Shumica e programeve dhe procedurat anti-celulitin


Lufta kundër celulitit mbetet një temë e nxehtë, por për shkak se shumë femra kërkojnë mjete dhe metoda e gjetjes shpëtoj i urryer "lëvozhgë portokalli". Se bukuria ofertë kozmetike moderne për të ndihmuar një grua të gjetur një trup të bukur dhe për të rritur ja vetë-respekt popullore programet dhe procedurat anti-celulitit.
Problemi celuliti nuk lindin brenda natës - ajo ka ekzistuar gjithmonë, që është rritur vetëm interesi nuk ka shkaktuar. Vajzat dobët dhe gratë përmendi idenë e shëndetit të saj, ndërsa forma curvy (nuk duhet të ngatërrohet me mbipeshë) u konsiderua jo vetëm trupin e bukur standarde, por edhe shëndetësor. Gjaku dhe qumësht - kështu duke folur për një grua që admiruar.Ekzistenca e celulitit filluar duke folur për 70 të fundit përgjithmonë. Ky koncept është shumë i lidhur me problemin kozmetike që ndodh si rezultat i ndryshimeve strukturore në shtresën e nënlëkurës yndyrë. Metodat kozmetike e që kanë të bëjnë me "parregullsi" të lëkurës nuk mund të konsiderohet si një aspekt i veçantë, në qoftë se ka një problem e peshë të tepërt. Pra, shpesh, Salons ofrojnë klientëve të tyre programe celulitin se ndihmuar të heqin qafe kilogram shtesë, ndërkohë që synon luftimin e "lëvozhgë portokalli". Këtu është një listë të asaj që ata ofrojnë teknologji moderne dhe që më në kërkesën.


Shumica e programeve dhe procedurat anti-celulitin
Masazh
Kjo metodë ka për qëllim përmirësimin e qarkullimit të gjakut në indin nënlëkuror. Ndërsa kjo procedurë është aktivizuar anti-celulitit metabolizmin, resorption është shtresa e nënlëkurës yndyrë dhe trupi merr shpëtoj i një kilogram pak mbipeshë.
Dridhës
Gjithnjë e më shumë, Salons bukuri ofrojnë masazh hardware, thelbi i së cilës është që trupi të ndikojë në lëvizjet oscillatory e amplitudes të ndryshme dhe frekuencave. Si rezultat, trupi përshpejton metabolizmin, rrjedhjen limfatike, është djegur yndyrë.

Hidrolechenie
Rezultatet më të mira mund të arrihet duke përdorur hydrolechenyya me baltë përfundon. Si një procedurë efektive në luftën celulitit konsiderohet masazh nënujore, i cili gjithashtu ndihmon për të hequr qafe disa kilogram panevojshme.

Maska mjekësore
Përbërja e maska ​​mjekësore dhe të gjitha llojet e anti-celulitit do të thotë të ndryshme. Me veten e tyre, ata mund të japin efekt, por jo të rëndësishme. Shpesh ato janë të përfshira në programet gjithëpërfshirëse dhe veprimi i tyre është rritur nga procedura shtesë për të përmirësuar lehtësim lëkurës.

Limfë
Një nga më të njohura trajtimet anti-celulitit, kullimit limfatik është, se tërheqja e hapësirës tepërt lëngu ndërqelizor. Ajo mund të jetë manual ose hardware dhe synon të përmirësojë qarkullimin venoz, eliminimin e ënjtje dhe sagging lëkurës, aktivizimin e proceseve metabolike në trup. Ajo zvogëlon paraqitjen e celulitit dhe ndihmon normalizimin e peshës.
Terapi magnetike
Si rezultat i fushës magnetike ndryshon vetitë e sistemeve të ujit, shkallës së reaksioneve të përfshira në proceset jetësore. Ndikimi ushtruar në nivel qelizor, normalizes metabolizmin, aktivizon prodhimin e kolagjenit, përmirëson microcirculation në shtresa të ndryshme të veshje e guaskës. Shkalla ndihmë magnetike të hequr qafe celulitin nodules, të zvogëlojë shtresën e nënlëkurës yndyrë, duke i dhënë elasticitetin e lëkurës dhe ton.

Mezoterapia
Futja injeksion intradermal drejtuar "veprim anti-celulitit" për të përmirësuar metabolizmin e qelizave, të ndihmojë djegur dhjamin dhe të lidhur cilësi të lëkurës. Zhduket liri të lëkurës, ajo bëhet e butë dhe elastike. Në kombinim me programet e tjera anti-celulitit komplekse, metoda Mezoterapia jep rezultate të mira dhe eliminon "lëvozhgë portokalli" për një periudhë të gjatë kohore. Pas një 2-3 procedurë të parë përmirësim të dukshëm.

Terapi microcurrent
Kjo metodë e ndikimit bazohet në aplikimin e një rrymë elektrike e amplitudë të ulët. Depërtojnë në qelizat, ajo përmirëson proceset biokimike. Terapi trajtim microcurrent nuk është vetëm celulitin. Janë procedurat ndihmuar të heqin qafe e rrudhave, hyperpigmentation (përfshirë lëkurën photoaging, puçrra fytyre, rosacea. Efekti i ofertave aktuale efekt heqjen e dukshme, kështu që përdoret shpesh në plakjen dhe plakjen e lëkurës, për të bërë zemrat e bukur dhe mollaqe.

Myostimulation
Në Beauty Salons ofrojnë metodë myostymulyatsyy për të përmirësuar ton trupit dhe korrigjim formë qarqeve përgjithshme. Në zonat problematike të trupit imponuar Elektroda të veçanta përmes të cilave aktuale është furnizuar. Nuk ka acarim të mbaresa nervore dhe muskujt fillojnë të tkurren. Sigurisht, një ushtrim alternativë aktiv fizik nuk është, por një pjesë e masave të gjithanshme për të luftuar celulitin, të merren parasysh. Pas përfundimit të kursit, i cili është 10 deri në 15 procedura, të zvogëlojë edemë mund të vërehet, volumin e trupit, përmirësimin e cilësi të lëkurës.

Mbështjellëse
Ndikimi pozitiv jo vetëm në shtresën e nënlëkurës, por edhe në të gjithë trupin ka një terapeutike përfundon. Për të eliminuar celulitin në Salons përdorur vullkanik dhe deti baltë, algat, çokollatë përfundon, kompozime komplekse, shumëllojshmëri të pasur elementët gjurmë. Mbushje e trupit me anë të lëkurës përbërësit aktiv ndihmon për të përmirësuar gjendjen e saj, i ka hequr efekt, përmirëson siluetë e trupit.

Ju gjithashtu mund të zgjidhni: elektrolipoliz tejzanor masazh, terapi ozoni, programe detoxification dhe më shumë. Por mos harroni se çdo procedurë ka contraindications e saj, kështu që mos harroni të vizitoni sallon të konsultoheni me mjekun tuaj.