Display #
Title Author Hits
Aciditeti reduktohet stomakut - Simptomat admin 610
Ajo dhemb të mëlçisë - simptomat admin 348
Akute cholecystitis - Simptomat admin 236
Amiloidosis - Simptomat admin 243
Androfobyya - frika nga burrat, simptomat dhe trajtimi admin 297
Angina - Simptomat admin 303
Aortës aneurysm - simptomat admin 309
Apendiksit - shenjat dhe simptomat admin 329
Arna të bardha në bajamet admin 1444
Arna të bardha në gjuhë, shkaqet bardhë Veshje admin 323
Arna të bardha në gjuhën admin 335
Arna të bardha në shkaqet e gjuhës admin 328
Arsyet për çehre të marrët admin 190
Arsyet zbehtë fytyra të njerëzve admin 1053
Arthritis i përbashkët gju - Simptomat admin 271
Arthritis i përbashkët gju - simptomat dhe shkaqet admin 266
Arthrosis - Simptomat admin 256
Arthrosis e hip përbashkët - Simptomat admin 216
Atherosclerosis cerebrale - Simptomat dhe shenjat admin 254
Atrial dridhje - format, trajtimi, diagnoza, simptomat admin 331
Atrial dridhje - Simptomat admin 365
Bakteriale vaginosis trajtim vaginitis, simptomat admin 342
Blepharitis - Simptomat admin 259
Bloating - Simptomat admin 238
Bowen Sëmundjeve - Trajtimi dhe Simptomat admin 277
Bronchospasm - simptomat në të rriturit admin 317
Bronkopneumoni - Simptomat admin 783
Bruceloza - Simptomat admin 309
Cerebrale aneurysm - Simptomat admin 322
COPD - Trajtimi, Simptomet, shkallë, diagnostike historia, mjekësore admin 316
Çrregullimet e qarkullimit të gjymtyrëve të ulët - simptomat admin 304
Cystitis në meshkuj - shkaqet, simptomat dhe shenjat admin 279
Cytomegalovirus infeksion - simptomat admin 358
Dehidrimi - simptomat admin 953
Dermatitis - Simptomat admin 244
Dështimi i veshkave - Simptomat admin 523
Dhimbje barku zorrëve - simptomat admin 239
Dhimbje mesi - Simptomat admin 321
Diabetik këmbë - Simptomat admin 326
Encefalopati mbetur admin 358
Endometritis kronike admin 291
Ënjtje dhe lëngjeve të tepërta në trup admin 314
Enterobiasis - Simptomat admin 305
Enterocolitis - Simptomat admin 274
Eritematoz sistemik lupus në gratë admin 295
Erozionit qafës së mitrës - Simptomat dhe shenjat admin 299
Ethe hay - trajtim, simptomat, parandalimin e ethe hay admin 319
Ethet tiofide - simptomat admin 320
Etheve reumatike - Simptomat dhe shenjat admin 1950
Eustachitis - Simptomat admin 295
Ewing Sarkomës - trajtim, simptomat, prognoza admin 412
Ftohjet - simptomat dhe trajtimi i ARI gripit admin 237
Funksionet e sistemit limfatik të njerëzve admin 1004
Gonorrea në Grave - Simptomet dhe shenjat admin 261
Gripi i ri i virusit 2014 - simptomat admin 219
Grykët kronike - Simptomat dhe shenjat admin 298
Gulçim - Arsyeja admin 844
Hallucinations shkaqet dhe simptomat admin 399
Hamartoma hypothalamic, dritë hamartoma - Simptomet, trajtim admin 408
Hekur mangësi anemi - Simptomat admin 265
Helmimi Peshku - simptomat dhe trajtimi admin 1943
Helmimit me ushqim - Simptomat admin 198
Helmintet - Simptomat admin 294
Hemoglobinë të ulët shkakton, simptomat admin 474
Hepatiti A simptomat, trajtimin, diagnoza admin 270
Herpes zoster - Simptomat admin 469
Hipertensionit - Simptomat admin 257
Hipotension - Simptomat admin 272
Hypoglycemia - Simptomat admin 282
Hypothyroidism - Shkaqet dhe simptomat admin 268
Hypothyroidism tiroide Simptomat admin 266
Indeve të buta sarkomë - trajtim, simptomat, prognoza admin 1096
Inflamacion i ezofagut - Simptomat admin 609
