Pre Cellulite grua jeta


Gruaja Cellulite prishur jetën, dhe kjo mund të zhvillohet vetëm në to, burrat nuk janë subjekt i këtyre ndryshimeve të lëkurës, për shkak të strukturës së veçantë të indin nënlëkuror.
Duhet të theksohet se celuliti mund të zhvillohet në lëkurë e grave në rritje lokale në qelizat e yndyrës, ndërsa microcirculation shqetësuar në të gjitha qelizat yndyrë janë veçanërisht të ndjeshëm ndaj këtij ndryshimi në fusha të tilla si kofshë, armëve dhe stomakut.
Duhet të theksohet se shumë gra të akuzuar për ndryshimin e lëkurës dhe pamjen e celulitit apo "lëvozhgë portokalli" plotësinë e saj, por jo gjithmonë celuliti vetëm në gratë trashë, shpesh shfaqen në lëkurë të tilla ndryshimeve dhe i dobët.


Sepse e celulitit, grua po aq të korruptuar e jetës pavarësisht nga kushtetutës, ata janë turp për të zhvishet në plazh dhe faji i celulitit mund të quhet estrogjenit, hormon femra seksi.

Celuliti mund të zhvillohen në faza, në fazën e parë, ajo është pothuajse mungon, por procesi shkon dhe kjo është e lidhur me stagnimit në enët limfatike. Lëkura është e qetë dhe defekte jo të dukshme.
Faza e dytë janë më të theksuara në këtë rast, sistemi venoz nuk është në gjendje për të përballuar me një shumë mjaft e lëngjeve, ndërsa ajo duhet të tërhiqet nga trupi. Nëse lëngshme është excreted, ajo fillon të grumbulluar, rritur presionin brenda indeve dhe kështu fillon të shtrydh venat, mbivendosje rrjedhjen e lëngshme.

Në këtë kohë, të gjitha qelizat e yndyrë të bëhen të dendura të mjaftueshme, dhe kur ndërprerë qasjen e oksigjenit, zhvillon ind lidhës që është i ngjashëm me huall mjalti.
Ky është fillimi, kur celuliti pre gruaja jeton, por nuk është një fazë e tretë, kur të ashtuquajturit "qeliza", përcolli disa qeliza, ndërsa lëkura nuk është e ekspozuar për të ndryshuar, por kur ajo është e mbledhur në dele, pastaj ' është "lëvozhgë portokalli".

Në tsellyulytovoy temperatura e lëkurës është gjithmonë më e ulët se mesatarja, por trajtojnë celulitin në fazën e tretë është problematike, dhe kjo është për shkak të faktit se në ind lidhës që i formuar në zonat e defektit të lëkurës, ajo prykripylasya një anë të muskujve, dhe pala tjetër ndërfutur me lëkurë.

Prandaj, celuliti gratë dhe pre jetë për shkak të faktit se ajo nuk mund të shpëtoj prej tij, madje edhe në tre fazat e para, por nuk është një fazë e katërt, në të cilin celuliti mund të shihet pa presione të ndryshme dhe majë të lëkurës dhe në këtë rast, një grua e vuajtur jo vetëm fizikisht, por psiqikisht.
Gruaja thotë se lëkura në zonat e celulitit, shumë të ftohtë dhe të ndryshme nga fusha të tjera, pamjen kaltërosh dhe në të njëjtat vende të prekura nga celulitit kanë filluar të lënduar.

Këto fenomene janë kryesisht për shkak të metabolizmit lipidet, çekuilibër hormonal duke trazuar, dhe fenomene të tilla ndodhin për shkak të mosfunksionim ovarian që shkakton një rritje e estrogjenit hormonit femër seksi.

Përveç zhvillimit të celulitit, është e lidhur direkt me sëmundje tiroide, dhe kjo është në kundërshtim me metabolizmin e proteinave, si albumin në gjak ul.
Pre Cellulite grua jeta në rastin kur ai ka një formë të trashëguar apo grua gjithmonë jep dietë, ndërsa ajo ishte duke ecur, nuk janë të angazhuar në ushtrim.

Mjekët thonë se celuliti mund të formohet në grua kur ajo është në stres të vazhdueshëm ose ajo punon shumë, pastaj zhvillimin e lodhje kronike.

Cellulite, qelizat e yndyrës është tendenca për të mbajtur fluide dhe prandaj zhvillojnë ënjtje, e cila compress lëkurën ngjitur, indeve kryesisht lidhës, dhe ajo fillon të prodhojë mjaft fibrave dendura kolagjenit, e cila izoluar zona të vogla të yndyrës që ndërhyn me rrjedhjen e gjakut, kështu që këto zona të bëhen të dhimbshme.
Gjithë masë yndyrë trupi është i ndarë në tre shtresa, dhe ata janë mjaft të ndryshme metabolizmi tipar dhe vendit.
Megjithatë, besohet se numri i qelizave yndyrë një person vazhdimisht, kështu që e tërë çështja nuk është në rritje e tyre numerike, por për të rritur gamën e tyre dhe në këtë mënyrë ata të rriten një duzinë disa herë, dhe kjo varet nga karakteristikat e yndyrës dhe shkalla e trashje.


Zakonisht shtresa e parë e yndyrë mund të gjendet në mes tabelë muskujve dhe të lëkurës dhe këtë shtresë është kryesisht i varur nga proporcion dhe figura njerëzore. Prandaj, shtresa e parë është e prekur nga celulitit, ashtu siç është në të gjithë sipërfaqen e trupit.
Një shtresë më të thellë, është në masë yndyrë dhe ajo mund të gjendet nën tabelë muskujve dhe vëllimi i saj është zakonisht konstante, madje edhe kur personi e humb peshë.
Shtresa e tretë është e vendosur brenda barkut dhe është quajtur yndyrë organeve të brendshme, dhe kjo është konsideruar yndyrë më të rrezikshme për të gjithë trupin e njeriut. Kjo është për shkak të faktit se yndyrë organeve të brendshme është e depozituar në enët e gjakut në formë të pllakave, që çon në rrjedhjen e dëmtuar të gjakut, clots gjakut dhe kështu mund të ndodhë infarkt miokardi dhe goditje trurin.

Sigurisht, gruaja celulitin prishur jetën, por shumë e vështirë për trajtim, dhe për shkak të faktit se celuliti ndodh për arsye të ndryshme dhe së pari duhet eliminuar ato, dhe pastaj të fillojë për të trajtuar celulitin.

Aktualisht, trajtimin e celulitit, ju mund të përdorni tsellyulypolyza dhe Mezoterapia, por mund të aplikohet dhe anti-celulitin masazh me anti-celulitin krem ​​për t'u përdorur, por ndonjëherë drejtuar gerudoterapiey.
Para së gjithash, mos harroni se celuliti zhvillon kur dietë të tepërt dhe të sëmurë. Nëse një grua nuk do të pranojnë të pads yndyrë të tepërt, e cila fillon ndryshimet patologjike që shkaktojnë celulitin, kjo është një kohë mjaft e gjatë nuk do të vini re "peels portokalli" në lëkurën e tij.

Prandaj, ju duhet të eliminojë jo vetëm celulitin, por edhe të parandaluar formimin e saj dhe në këtë mënyrë mund të përdorni krem ​​anti-celulitit.