Mënyrat për të luftuar bark mashkull


Swing dashuri, airbag, misri e punës, enë për birrë - ashtu si burrat nuk e quajnë barkun tuaj butësisht voluminoze për të shmangur shaka shpëtuar në këtë adresë e as të shpjegojë arsyet për miratimin e tillë "turp". Por në zemër ata ëndërrojnë të shtypura humanitare dhe cubes të bukura, por shpesh ëndërrojnë dhe mbetet ëndërr. Shmangia e realitetit është e mundur, por ju duhet për të eksploruar trupin tuaj dhe të mësojnë në lidhje me mënyrat për t'u marrë me bark mashkullor.
Ndoshta ju keni vënë re se figura mashkull dhe femër në prani të depozitave yndyrore janë mjaft të ndryshme nga njëri-tjetri. Në zonjat ata janë pothuajse në mënyrë të barabartë, por në meshkujt ato janë të vendosura kryesisht në bark dhe bel. Mbrapsht mund të flasim për shumë atletike, nuk mund të thuhet, sillen mik dhe pa formimin mjaft të gjatë në stomak.


Barku i madh është formuar në të njëjtën kohë, por në qoftë se ju nuk e bëni një përpjekje, ne së shpejti do të duhet për të blerë rroba një madhësi pak më të mëdha. Add to se presionit të lartë të gjakut, gulçim, sjellje të dobët dhe ka vështirësi në trupin e menaxhimit. Mjerisht, por të tilla "media barku i madh" është shpejt të rinj, dhe mosha e tyre mezi kaloi 30-vjeçare moment historik.

Llojet bark
Shkaqet e barqet e tilla mund të ndahen në tri lloje.
1. Në vitet e fundit, shpesh të gjendet, e ashtuquajtura "bark birrë." Tifozët e shkumëzuar alkoolike rrezikut pije për të marrë të rënda "fuçi". Mos harroni thënien: ". Në rritje me hapa të mëdhenj" Por kjo nuk është e kufizuar vetëm në një pije. Procesi plotësues zhytur patate të skuqura, arra, biskota dhe gjëra të tjera kripura, jo të vogla në drejtim të kalorive.

2. "Avtopuzo" i formuar nga vendndodhjen detyruar të trupit në një mënyrë që është e dobësimit zhdrejtë tonin e muskujve. Lëshuar për lirinë e muskujve, yndyrë sprawled në anët.
3. A mendoni se meshkujt nuk kanë grykësve? Kjo është një arsye tjetër për formimin e stomak të madh. Mungesa e veprimit në të ushqyerit, Pjesa salcë pi birrë dhe stërvitje minimale - këtu është rezultati.

Mënyrat për të luftuar bark mashkull
Efektiviteti nga mënyrat e propozuara kanë të bëjnë me bark mashkullor varet kryesisht nga lloji i figurës. Kaloni vetëbesimin dhe të japë rekomandime për profesionistët palestër shërbim për të ndihmuar të kthehet forma e ndihmës të trupit.

Lloji i parë
Shifra, një figurë asket - trup i hollë, kockave hollë, supet e ngushta, gjymtyrë të gjata hollë. Mbi rritje mesatare shpesh e bën rri shtrembër.
Këta njerëz yndyrë të depozituara kryesisht në bark. Punojnë të gjithë muskujt në një qasje nuk jep një rezultat të mirë. Merrni një bazë për zbatimin e microcycles rrethore 4-5 ushtrime. Përdorimi squats, shtyp dhe hyperэkstenzyyu (ushtrim përkulje dhe shtrirje, zhvillimin abdominals tuaj, mbrapa, etj).

Lloji i dytë

FIG: drejt mbrapa, supet e gjera dhe kockave, trupi i fuqishëm, qafën madh, gjoks fuçi.
Edhe me këtë shifër shtesë kg në bel është shumë e dukshme. Arritur praninë plotësisht bark të sheshtë që ju jeni të ngjarë të ketë sukses, kështu që nuk është në të vërtetë shumë e nevojshme, por mund të përmirësojë formën e trupit. Ajo është e mirë për të kombinuar ushtrimet themelore dhe të izoluar, në mënyrë që të babbling, klasike.
Ushtrimet themelore përfshijnë punën e disa grupeve të muskujve. Ushtrimet më të zakonshme janë: deadlift, mbledhje, stol për këmbët drejt dhe shtypi stol. Vëmendje e veçantë në këtë lloj të figurave duhet t'i jepet shtypit mbledhje dhe stol.

Ushtrime të izoluara janë të detyruar të punojnë një grup të veçantë të muskujve. Në këtë rast, merret në bazë të këtyre muskujve, të cilat ushtruar ndikim në ushtrimet themelore. Nëse ju prysidaly, pastaj të bashkohen në ushtrime në përkulje dhe ekstensionit këmbë, dhe pastaj të bëjë ndryshimin stol shtyp me rritjen e biceps triceps apo zgjerimin në.

Lloji i tretë
Figura: prapa drejt, shpatullat përkul, por fund "rëndë".
Ky lloj i formës është më karakteristike seks më të drejtë. Dhe sa më shumë yndyrë formuar edhe në bark dhe në anët, në mollaqe dhe kofshët e brendshme.

Ngarkesës duhet të jetë shumë intensive, heqjen e peshave të lehta. I kushtoj vëmendje të supersets të ndryshme në shkallë të vogël. Supersets - një kombinim i dy lëvizjeve në muskuj antagoniste (muskujt me funksione të kundërta), që janë ekzekutuar pa vonesë në mes. Shembull: shtypi francez stol - heqë të biceps ulur, të ngushtë shtypi stol rrokje - ngritje peshat për biceps në këmbë; armëve extension në bllok të kokës - rritjen e biceps në bllok.
Lloji i katërt
FIG: atletike, i gjatë, shumë harmonike.

Ky lloj i figurës perceptojnë ndonjë aktivitet fizik është e mirë. Ju mund të përdorni çdo artet dinamike dhe gjimnastikë.

Rekomandime të përgjithshme
Përzgjedhja e llojit të ngarkesës nën figura mund të rrisë ndjeshëm efektivitetin e trajnimit dhe për të arritur rezultate të konsiderueshme. Megjithatë, ka gjithmonë nuanca të cilat duhet të i kushtoj vëmendje.
1. Konsiderohet se eliminon shtypin figurë "oplыvsheho" bark. Pasi këtë ushtrim shpesh të mjaftueshme, dhe korrigjimi duhet të trajtohen në mënyrë gjithëpërfshirëse. Disa besojnë se gazetat ritëm duhet të bëni para se të stërvitje kryesore, tjetër - pas. Ajo nuk ka marrë parasysh të bëni kur të doni.

2. Trajnimi muskujt e barkut, jo vetëm në sallë. Uluni ose të ecin - tërheq një stomak. E vështirë, por në fillim, dhe pastaj të fillojë për të forcuar murin e barkut dhe ju do të vini re rezultatet.
3. Limit ushqime të ëmbël dhe niseshte - nuk mendoj se këto produkte "bombë" vetëm gratë.
4. Gjatë ditës, të pini lëngje të mjaftueshme për të ndihmuar trupin të hequr toksina.
5. A nuk mbështeten në trajnim-rripa. Forcimi muskujt ata nuk kontribuojnë, dhe në qoftë se keni arritur dhe rezultatet, të vogla dhe për një kohë të shkurtër.