Rrugë të kënaqshme të djegur kalori


Shumë besojnë se për të arritur harmoninë e trupit vetëpunësim dhe nuk ka nevojë të jenë të detyrueshme për udhëtime palestra dhe trajnime të vazhdueshme në bikes të ndryshme. Por jo të gjithë janë të gatshëm për t'u angazhuar në grupe apo në një veprim provë pajisjeve sportive. Le të jetë i njohur për ju se ka mënyra të pranueshme të djegur kalori, ju mund të zgjidhni sipas preferencave tuaja. Nuk është sekret se çdo aktivitet fizik ndihmon të djegur kalori. Zgjidhni, eksperiment dhe të jetë në lëvizje.


Rrugë të kënaqshme të djegur kalori
Nëse ju jeni aq dembel se përveç shtrat ju nuk bëni kujdes, atëherë ju duhet të zgjidhni atë që ju pëlqen më. Edhe tani ju nuk mund të përcaktojë zgjedhjen, mos harroni se ju sjellë kënaqësi kur keni qenë një fëmijë. Ndoshta kjo pishinë ose hipur një biçikletë, badminton apo volejboll plazhi. Mos harroni se më intensive ngarkesës, më shumë kalori që do të digjen. Një lloj i busull mund të jetë impuls, i cili është veçanërisht i shpeshtë në stërvitje aerobic dhe kardio, të tilla si gjimnastikë, duke kërcyer, trajnim në një rutine, rritjes, biçikletë stacionare. Nëse ju nuk doni të shkoni në palestër, të përdorin rrugën më pak të kënaqshme të djegur kalori. Njihuni.


Vrapim me ecje të shuar
Pse ju do të paguani për një abonim në palestër për të përdorur një punë rutine dhe mbyten ajrit dhomë spertym, frymë në erë të organeve djersitur? A nuk është nicer për të kandiduar dritë vrapim në parkun e harlisur, duke shijuar zogj schebetanem, gjethe e gjelbër dhe e ndërgjegjësimit të se sa e bukur bota në momente të tilla. Ju nuk keni nevojë të nxitojnë, por vetëm për shkak se në klasë është e kufizuar dhe të paguar për të.
Dhe pluses shumë vrapim. Vendndodhja dhe koha e përshtatshme që ju zgjidhni vetë. Kur drejtuar është djegur kalori, forcon muskujt e këmbëve, mollaqe, prapa, abdominals dhe supet. Trajnimi efekt i dobishëm për zemër, mushkëri, mbushje me oksigjen indet ndodh. Në çdo kohë që ju mund të ndalet, të relaksoheni dhe vetëm të gëzojnë momente të këndshme.


Ndërsa vraponte për sport, do të përpiqen për të mbajtur shpinën drejt dhe nuk ligët përpara. Jo armëve shumë ritëm dhe të përpiqemi për t'i mbajtur ata në afërsi të trupit tuaj. Nëse jeni vetëm duke filluar për të kandiduar, ju nuk duhet të mësohen të plotë. " Çdo gjë është e mirë në moderim, por për shkak se alternative drejtimin me këmbë të shpejtë. Përfundimisht, për të rritur ngarkesën mund alternative gjatësi hap i madh, dhe ritmin e drejtimin uyazyka rrugë, për shembull, duke zgjedhur drejtimin e përpjetë.
* Duke 1:00 vrapim ju mund të shpenzojnë deri në 750 kalori.

Rollerblading dhe patinazh

A është e mundur që të djeg shumë kalori, hipur mbi patina patina ose, si këtu, dhe të bëjnë asnjë përpjekje të veçantë të nevojshme? Ju mundeni. Trupi juaj është gjithmonë në formë të mirë, në mënyrë që të duhet për të ruajtur ekuilibrin. Përveç kësaj, në qoftë se ju shkoni me sllajde, hips tuaj duhet të punojnë vazhdimisht, duke bërë lëvizje nga njëra anë në tjetrën. Dhe aq më shpejt ju hani, aq më shumë kalori ju djeg. Nëse ju ende nuk jeni të njohur me një kalim kohe të tillë emocionuese, tani është koha për të provoni.
* Duke 1:00 patinazh ju mund të kaloni 500-850 kalorive.


