Metodat e marrjes së një bark të sheshtë


Ju arritur të heqin qafe e një kg disa ekstra, pidtyahnuly kofshët dhe mollaqe, por barku i tij ende nuk është. Shumë gra përballen me faktin se stomaku është shumë e vështirë për të hequr. Por ne nuk duhet të humbni shpresën dhe hedhin përpjekjet e tij, herët apo vonë ju do të arrijë shifrën e ëndrrave tuaja dhe të ju ndihmojë blerjen bark të sheshtë metoda janë si më poshtë.
Nuk barku Problemi është vetëm neэstetychnosty tij shpesh ekzistenca e tij tregon kequshqyerja dhe shëndetësore probleme. Akumulon rreth yndyrë belly gradualisht zgjidh në mes të organeve të brendshme që pengon punën e tyre normale, dhe në të ardhmen mund të zhvillojnë diabetin dhe disa lloje kanceresh. Prandaj, ne duhet të kërkojnë mënyra për të hequr qafe këtë mungesë.Përdorni yndyrna monounsaturated
Përdorimi i këtyre yndyrave për të shmangur duke lejuar yndyrë trupit tonë. Përparësia e yndyrave të tilla është se ato nuk e rrisin kolesterolin në gjak. Përveç kësaj, këto yndyrna janë të pasura me vitaminë E, e cila është mbrojtësi kryesor i qelizave tona nga radikalet e lira. Nga yndyrna mononenasyschennym përfshijnë yndyrna vegjetale: ulliri, susam, vaj liri, si dhe yndyrna mononenasyschennym përfshijnë vaj peshku.

Të heqë dorë bukë
Nëse jeni duke kërkuar për një mënyrë për të përvetësuar një bark të sheshtë, provoni vidyazykatysya e bukës dhe të zezë dhe të bardhë dhe në përgjithësi të të gjitha produkteve të miellit. Këto produkte janë burime të "shpejtë" karbohidratet të cilat ofrojnë një ndjenjë e plotësi vetëm një kohë të shkurtër. Dhe ushqyesve që përmbajnë pothuajse asnjë. Vidyazykavshys e bukës, ju së shpejti do të vini re se si stomaku juaj fillon të shkojë.


Shmangni bloating
Kjo gjendje është shumë e rëndësishme për një bark të sheshtë. Pas një bloating, stomak duket edhe më shumë. Kjo mund të shmanget nëse ju nuk përzierje të lëngshme me ushqime të ngurta. Kujdes përtyp ushqimin, nuk zahlatыvayte ushqim, të heqë dorë nga pije të gazuara dhe vera e gazuar. Kaloni pastrimin e zorrëve duke përdorur ditë agjërimi.
Është e rëndësishme për të pastruar trupin e toksinave dhe organizmave të dëmshëm që e bëjnë stomakun tonë fryrë. Pra, gjatë ditës duhet të pini të paktën 15 litra ujë.


Luftuar stresin
Në shikim të parë kjo mund të duket e pazakontë, por stresi ka një efekt të drejtpërdrejtë në stomak, por oreksin. Kur ne jemi duke përjetuar, trupi prodhon kortizolit, në një tjetër hormon stresi. Ajo shkakton oreksin, kështu që kur ne jemi të alarmuar, ne duam të shfrytëzojnë këtë diçka të shtetit ëmbël. Megjithatë na ngrënë, mbi të gjitha, është depozituar në zonën e barkut. Prandaj, për të bërë një bark të sheshtë, ju duhet të gjejnë mënyra të tjera për t'u marrë me stresin dhe nuk rrinë çokollatë e tij.

Monitor dietën tuaj

Për të filluar, vetëm të bëjë një listë të të gjitha ushqimet që ju hani gjatë ditës. Analiza, ju do të shihni se nuk janë produkte të cilat përjashtim të dietën tuaj, asgjë nuk ndryshon, ju nuk do të të mohoj. Provoni disa produkte të tjera zëvendësuese që përmbajnë më pak kalori. Me vetëdije larg nga ky vakt, nuk zapyhyvayte në çdo gjë që ju shihni. Para se të hani pyesni veten nëse jeni të vërtetë të uritur?

Ndiqni ushtrime të thjeshta
Ushtrime të barkut me moshë bëhet barku më pak efektive është ende atje. Një mënyrë e thjeshtë e duke u shpëtoj prej aktivitetit të barkut konsideruar aerobic, drejtimin, duke ecur. Por drejtimin nuk është e nevojshme, ju mund të provoni me një shëtitje të shpejtë për gjysmë ore në ditë. Pas një kohë ju do të vini re rezultatet. Rregulli kryesor - duhet të jetë trajnimi i rregullt.


Shmangni alkoolin
Për një bark të sheshtë që ju duhet për të përjashtuar alkool. Për shkak se alkooli rrit oreksin, ngadalëson metabolizmin, e cila çon në akumulimin e yndyrës në bark. Pra, mendoni se çfarë është më e rëndësishme.

Shko në sport
Kardiotrenuvannya është shumë efektive në djegien yndyrë. Këto lloje të workouts përfshijnë vrapim, not, çiklizëm, gjimnastikë hap, klasa valle. Të gjitha këto specie mund të zgjidhni të përshtatshme për ju. Trajnimi duhet të jenë të rregullta, por në këtë rast ju do të merrni rezultate.


Bëni masazh barkut
Zbatimi i këtij masazh çdo ditë për 15 minuta ndihmon për të gjetur një bark të sheshtë. Shumë mend si një bark stroking fëmijë ka ndihmuar për të përballuar me problemet e tretjes. Edhe në këtë rast, ne gjithashtu nevojë për ndihmë. Kryen mocionet rrethore me duart mbi ijet e tyre në drejtime të ndryshme, nga lart poshtë dhe anasjelltas. Ju vini re se si normale tretje, stomak dhe fillon të largohet.