Inflamacion i simptomave fshikëz admin 321
Inflamacioni i gjirit - trajtim, simptomat, shenjat, parandalimi i mastitë admin 1122
Kist dhëmb - Simptomat admin 274
Klamidia tek gratë - Simptomet, shkaqet dhe simptomat admin 225
Kolangiti - Simptomat admin 272
Kolit spastik - simptomat dhe trajtimi admin 385
Kripërat në veshkat dhe simptomat e tyre janë tërheqja pa dhimbje admin 992
Kruzona Sindromi - simptomat, trajtimin, prognozë admin 272
Letargji - raste, simptomat, shkaqet admin 454
Lice - Simptomat admin 261
Llojet kist ovarian dhe simptomat admin 324
Lodhje kronike - simptomat dhe trajtimi admin 820
Lymphostasis gjymtyrët më të ulët - simptomat admin 179
Majtë ventricular hypertrophy - trajtim, simptomat admin 321
Malaria - Simptomat admin 291
Mëlçia kist - Simptomat admin 324
Menopauza në gratë Simptomet, shenjat, trajtimi admin 335
Meteozalezhnist - Simptomat admin 234
Mialgjia - Simptomat admin 1720
Microinfarction - Simptomat admin 243
Miopatia - Simptomat admin 623
Molluscum contagiosum - shkaqet, simptomat dhe shenjat admin 346
Monoksidi i Karbonit helmimi - Simptomat admin 1444
Mostretje - Simptomat admin 350
Mungesa e simptomave mangësi magnez dhe shkaqet e mungesës së magnezit në trup admin 295
Mungesa e vitaminës B12 - Simptomat admin 473
Myzofobiya - frika e dirt, simptomat dhe trajtimi admin 216
Nasopharyngitis - Simptomat admin 253
Ndër brinjëve nevralgji simptomat, trajtimin, parandalimin admin 932
Nervoz zorrë Sindromi - Simptomat dhe Shkaqet admin 280
Njolla të bardha në thonjtë - Arsyeja admin 261
Nyktofobyya - frika nga errësira, simptomat dhe trajtimi admin 295
Obliterans Endarteritis e gjymtyrëve - trajtim, simptomat admin 299
Oniomania - shopogolizm simptomat dhe trajtimi admin 388
Osteoarthritis - Simptomat admin 262
Osteokondroza e shpinë kraharorit - Simptomat admin 233
Osteokondroza nga simptomat cervikal, trajtimi, parandalimi admin 310
Ostritsa - Simptomat admin 268
Pancreatitis akute - Simptomat dhe shenjat admin 222
Paraproctitis - Simptomat admin 239
Pastrimit psoriasis sëmundje e trupit admin 245
Pheochromocytoma - Simptomat admin 249
Pika e bardhë në bajamet admin 2459
Pneumonia - Simptomet, shenjat dhe shkaqet admin 575
Poliartritin - Simptomat admin 213
Polyneuropathy - Simptomat admin 262
Prostatitis kronike shkakton simptome admin 313
Psitakozës - simptomat në njerëz admin 273
Psoriasis admin 210
Psoriasis - Simptomat dhe shenjat admin 418
Pulmonare edemë - Simptomat admin 360
Pulmonare hipertensionit - simptomat admin 246
Purulent pectoris - Simptomat admin 252
Qafës së mitrës simptoma osteokondroza shkaqet admin 261
Qepallat fryrë fort admin 240
Rabdomiosarkoma alveolar, embryonal - trajtim, simptomat admin 329
Reduktuar trombociteve 10 shkaqet e trombocitet të ulëta në gjak admin 7354
Reduktuara të veshkave shkakton, simptomat dhe diagnoza admin 377
Refleksi Gag në trupin e njeriut admin 521
Reiter Sëmundjeve - Trajtimi dhe Simptomat admin 275
Rëndim i cholecystitis kronike - Simptomat admin 227
Roseola - Simptomat admin 299
Rotavirus - Simptomat admin 331
Rotavirus infeksion - simptomat admin 309
Rritja e mëlçisë - simptomat admin 272
Sarkoma Simptomat dhe trajtimi i sarkomë admin 682
Sëmundja Behçet - simptomat dhe trajtimi admin 755
Semundja Crohn - simptomat, trajtimi, diagnoza admin 531
Sëmundja Lyme - simptomat admin 396
