Humbni peshë pa dieting dhe ushtrimin e dimrit


Në dimër, shumë popravlyayutsya 01:59 kilogramë. Në fund të fundit, ne jemi duke ecur pak dhe shpesh mbeten në shtëpi, duke preferuar që të ecin jashtë shikuar filmin me një filxhan çaj të nxehtë dhe ëmbëlsirat. Dhe në një kohë nuk do të duan të luajnë sportive, le të vetëm të ulen në një dietë. Si atëherë mund të humbni peshë në dimër, pa dietë dhe ushtrim.
Shmangni dietat
Nëse jeni duke shkuar për të humbur peshë, ju duhet të mbani mend rregullin e mëposhtëm - nuk dietat. Në internet ju mund të gjeni mijëra e dieta të ndryshme, por në qoftë se ju doni rezultatet tuaja ishin të gjatë, ju duhet të vidyazykatysya ato.Pesha humbje pa dieting duhet të bëhet për shkak se ushqimi nuk është i balancuar, mungesa e ushqyesve thelbësore për të humbur peshë mund të zhvillojnë probleme shëndetësore nga të cilat më pas humbin në mënyrë të vështirë. Përveç dietë për us jetës, por vetëm të përkohshme, pas së cilës ne vazhdojmë për të ngrënë si më parë, e cila në mënyrë të pashmangshme çon në kthimin rënë kilogram.

Pesha humbje në dimër
Në e parë humbje peshe metodë është e rekomanduar për të zëvendësuar zakonshme kos tuaj darkë. Këtë javë ky ushqim mund të shpëtoj prej kilogram. Sigurisht, në qoftë se ju shkoni në shtrat në 11, atëherë ju do të jetë e vështirë për të mbajtur në një kos, sepse gjumit është e lejuar për të pirë një gotë kefir dhe hani disa fruta unsweetened, të tilla si mollë. Me këtë dietë ju nuk duhet të heqin dorë nga ushqimet e preferuara, ju mund të hani ato në rrjedhën mëngjes ose pasdite në sasi të arsyeshme.


Pjesë e kontrollit
Shkaku më i zakonshëm i peshë të tepërt bëhet overeating pakontrollueshme. Kështu në qoftë se kalorive të konsumuar nuk janë shpenzuar, atëherë ka rrudha në anët.
Për të humbur peshë në dimër ju duhet të mësojnë për të ngrënë pa lexuar apo shikuar televizor. Nëse ju vakt i zënë me aktivitete të tjera, truri pushon për të kontrolluar rrjedhën e ushqimit, duke ju ha tepër. Siç e dini, një mbushje sinjal vjen brenda njëzet minuta pas vakt, kështu që ju lutemi prisni pak para se të aplikoni një pjesë të dytë.


Ushqim
Një mënyrë e mirë për të humbur peshë pa stërvitje dhe dietë - është të ushqyerit e duhur. Trupi vetë është humbur peshë kur ju filloni të hahet një ushqim të dobishme dhe të shëndetshme. Pushimet dimërore të humbni peshë dhe për të parandaluar banket. Ne jemi të nopem shpesh gjatë natës dhe ndryshime të ndihmon tretjen e ushqimit të procesit. Kjo është më aktiv 07:00-15:00, dhe kemi përdorur ushqimi pas 09:00 është vetëm yndyrë. Pra dimri është aq e rëndësishme nuk ngarkesës deri në natën dhe respektoj ditë.

Roli i ujit
Uji luan një vlerë të madhe për ata që duan të humbin peshë. Kjo ndihmon për të pastruar trupin, eliminimin e toksinave dhe produkteve të metabolizmit. Ju duhet të pini çdo ditë të paktën dy litra ujë të thjeshtë, nëse është e mundur, pini më shumë. Për të humbur peshë në dimër duhet të pini ujë në temperaturën e dhomës dhe të ftohur, kështu që trupi do të shpenzoj energji për ngrohjen e saj. Si shkencëtarët vlerësojnë, 2 litra dehur ujë akull çdo ditë, të detyruar të kalojnë një muaj për 2.000 kalorive. Kjo është një mënyrë shumë e mirë e që kanë të bëjnë me paund për ata vështirë zastavytsya veten të kryejnë ushtrime dhe ushtrime të tjera. Në asnjë rast nuk do të pi ujë ushqim, kështu që ju vetëm dilutes lëng stomakut. Ajo është e mirë për të pirë para se një vakt.


Ndikimi i stresit në peshë
Mos e merrni ushqimin kur ju ndjeheni theksoi apo shumë i mërzitur. Thithjen e ushqimit, ju jeni duke u përpjekur për të "shtypur" imazhet dhe problemet e tyre. Ju nuk shikojnë se si ha tepër, stresi dhe zhurma bëhet një zakon.

Nëse ju konsumoni ushqim në një humor të keq, ju të kalojë një humor negativ ushqimin, e cila më pas sjell asnjë përfitim. Kur ju mendoni se e hahet diçka të mirë, sa mirë ushqimin tuaj, dhe se ajo është e dobishme.

Planifikoni blerjen tuaj
Përballja me peshë të tepërt, pa stërvitje dhe dietë, ju do të duhet të mësojnë se si për të hartuar një listë të produkteve dhe të mos jepem tundimit. Ignore raftet me rrotullon dhe pasta, do të përpiqen që të rrinë në listën tuaj. Nëse ju jeni në frigorifer vetëm ato produkte që ju duhet, kështu që ju do të jetë më e lehtë për të rimarrë në dimër dhe për të ruajtur peshën e tyre.


Për të blerë më shumë, më mirë të mos shkoni në një supermarket të madh, dhe një dyqan të thjeshtë. Studimet kanë treguar se një përzgjedhje e madhe e produkteve të ndryshme i bën njerëzit të blejnë shumë, të cilat ata pastaj hanë. Në fushatën në dyqan, ju nuk duhet të ndiheni të uritur, si më yyazytsirnist blerë çokollatë tepërt.

Disa këshilla për humbje peshe
Jetë i sigurt për të shtroj. Mëngjes i mirë përzemërt ndihmon në parandalimin e overeating gjatë gjithë ditës.
Që nga fëmijëria ne ishim mësuar që darkë përbëhet nga tre kurseve. Nëse qëllimi juaj është për të humbur peshë, ju do të keni një limit.

Është e rëndësishme që darka nuk ishte kalori dhe proteina vakt përbëhej avantazh. Ju mund të hani vezë të ziera, djathë, djathë sanduiç. Nëse më afër natës ju të kërkuar për të ngrënë, mund të përballojë një gotë kefir.