Sa duhet të tjerr luajtur për të Lose Weight


Ndoshta të gjitha gratë tona, si vajzat e reja, luajtur përdredhur në oborr - dukej mësimet emocionuese dhe zbavitëse. Së bashku me prыhalkoy, klasike dhe lojëra të tjera të ngjashme, gjarpërues luajtur ishte lloji më i zakonshëm i pushimeve aktive në vajzat. Me moshën, lojëra për fëmijë janë harruar dhe, rastësisht, krejtësisht të padobishme, sepse shumë nga ajo që është konsideruar e natyrshme në fëmijëri, sot mund të na ndihmojë në një problem delikat: humbni peshë, humbasin peshë. Tani shumë gra e konsiderojnë këtë pajisje sportive si asistent i pazëvendësueshëm në luftën për një figurë të bukur, belit dhe është e natyrshme, pasi klasa vendosur rrethin në qoftë se praktikën e tyre së bashku me një dietë të shëndetshme dhe palestër, mund të luftojë në mënyrë efektive kundër peshë të tepërt dhe për të mbajtur trupin tuaj në mënyrë.


Shumë gra, raspolnev, dhe papritmas një ditë me qëllim që të konkurrojnë për ish-bukuri dhe harmoni, para së gjithash i kushtoj vëmendje për këtë atribut e sportit dhe, natyrisht, çështje peshë fytyrë. Një nga më të zakonshme - është po aq e nevojshme për të tjerr luajtur për të humbur peshë sa më shpejtë që të jetë e mundur? A nuk nxitojnë për të filluar për të mbyllur qasjen ndaj problemit të zgjedhur pajisje, kufijtë e vendosur dhe paralelisht gastronomik me këtë kurs të bërë studime në përgjithësi dhe të luajtur, në mënyrë të veçantë. Vetëm atëherë mund të përqëndrohen në pyetjen specifike të se sa kohë duhet për të tjerr luajtur si të saktë për të bërë, në mënyrë që të humbasin peshë. Kjo do të diskutohet më poshtë.


I papërshtatshëm, të mprehta fjala "hoops hula" huaj për veshët ruse, sidomos në vendin tonë nuk është i mbërthyer, si ne quhet luajtur Hop dhe vazhdojnë të kërkojnë. Megjithatë, pasi ajo nuk ka emër, përmbajtja e kësaj pajisje sportive kudo e njëjtë: tjerr luajtur për të mirën dhe argëtim! Ato gra që kujtojnë ende ato sovjetike, hoops, duket se ata janë të gjithë të njëjtën - metalike plastike ose, por disa mund të jetë një zbulim që lojërat Ky atribut vajzave në ditët e sotme ka pësuar ndryshime të rëndësishme për të mirë. Sigurisht, kjo është e mundur për të gjetur një të luajtur klasik dhe kthesë atë për argëtim, por në qoftë se ju qasje zgjedhjen seriozisht, i kushtoj vëmendje të gjithë diversitetin e tyre, edhe kjo varet se sa ju do të duhet për të tjerr luajtur për të shpejt të humbur peshë.


A) luajtur Normal. E bërë nga metali apo plastike të lehta, i uritur brenda. Më të njohura dhe relativisht të lira.
B) akuza. Krahasuar me konvencionale ka më shumë peshë që mund të japin një peshë më të rëndë.
B) komplekse. Handy që, që nga klasa ajo është lehtësisht dy ose katër herë (në varësi të projektimit), ideale për përdorim në shtëpi dhe nuk merr shumë hapësirë.
D) Trupi. Ai përbëhet nga topa të veçanta që janë në punë me një luajtur masazh jep efekt në muskujt e mbrapa, abdomen, mollaqe, hips. Luajtur moderne të pajisura shpesh me kontrollues të veçantë elektronik, të cilat lehtë mund të tregojnë ndonjë informacion mbi kohëzgjatjen e trajnimit, numri i kthehet, dhe madje edhe të flasim në lidhje me ndryshimin e madhësisë së belit dhe kalorive të shpenzuara gjatë ushtrimit.


Hop është pajisje më e mirë stërvitje për ata që dëshirojnë për të humbur peshë dhe të ndjehen në gjendje të mirë. Kjo arrihet përmes acupressure në yndyrë në zonat problematike, përmirësimin e qarkullimit, të forcuar muskujt. Nëse rregullisht merren me të luajtur, mund të normalizohen zorrë dhe madje edhe të heqin qafe e sëmundjeve të disa grave. Përveç kësaj, një imitues i madh për sistemin kardiovaskular dhe respirator.

Pra, vijmë në pyetjen e se sa ju duhet për të prerë një të luajtur në mënyrë që të humbasin peshë. Angazhohen rregullisht, çdo ditë, duke i dhënë trajnim së paku 15 minuta. Përvoja e shumë grave vërtetuar se ushtrime të tilla kohëzgjatje të shkurtër të ju lejojnë të shpejt të arritur rezultatin e dëshiruar, bel është më e vogël si një e tërë është humbur peshë shumë shpejt. Koha optimale për trajnim - mbrëmje 2 orë pas një vakt të lehta, por jo para gjumit. Edhe një herë sqaruar se 15 minuta. - Një kohë minimale e punësimit, treni më mirë më, sepse yndyrë djegur fillon menjëherë pas fillimit të trajnimit, dhe pas një kohë.


Siç e shohim, çfarë është shpejtësia dhe efektiviteti i humbje peshe në duke luajtur me një luajtur varet nga zgjedhja e predhës, dhe herë pas here trajnimin me të. Disa gra bëjnë gabim të përbashkët e duke supozuar se të rënda luajtur, djegia shpejtë yndyrë. Kjo deklaratë mund të jetë e vërtetë në qoftë se ka një përvojë shumë të rëndësishëm me klasa konvencionale të luajtur. Pesha humbje me një luajtur është për një masë më të madhe nga ana e kardyonahruzok, kështu që presin një efekt të veçantë masazh nuk duhet të jetë. Ajo është e mirë që të përpiqen për të punuar me lloje të ndryshme të hoops, duke zgjedhur atë që i përshtatet më së miri. Edhe në qoftë se ju bëni çdo gjë të drejtë dhe të bëjë sa më shumë kohë që ju duhet, trupi juaj shpejt merr përdorur për pajisje sportive, përshtatur atë dhe humbje peshe ngadalëson. Prandaj është e rëndësishme për të bërë stërvitje tuaj të ndryshme, duke arritur në planin para-studim.


Plani Modeli i trajnimit me një luajtur.
1 ditë. Gjysmë ore i lëvizjeve të qeta, 30 shpatet, 30 më bëni për shtypin.
Dita 2. 20 min. rotacionet, 30 squats, 30 push-ups me gjunjë, rritet 30 këmbët nga një pozicion të prirur.
Dita 3. Gjysmë ore rotacionet.
Dita 4. 3 grupe, secila prej të cilave kryejnë një rotacioni dhe Hoop 10-minuta ushtrime për muskujt e barkut (ndonjë) për 1 min.
5 ditë. Gjysmë ore të luajtur.
6 dhe 7 ditë. Zgjidhni një program trajnimi për çdo ditë dhe të zbatojë atë plotësisht.


Mos harroni për ushqim të shëndetshëm, ushtrimet e rregullta, jetese aktive. Këto masa të drejtpërdrejtë harmoni dhe bukuri arrihet sa më shpejt të jetë e mundur dhe do të mbetet përgjithmonë.