rast, një rreth vicioz, kur mëlçisë fillon të vuajë nga aplikantët toksina nga zorrët dhe organet e tjera të pacientëve.
Simptomet kryesore të hepatitit yndyrore, këtë bloating fenomeni, dhimbje në epigastrike dhe kitara e sipërme të djathtë, të stomakut, dhe të përzier.
Mëlçisë yndyrore fillon të zhvillohet në ngarkesës toksike dhe yndyra kur qelizat e mëlçisë janë zëvendësuar me yndyra, dhe si rezultat, shumica e qelizave të pushojë për të kryer detyrat e tij funksionale, duke rezultuar në rritjen e degjenerimit dhe kancerit prekur mëlçisë ose kesh.


Prandaj, të gjithë duhet të ndjekin si mëlçi para fillimit të kuruar atë, duke përdorur metodat më të mira të eliminuar mëlçisë yndyrore.
Në këtë rast, të krijojë uyazyka në të cilën ju mund të përdorni drogë, për të rivendosur të mëlçisë që tejkalon efektin e faktorëve negativ, por në këtë rast ju mund të presin për të eliminuar hypatoza yndyrë.
Faktorët kryesorë që çojnë në rrezikun e hypatozom yndyror Ky ushqim ushqim të ftohtë, dhe të mëlçisë është i mbingarkuar dhe janë aditivëve shije, E-ngjyrosur dhe përbërës të tjerë të ushqimit që efekti negativ në mëlçi, dhe pankreasit.


Pirja e një shumë të pasta të freskëta, e cila gjithashtu çon në mëlçisë yndyrore, kjo ndodh kur sheqerna të tepërta janë të konvertuar në qelizat e yndyrës, dhe duke zëvendësuar ata që punojnë qelizat e mëlçisë, në yndyrë, kështu që gëzojnë ëmbëlsirat dhe ëmbëlsira mund të sëmurë yndyrë mëlçisë.
Shkaku kryesor i mëlçisë yndyrore është alkool, dhe pse.
Kur produktet që përmbajnë alkool hyn në trup, enzimë të mëlçisë - alkoholhydroheneza fillon të kthehet alkool në një substancë krejtësisht të ndryshme - acetaldehyde, ajo do të jetë një substancë toksike më toksike se alkoolit.

Çon në dietë mëlçisë yndyrore, në të cilën përdoren vetëm produkte bimore, në këtë rast ekziston rreziku i metabolizmit të karbohidrateve dhe kjo ndodh kur nuk ka përdorimi i pamjaftueshëm i produkteve të proteinave.
Një arsye e rëndësishme që shkaktojnë degjenerim yndyror të mëlçisë, është një mënyrë jetese i ulur dhe në këtë mënyrë ka një stagnim i lëngjeve në inde dhe organe, sidomos në venat, stomakut, fshikëz e tëmthit.

Për të kryer trajtimin dhe eliminimin e mëlçisë yndyrore duhet të eliminojnë të gjithë faktorët negativ që ndikojnë në zhvillimin e mëlçisë yndyrore, këtë alkoolit, trashje, dietë vegjetarian, përdorimin e tepruar të drogës dhe faktorë të tjerë që ndikojnë në zhvillimin e mëlçisë yndyrore.

Kur steatoza kryer ultratinguj të mëlçisë, dhe kjo jep informacion mbi parametrat gjeometrike dhe fizike të ndryshojë mëlçisë.
Gjithashtu, me ultratinguj tregojnë densitet të mëlçisë të madhësisë së trupit dhe parametra të tjerë që përcaktojnë nëse mëlçisë. Të kryer analiza biokimike të gjakut tregon parametrat e mëposhtme të mëlçisë, si një tregues i bilirubin, kolesterolit dhe të dhëna të tjera që mund të tregojnë për zhvillimin e mëlçisë yndyrore.
Para heqjen e mëlçisë yndyrore, për të gjetur gjendjen e sistemit të tretjes, kjo është zorrët, stomakun, pankreasin dhe natyrisht mëlçisë.


Përveç analizës dhe studimit të mëlçisë përfshijnë shtetin e gjakut dhe elementet e saj kryesore, duke përfshirë edhe gjendjen e sistemit endokrin dhe sfond hormonal, dhe gjithashtu siguron informacion mbi shkeljet e sistemit urogjenital dhe gjëndra veshkave.
Si diagnozën e mëlçisë yndyrore duke përdorur metodën e bio-rezonancë, plus hemoskonyrovanye, e cila bën të mundur për të përcaktuar sëmundje të lidhura, si dhe, pancreatitis, cholecystitis, infeksion parazitare në mëlçisë, tëmthit, pankreasit dhe organeve të tjera. Zgjidhja mëlçisë yndyrore janë në dietë duhet të eliminojnë të gjithë faktorët që çojnë në të, plotësisht të eliminuar alkoolit, drogave sintetike, të reduktuar peshën dhe ndryshimet dietë.

Është e nevojshme për të kryer detoxification e mëlçisë, edhe në të gjithë trupin, dhe në disa raste i kryer spastrim anti-parazitare të mëlçisë.

Është shumë e rëndësishme për rigjenerimin dhe restaurimin e qelizave të mëlçisë, të cilat ende mund të restaurohen, dhe kjo është bërë duke përdorur produkte bimore natyrore. Për të arritur efektin afatgjatë të detoxification, është e nevojshme për të pastruar traktit digjestiv dhe të normalizojë punën e saj në qoftë se ju nuk e bëni, atëherë mëlçisë do të jetë i mbingarkuar përsëri, dhe trupi është plot përsëri, toksina duhet të pastër limfatike dhe të gjakut, të rivendosur funksionin e zorrëve dhe të mëlçisë.

Për këtë qëllim janë përdorur si bimor si maksfayber Berry Ky pluhur pi hepatoholan si indole plus, çaj bimor "Atlant" vaj "Lemon" dhe droga të tjera që mund të ju ndihmojë të kapërcyer steatoza.
Në çdo rast, ju duhet të përdorni ndonjë metodë për të eliminuar mëlçisë yndyrore.