Getting shpëtoj e celulitit në shtëpi


Deri më sot, disa shkaqet e celulitit nuk ekziston. Ndërsa ekspertët argumentojnë në lidhje me shkaqet që ndikojnë në formimin e lëvozhgë portokalli, celuliti trupi pa mëshirë mbulon gratë. Por sot duket gjithnjë e më shumë rrugë të reja për të luftuar këtë telash. Megjithatë, jo të gjithë mund të përballojë procedurën në kabinë dhe për këtë arsye në kërkim të mënyrave për të hequr qafe celulitin në shtëpi.
Douches
Kjo metodë është më e përballueshme dhe efektive. Alternuara me ujë të nxehtë dhe të ftohtë përshpejton proceset metabolike në trup. Sepse dush përshpejton qarkullimin e gjakut, përmirëson metabolizmin. Me kontrast të rregullt miratimit dush ju do të vini re në përmirësimin e lëkurës, ajo bëhet më e zhdërvjellët dhe elastik, gjendja e përgjithshme është duke u përmirësuar, në rritje humor, lodhje zhduket.Lavazheve vagjinore merret brenda 20 minutash. Së pari nxehet për një minutë në ujë të ngrohtë dhe pastaj të ftohtë të përfshijë një minutë. Gjatë një procedurë për të ndryshuar ujë 4-5 herë. Kompletimi dush me ujë të ftohtë must-.

Masazh mjaltë
Kjo procedurë është shumë efektive në marrjen e shpëtoj e celulitit. Masazh shumë të zakonshme mjaltë në sallonet e bukurisë. Rregullt mbante një lëkurë të butë masazh, largon celulitin dhe e bën lëkurën më elastike dhe të qetë. Shumë gra arritën të heqin qafe e lëvozhgë portokalli në këtë mënyrë. Por mungesa e procedurave të tilla është kostoja e saj të lartë, por ky masazh mund të kryhet në shtëpi. Masazh kërkon jo vetëm një sasi të mjaftueshme të mjaltit, por edhe durim, sepse një procedurë e tillë është e vështirë të këndshme, por mund të vuajë për bukuri.


Aplikoni mjaltin në fushat me probleme. Së pari masazh lëkurës mocionet qetë rrethore, pastaj fërkim, lëvizjet poschypыvayuschymy dhe lëvizjet. Duart mbahen fort në trup dhe pastaj të rritur ndjeshëm lëvizjet e tilla të ndihmojë në përshpejtimin e metabolizmit, prishen shtresë nënlëkurës yndyrë, e cila kontribuon zhdukjen e celulitit. Zonat masazh të veçantë duhet të zgjasë të paktën 10 minuta. Pas masazh duhet larë mjaltë, dhe të aplikojnë anti-celulitit krem, dhe ju mund të bëni përfundojë mjaltë. Ky masazh duhet të bëhet çdo ditë të tjera për dy javë. Përsëriteni mund të jetë jo më parë se një muaj.


Terpentinë
Terpentinë është një vaj esencial që është prodhuar nga pisha. Në fillim të terpentinë njëzetë ndonjëherë janë përdorur për trajtime spa. Bashkëveprojmë me ujë, terpentinë aktivizuar receptorët dhe prek lëkurën, nevrikosshëm e tyre, dhe kjo përshpejton qarkullimin e gjakut. Rrjedhimisht të gjitha toksina dhe mbeturinave të shkojnë vetëm në zonat problematike dhe lëkura është zbutur.

Banjo terpentinë është përgatitur duke shtuar ujë në një solucion të veçanta, të cilat mund të gjendet në farmaci. Holluar zgjidhje duhet të jetë në përputhje me udhëzimet. Për rezultate më të mira para se të marrë banjot terpentinë lyej yndyrë krem ​​të lëkurës. Ora trajtimi është rreth 15 minuta. Getting shpëtoj e celulitit në këtë mënyrë një kurs. Kursi zgjat dy javë, gjatë së cilës ju duhet të marrë një dush çdo ditë të tjera.


Kripa e detit
Gatim dush me kripë deti është një mënyrë shumë efektive për të luftuar lëvozhgë portokalli në shtëpi. Për të tillë një banjë do të duhet 300 gram kripë deti. Temperatura e banjës duhet të jetë rreth 37 gradë. Banjot Anti-celulitin janë marrë edhe kurse në dy javë. Përfitimet e kripës është pasuria e saj në magnez, hekur, jod, kalcium. Avantazhi i kësaj soje është se ajo është plotësisht e lëkurë të thatë, zbut zonat e problemit të trupit, i privuar atë nga lëvozhgë portokalli.

Plus, kripë përdorimi deti nuk është vetëm aftësia e tij për të përshpejtuar qarkullimin e gjakut, por edhe për të përmirësuar shëndetin e përgjithshëm, për të përmirësuar tonin e të gjithë organizmit.

Kafe pastrim
Pastrim kafe Aplikimi ndihmuar shumë njerëz përballen me celulitin. Studimet e fundit kanë vendosur që ndihmon më mirë të shpëtoj nga lëvozhgë portokalli kafe gjelbër. Mësoni rreth këtyre studimeve, kompanitë kozmetike filloi të prodhojë krem ​​anti-celulitin dhe gels bazuar në kafe gjelbër. Por pse nuk e provoni procedurën me kafe në shtëpi? Për këtë ju mund të përdorni kafe të rregullt.


Në të pastruara më parë vënë llum kafeje. Pastaj masazh për disa minuta dhe përfundoi me kapem film. Të mbajë në masë kafe për 15 minuta, pastaj pije me ujë. Nuk është një tjetër mënyrë për të pirë kafe për të hequr qafe celulitin në fushat me probleme. Scrub përzierje e dush xhel dhe lëvizjet fërkim aplikuar në lëkurë. Procedurat përdorur kafe kryerjen e kurseve të dy javëve. Përsëri, ju mund të përsërisë kurs në 14 ditë.

Këshillë
- Përdorimi i vazhdueshëm mjete të ndryshme për të luftuar celulitin gels, krem

- Holding fushat me probleme masazh.
- Disa procedura mund të kenë contraindications, kështu që të konsultoheni me mjekun tuaj për të shmangur problemet shëndetësore.
- Rishikimi dietën tuaj dhe të bëjë kohë për stërvitje.
- Kombinimi i mënyrave të ndryshme për të luftuar celulitin ndihmë për të arritur rezultate më të mira.