Sëmundje Ham - trajtim, simptomat admin 233
Sëmundje Lyme - simptomat, trajtimi admin 515
Sëmundje trombocitopenike purpura - simptomat dhe trajtimi admin 1153
Sëmundjeve Buerger-së - Simptomet, trajtim admin 257
Sepsa - Simptomat admin 529
Shalqi Helmimi - Simptomat admin 289
Shenjat e osteoporozën admin 282
Shënoni pickim - simptomat në njerëz admin 245
Shkakton infeksion gozhdë Onihomikoza admin 264
Shkaqet dhe simptomat e dhimbje koke admin 258
Shkaqet dhe simptomat e gjumit të dobët admin 242
Shkaqet dhe simptomat e kancerit admin 267
Shkaqet dhe simptomat e pezmatim nervi i nervore fytyrës admin 293
Shkaqet dhe simptomat e problemit të trashje admin 220
Shkaqet dhe simptomat e shëmtuar këmbë admin 269
Shkaqet dhe simptomat e të Drejtave të depresionit admin 276
Shkaqet dhe simptomat e të Drejtave të nevralgji admin 286
Shkaqet dhe simptomat e të hahet ushqim admin 294
Shkaqet e simptomave të epilepsisë admin 286
Shkaqet e ujit të tepërt në trup admin 1310
Shkaqet ënjtje dhe këmbët lodhje admin 239
Shkaqet ënjtje në trup admin 241
Shkaqet trachoma dhe simptomat admin 341
Shoots kokën time admin 313
Simptoma astma, trajtimin, parandalimin admin 270
Simptoma kronike dhe akute tracheitis, trajtim admin 234
Simptoma të rrezikshme të varësisë kompjuter admin 269
Simptoma të tuberkulozit të sistemit urinar admin 301
Simptomat apendiksit e postoperative admin 256
Simptomat dhe format e sëmundjeve kriminel admin 252
Simptomat dhe ndihmë me Angioedema admin 259
Simptomat dhe parandalimi i dermatit seborrheic admin 258
Simptomat dhe parandalimin e sëmundjeve tërbimit admin 312
Simptomat dhe Rimëkëmbjes klavikul thyerje admin 188
Simptomat dhe shkaqet e intolerancës ushqimore admin 326
Simptomat dhe shkaqet e psikozë maniak-depresive admin 307
Simptomat dhe shkaqet e sëmundjes pancreatitis admin 244
Simptomat dhe Shkaqet i dobët admin 238
Simptomat dhe trajtimi i hyperglycemia admin 234
Simptomat dhe trajtimi i nervit shiatik admin 213
Simptomat dhe trajtimin e parazitëve në trupin e njeriut admin 395
Simptomat e artritit të përbashkët gju admin 289
Simptomat e hepatitit C në gratë admin 293
Simptomat e intolerancës lactose tek njerëzit admin 301
Simptomat e para të shtatzënisë ektopike admin 212
Simptomat e qafës së mitrës osteokondroza admin 313
Simptomat e tuberkulozit në një fazë të hershme admin 316
Simptomat Ehlers Danlos Syndrome--, trajtim, prognoza admin 352
Simptomat histerike sulm admin 375
Simptomat hyrudynoza dhe mënyrat e njerëzve e eliminimit pyavok admin 322
Simptomat infektive mononukleoza e akute dhe kronike admin 562
Simptomat kërthizës hernie në të rriturit admin 367
Simptomat kraharorit osteokondroza dhe shenjat e osteokondroza e torakale admin 267
Simptomat në njerëzit galaktorei admin 246
Simptomat osteokondroza dhe trajtimi admin 340
Simptomat trachoma, patogjeneza, metodat e parandalimit dhe trajtimit trakomën admin 270
Simptomat Trichomoniasis në burrat dhe gratë admin 217
Simptomat tumor në stomak admin 291
Simptomat vaginal Candidiasis shkaktojnë parandalimin admin 516
Simptomat White ethe dhe pasojat admin 294
Simptome sëmundje të veshkave dhe metodat e ekzaminimit admin 268
Simptomet e adenomyosis mitrës admin 265
Simptomet e anemisë zhelezodyfytsytnoy admin 238
Simptomet e apendiksit në gratë admin 232
Simptomet e apendiksit në të rriturit admin 290
