Shkaqet kryesore të trashje në gratë


Trashje mbulon më shumë njerëz në planet, dhe shkalla e paraqitjes së njerëzve mbipeshë epidemi në mbarë botën kujton se çfarë të bëjmë, le të shohim.
Gjëja e parë për të bërë atë, e kuptojnë shkaqet e trashje, dhe ata janë të ndryshme, por shkaqet kryesore të trashje në gratë është ushqim, dhe në thelb e gabuar, kur një person i parë - hani më shumë ushqim, dhe në këtë mënyrë shton të trupit më shumë kalori se ai konsumon.
Edhe shkaqet kryesore të trashje në gratë është një shkelje e proceseve metabolike në trup, sfond hormonal, aktiviteti i ulët fizik dhe arsye të tjera që lidhen me të njëjtin ushqim.


Dikur njerëzit i trashë vetëm të pasura për shkak të faktit se ata kishin mjaft të holla, dhe ata hëngrën në mënyrë të konsiderueshme më shumë se gjithë të tjerët. Ata njerëz që kishin pak pasuri, këta njerëz kanë ngrënë "e zezë" bukë nga mielli gruri.

Gjithashtu i pranishëm në dietën e bishtajore dhe drithërat, si dhe dhurata e natyrës, manaferrat, kërpudha dhe produkteve të tjera natyrore, pra, një njeri e mori më shumë fibra, minerale, vitamina natyrore, duke e bërë atë të shëndetshëm dhe jo i plotë.
Përveç trupit ndjekur bilancit marrë dhe shpenzuar kalori gjatë punës fizike, kështu që respektojnë këtë konsumin e bilancit, të ardhurave dhe të energjisë, duke e bërë një person të pakta dhe më të shkathët.

Ndryshe ushqimin e të varfërve, ushqimi i pasur u usvoyaemaya lehtë, me shumë të karbohidrateve "të këqija", miell të rafinuar, mish yndyror, një numër të madh të erëza dhe ëmbëlsirat, ndërsa ata pinin një shumë të alkoolit, dhe të hahet pasur, pothuajse asnjë fibra, duke kontribuar në akumulimin e toksinave, sepse ata ishin shkaqet kryesore të trashje në gratë.

Përveç kësaj, shkaqet kryesore të trashje në zhinchyn, qëndronte në faktin se ushqimi nuk është i pasur vitamina të mjaftueshme natyrore, elementët gjurmë, por në të njëjtën kohë kishte një shumë të ëmbëlsirat, duke çuar në diabet, sistemin kardiovaskular, uhnetalys funksionit pankreatik .

Gjithashtu, këta njerëz ishin të ulur, të cilat preken më tej peshën.
Si rezultat i kësaj, ushqimi u bë më i kapshëm për masat, kishte patate, oriz, gjalpë, mish yndyror, kripë, erëza, e cila u rrit oreksin, dhe gjatë kësaj periudhe ishin njerëzit më të trashë, duke çuar në trashje, sidomos gratë.
Përveç kësaj, industria filloi të zhvillohet, fermerët u zhvendos në qytet dhe filluan të çojë një mënyrë jetese i ulur dhe të hahet ushqim të përpunuara, dhe ka pasur njerëz të pasur.


Kështu, shkaqet kryesore të trashje, është alkooli, mungesa e ushtrimit, dietë të varfër, dhe duhet theksuar se zakonet e dëmshme të tilla si pirja e duhanit çon në dobësimin e sistemit imunitar, dhe si rezultat, ka shkelur proceset metabolike në trup, dhe kjo ka një efekt negativ në tërësi Sistemi i tretjes, duke çuar në depozitat yndyrë.
Gjithkush e di se për të hequr qafe kg shtesë pa punën e shkëlqyer të sistemit të tretjes, kjo është e pamundur, për shkak të faktit se me anë të saj ne të merrni të gjitha të nevojshme për jetën tonë normale, mikro dhe makro, si dhe performancën e dobët të sistemit të tretjes, të shkelë e të gjitha organeve.

Për të udhëhequr një personi peshë normale duhet së pari të dinë se norma dhe sasinë e peshë të tepërt të tyre, por mbi peshë nuk është se kur një person është si një skelet, dhe ajo zhvillon anoreksi, dhe ne e dimë se thinness tepruar, si dhe obeziteti, ndërprerja e traktit gastrointestinal dhe metabolizmit, të cilat në çdo rast, eshte nje patologji.

Pas përcaktimit peshën tuaj të tepërta, konsiderojnë se hani ushqime, dhe menjëherë të shohim se ushqimi i mungon fibër dhe trashë fibrave, dhe ushqimi është i mbushur me produkte kimike që sjellin vetëm dëmtojnë trupin, ata shkatërrojnë bakteret e dobishme të zorrëve që ndërhyjnë me gastro trakt.

Ushqimi duhet të përmbajnë shumë fibra përafërt, ushqime me krunde, të gjitha llojet e fasule, fruta të mira të freskëta, perime, arra, manaferrat, dhe përdorimin e bukës me të pastruar trupin e toksinave dhe toksina, duke çuar në humbje peshe, pastrimi i mirë prona janë hudhër dhe qepë.

Beware of ngrënë ushqime të shpejta, kjo gjysmë përmban pluhur soje apo niseshte patate, colorings të ndryshme kimike, flavorings dhe aditivëve të tjera ushqimore. Kjo dëmton hormoneve në trup, duke ndryshuar ekuilibrin acid-bazë e ushqyesve të trupit lahen dhe sheqerna dhe starches janë konvertuar në yndyrë që është depozituar në trup.

Ushqimi duhet të jetë natyrore dhe trupi juaj do të marrë sa më shumë përmirësohet në mënyrë të rregulluar trupin tonë, dhe në të njëjtën kohë, ju duhet të pini shumë lëngje, por edhe jo për të pirë ujë, e cila përqendrohet divorcuar, por më mirë për të pirë çaj me limon natyrore, mundësisht të gjelbër, dhe më të mirë të të gjitha një ujë të thjeshtë, të pastër.
Palestër suksesshëm në luftën kundër trashje, si të gjithë e dinë, por jo të gjithë e përdorin atë, por e dimë se ushtrimi ndihmojë për të rritur rrjedhjen e gjakut, dhe me të rritur proceset metabolike në trup, anija pastruar e kolesterolit të tepërt. Është e rëndësishme për zhvillimin e shtypit trashje, por jo menjëherë, por gradualisht të rrisë ngarkesën.


Pra, ne mund të qartë përfundimin se shkaqet kryesore të trashje, kryesisht në gra është një shkelje e të harmonisë së mirë në trup, kështu që bashkohet me ushqimin e trupit duhet plotësuar konsumin e energjisë për mbetjet gjithmonë të kthehet në yndyrë.
Hani moderuar, me një mbizotërim në fibra ushqimore, fibra trashë, perime, fruta, por nuk ha tepër për shkak se ushqimi shtesë keni ngrënë, do të keni ju kujtohet kjo, të mbajë një jetese aktive dhe të gjithë ju do të jetë i madh dhe mendjen dhe trupin.