Rotacioni luajtur
Kjo është e njohur për të gjithë nga fëmijëria dhe jo objekt veçanërisht të shquar, është e vështirë për të thirrur pajisje sportive. Por, pavarësisht thjeshtësinë e saj dhe pa finesë, ushtrime me një luajtur është mjaft efektive në djegien e kalorive dhe formimin konturet e bukur e trupit. Ajo është e thjeshtë për t'u përdorur, merr hapësirë ​​të vogël, dhe rotacionin e trupit, dhe madje edhe ritmet tuaja të preferuara valle - nuk është në gjendje të japë kënaqësinë e trajnimit sportive.
Është e rëndësishme për të zgjedhur një madhësi Hop, atëherë klasa nuk do të punojë për ju për asgjë.

* Duke 1:00 rotacionit luajtur ju mund të kaloni 400-600 kalorive.

Litar Jumping
Dikush mund të vjen keq vetëm me fqinjët tuaj më poshtë, në qoftë se ju të ndaluar zgjedhjen tuaj të tilla të paqarta, me sa duket zhyroszhyhatele. Ndërsa duke kërcyer litar, puna përfshin të gjitha grupet e muskujve të trupit tuaj, norma impuls, dhe yndyrë shkrirjes. Këshillë trajnerët palestër: në qoftë se ju doni të djeg më shumë kalori, hedhje më të vështira, zgjedhjen litar të shkurtër (të kufijve të arsyeshëm). Edhe në qoftë se ju nuk e bëni litar, ju mund të kërcejnë pa të, imituvavshy praninë e saj. Kjo nuk është vetëm një mënyrë e madhe për të djegur kalori - është një mënyrë efektive për të luftuar celulitin. Ju në mënyrë të konsiderueshme rritjen e efikasitetit klasa, në qoftë se ju kërcyer alternative norma dhe ndryshimin e ngarkesës në këmbë, duke kërcyer mbi dy këmbët apo të tjera.

* Për 1 orë litar hedhur, ju mund të shpenzojnë deri në 700 kalori.

Këmbë të fuqishme
Çfarë mund të jetë më e thjeshtë - shkoni dhe humbin peshë. Sigurisht, duke ecur në këmbë armiqësi. Nëse ju ecin ngadalë, shumë kalori djeg do të dështojnë. Për efikasitetin maksimal duhet të përmbahen në një normë të caktuar. Terreni i thyer dhe duke ndryshuar gjatësinë hap i madh do të rrisë ngarkesën dhe të çojë shpejt në qëllimin isha i vogël.
* Duke 1:00 shëtitje të fuqishme që ju mund të shpenzojnë deri në 400 kalori.

Loja e badminton apo tenisi

Sa momente duke dhënë interesante lojë, emocionuese që lejon më shumë dhe kështu të humbur peshë këndshme. Gjeni një partner kumar dhe të kombinuar biznesin me kënaqësi. Edhe në qoftë se në fillim ju nuk e gjeni mbështetjen që ju dëshironi, ju mund të luajnë me një top tenisi në oborr, duke reflektuar mbi murin e tij në shtëpi. Numri i kalorive djegshme do të varet se si energjikisht ju mundi topin dhe veprim.
* Duke 1:00 lojë e tenisit apo badminton, ju mund të shpenzojnë deri në 550 kalori.

Vallet inflamator

Dhe, ndoshta mënyra më e këndshme e djegur kalori - një valle. Ato ju lejojnë për të hequr qafe kilogram shtesë, për të forcuar muskujt, të heqë gjendjen shpirtërore dhe të ngarkuar pozitiv për një kohë të gjatë. Zgjidhni ritmike "meloditë e krahut që ju frymëzojnë për një shumë prej lëvizjeve energjike.
* Për 1 orë gjatë ritmet valle ju mund të shpenzojnë 450 Cal.

Gëzojnë shumë mënyra për të djegur kalori, por suksesi do të varet nga disponimin tuaj, dëshirat dhe qëllimet.