Simptomet e dhimbje barku i veshkave admin 257
Simptomet e dysplasia qafës së mitrës admin 252
Simptomet e efekteve helmimi me monoksid karboni admin 553
Simptomet e endometritis admin 328
Simptomet e epilepsisë admin 248
Simptomet e erozionit qafës së mitrës admin 302
Simptomet e fruth i keq admin 266
Simptomet e gastrit admin 253
Simptomet e gastrit me aciditet të ulët admin 220
Simptomet e infeksioneve maja, simptomat mëllenjë admin 239
Simptomet e infeksionit kuqe ethe admin 286
Simptomet e inflamacion të pankreasit admin 320
Simptomet e mangësi vitamina në trup admin 265
Simptomet e mëlçisë mëlçisë admin 189
Simptomet e nevralgji të sciatic nervore admin 263
Simptomet e pneumonisë pneumonia admin 282
Simptomet e sindromi i zorrëve nervoz admin 256
Simptomet e sinusit në hundë tek njerëzit admin 248
Simptomet e tremens jerm alkoolit admin 307
Simptomet kryesore të hyperesthesia në njerëz admin 275
Simptomet kryesore të mungesës së jodit në trup admin 288
Simptomet kryesore të sëmundjes së veshkave admin 259
Simptomet kryesore të sëmundjeve të stomakut dhe zorrët admin 264
Simptomet kryesore të skizofrenisë në njerëz admin 282
Sindromi Gilbert - Simptomat admin 367
Sindromi i lodhjes kronike admin 253
Sindromi maturi shkakton simptome admin 220
Sinusit - Simptomat dhe trajtimi i sëmundjeve admin 196
Skizofrenia - Simptomet, shenjat, trajtimi admin 913
Skizofrenia në gratë, simptomat dhe shenjat e hershme të skizofrenisë admin 319
Skleroza e shumefishte në njerëz admin 286
Splenomegaly - Shkaqet admin 270
Spondylitis ankylosing - Simptomat admin 247
Spot bardhë në fyt admin 1285
Tachyarrhythmia - trajtim, simptomat, tachyarrhythmia sinus admin 246
Të drejtat Sindromi i lodhjes kronike admin 256
Të vjella biliare admin 443
Të vjella dhe diarre admin 236
Të vjella e gjakut admin 819
Temperatura e reduktuar e trupit shkakton një person për të bërë admin 272
Tendonitis - Simptomat dhe trajtimi admin 349
Tetanozi - simptomat e para admin 1834
Therje coccyx - Simptomat admin 271
Thrombophilia - trajtim, simptomat, thrombophilia gjenetik admin 330
Thrombophlebitis - Simptomat admin 262
Thrombophlebitis gjymtyrët - trajtim, simptomat, kirurgji admin 254
Toxocariasis - Simptomat admin 257
Trajtim dhimbje mesi, simptomat admin 466
Traktit biliar - simptomat admin 272
Traktit biliar - simptomat, trajtimi admin 221
Trichomoniasis në meshkuj Simptomet dhe shenjat e sëmundjes admin 208
Trikinoz - Simptomat admin 235
Trurit Aneurysm Simptomat dhe shkakton formimin e patologji admin 264
Tsipyak derrit admin 273
Tularemisë - Simptomat admin 274
Uljen e kolesterolit në gjak admin 249
Urth - Simptomat dhe Shkaqet admin 233
Vaginitis - shkaqet, simptomat dhe shenjat admin 405
Vasculitis - simptomat dhe shkaqet admin 229
Venë thrombophlebitis e ulët gjymtyrëve - trajtim, simptomat, dietë admin 199
Venoz pamjaftueshmëri kronike - trajtim, shkalla e simptomave admin 342
Ventricular dridhje - EKG, simptomat, ndihma e parë admin 380
Veshkave dhimbje barku shkaqet, simptomat dhe procesin e shërimit admin 448
Vezore apopleksi - simptomat dhe shkaqet admin 248
Virusi Epstein-Barr - simptomat admin 469
Vitamina mangësi - Simptomat dhe shenjat admin 254
Volosoholovets njeriut - Simptomet, trajtim admin 416
Zhvillimit dhe uretritin simptomat admin 259
Zorrëve dhimbje barku - Simptomat admin 270
Zorrëve infeksion - simptomat admin 289