Metodat e sëmurë për marrjen figurë të pakta


Njerëzit që vuajnë nga mbipeshë shpesh kanë tendencë për të hequr qafe atë sa më shpejt të jetë e mundur dhe shpesh përdorin metoda të sëmurë për marrjen figura të pakta. Ne ofrojmë pesë gabimet më të zakonshme në ndjekje të harmonisë.Përdorimi i shtojcave ushqimore dhe pilula dietëShtojcave dietike sot janë të shpërndara në të gjithë botën. Krijuesit e tyre do të marrin vetëm certifikimin e ushqimit. Në këtë gjykim klinik para furnizimin e shtesave ushqimore në treg nuk janë bërë. Prandaj, reklamat e këtyre fondeve është shpesh, informacioni i paverifikuar qëllimisht i rremë.


Shumica e shtojcave ushqimore përfshin metoda të sëmurë humbje peshe, dmth slabytelnuyu, diuretik dhe tonik. Për një popull të pakta figura të ofruara vetëm përbërësit natyral, efikasitetin dhe sigurinë nuk janë verifikuar nga ndonjë hulumtimet mjekësore.
Pjesa më e madhe e pilula dhe shtojcave për humbje peshe nuk djeg dhjamin e tepërt që nuk është duke punuar. Por dëmtimit të shëndetit mund të jetë. Këto rezultate u mblodhën në 2010 Kongresin Evropian, e cila u ndoq nga shkencëtarët nutriolohi. Pas një sërë testesh, ata zbuluan se asnjëri prej shtojcave më të njohura në botë nuk e kalon një hapje qetësuese e padëmshme, ose një biberon, me efektivitetin e saj.

Duke folur për drogë provuar, ata do të ndihmojnë për të humbur peshë dhe janë të destinuara për pacientët që vuajnë nga sëmundje të rënda të tilla si diabet tip 2. Njerëz të shëndetshëm si rezultat i duke marrë drogë të tilla nuk mund të humbni vetëm një kilogram pak, por edhe shëndetin.Metodat e sëmurë e agjërimit dhe të ulët kalori dietëÇka e shkakton një të mprehtë kalorive rënie? Duke djegur yndyrë me muskujve. Dhe kjo ishte muskulaturë - asistent ynë më i rëndësishëm për hyrje figurë të pakta. Kjo jo vetëm që ju lejon për të kryer ushtrimin efektiv, por edhe një pjesë të konsiderueshme të kalorive të djegur, sepse kur ne jemi në pushim, muskujt tanë mund të thithin deri në 3 herë më shumë kalori se indet yndyrë.

Çfarë ndodh kur njerëzit mbështeten në uri? Trupi i tij fillon të humbur në masë të muskujve, si dhe një sasi të vogël të yndyrës dhe ujit. Kjo çon në një ngadalësimin e metabolizmit ose metabolizmit të trupit, si një reagim ndaj mungesës së energjisë ndodh në çast. Trupi ngadalëson konsumin e energjisë dhe synon të rrisë furnizimin e saj. Kjo është arsyeja pse teknika të tilla sëmurë të tilla si agjërimi, shpesh përfunduar sërë kilogram të reja.
Prandaj, për të shmangur çdo rrezik të sindromës metabolike, për të kujtuar rregullat e mëposhtme: Dieta duhet të përmbajë jo më pak se 1200 kalori, të zvogëlojë përmbajtjen e saj kalori mund të jetë jo më shumë se 500 kalori.
Aktiviteti i tepërt fizikParimi i Bodybuilding "Nuk ka dhimbje - nuk është e mirë" - Zëri i keq për blerjen figurë të pakta. Dhimbje, në të kundërtën, duhet të lajmërojnë, siç dëshmohet nga fakti se trupi nuk është në rregull.
Akademia Amerikane e Mjekësisë Sportive rekomandohet aktualisht vijon programit fizik:
- Medium kardiotrenuvannya intensitet zgjat rreth 30 minuta 5 herë në javë.
- Ngopur kardiotrenuvannya 20 minuta 3 ditë në javë dhe 10 Trajnimi Forca e 8-12 qasjeve 2 ditë në javë.

Kështu, ideja e shumë njerëzve që më shumë ata tren, të shëndetshëm nuk janë gjithmonë të sakta. Në të gjitha aktivitetet tona, si dhe edukimin fizik gjithashtu, më e rëndësishmja - masë.Spastrim trupin e toksinaveShumica pastrimin e toksinave parashikon enemas. Në fakt, nuk ka toksina në trup. Për më tepër, shkenca zyrtare mjekësore nuk veprojnë këtë term. Nuk janë toksina që mund të grumbullohen në trup, për disa arsye, për shembull, përmes aktiviteteve të fabrikave të industrisë kimike. Për të hequr toksina, ju duhet të kërkoni ndihmën e mjekut dhe të marrin trajtim në spital. Një procedurë ka hidroterapi zorrës së trashë microflora zorrëve dëme serioze. Enemas e tepërt mund të çojë njerëzit në faktin se ai nuk të jetë në gjendje për të shkuar në tualet.
Cigare hollimShpesh e plotë e njerëzve mendojnë se ata mund të shpëtoj nga kg shtesë nëse ato nxjerrin tym. Nikotina në fakt ul oreksin, por shkaktoi atij dëm tejkalon dobi. Për më tepër, vidyazykavshys pirja e duhanit, një person mund të fitojë peshë për shkak të llojit të "sindromi i tërheqjes". Në vend të kësaj zakon duhet të bëni dietë planifikimit dhe stërvitje.