Bakteriale vaginosis trajtim vaginitis, simptomat
Mirë se vini! Këtë muaj, burri im u përpoq të krijoj një fëmijë. Natyrisht, se sa i suksesshëm ka qenë përpjekja jonë për të njohur para përfundimit të muajit :) Fakti që unë disi mbulohen vaginosis bakteriale. Unë do të doja të pyesni se çfarë ju mund të bëni dhe më të rrezikshme sëmundje për fëmijën e palindur? Merrni tableta frikë - papritmas unë ende shtatzënë?
I nderuar Julia! Vaginoza bakteriale është trajtuar me terapi lokal. I vini re se sëmundja është shpesh përkeqësohet gjatë shtatzënisë. Kjo është për shkak të reduktuar imunitetit grua shtatzënë dhe ndryshimin microflora. Përveç faktit se vaginosis bakteriale - shumë e pakëndshme dhe shkakton siklet fizike, ajo është ende e rrezikshme dhe shtimin e mundshëm të infeksionit jospecifik. Për shkak të rritjes së saj mund të bëhet endometrium përflakur ose membranave fetale.


Mirëdita. Më thoni ju lutem, e cila mund të përdoret për të kuruar vaginitis bakteriale? Jo kundërindikuar apo qirinj "Heksykon" në qoftë se ajo mori dy ditë pas ovulacionit? A nuk është më mirë të presë një javë?
Dear Oksana. Në rastin tuaj, ne nuk e rekomandojmë trajtim vetëm. Për të filluar për të dorëzuar një shpifjeve në shkallën e pastërtisë. Terapi papërshtatshme jo vetëm trajton bakteriet e vaginës rritje e jashtëzakonshme, por mund të përkeqësohet atë.
Kohë e mirë! Gjinekologu diagnostikuar mua Subacute dhe vaginitis kronike, vaginosis bakteriale. Pas kësaj ajo ishte e përshtatshme për trajtim, dhe se unë u shërua. Unë të kërkuar për të sqaruar nëse ju mund të "kapur" nga partneri bakteriale vaginosis? Përveç kësaj, unë do të doja të di nëse ju mund të merrni shtatzënë në vaginosis bakterial dhe kjo është e rrezikshme për fëmijën e palindur? A do të ketë ndonjë devijim në embrion? Ju faleminderit për përgjigje të hollësishme.

Mirë se vini Olesya! Ne nguten për të ju informuar se vaginosis bakteriale nuk është seksualisht të transmetueshme. Kjo sëmundje - asgjë si gungë vaginale baktereve (shkelja e microflora në të). Ajo duhet të mbahet mend se vaginosis bakteriale krijon të gjitha uyazyka për një numër të infeksioneve vaginale. Ashtu si të gjitha sëmundjet e tjera vaginosis duhet të shërohet përpara konceptimit. Ne kujtojmë, në bazë të rekomandimeve të shtatzënisë planifikimit, konceptim dhe shtatzënisë, në mënyrë ideale, duhet të bëhet në sfondin e shëndetit të plotë të grave.

Mirë se vini! Dje gjenden në emisionet e erë. Këto janë shenjat e vaginosis bakteriale? Fakti që ne duam të kemi një fëmijë, dhe 23 janar ishte ovulating ("të bardhë veze"). Trajtimi Prompt vaginosis pretenduar është i lidhur me ovulacionit? Ky shtet vërej një disa muaj pasi ata filluan një vështrim nga afër pas vetes. A kam nevojë për një farë mënyre do të trajtohen dhe si? Douching, sepse unë nuk i përshtaten - ajo del me të larë të gjitha spermës e nevojshme për të krijoj një fëmijë! Çfarë duhet të bëni?

Përshëndetje keqe! Vaginosis bakteriale nuk është e lidhur për të ovulacionit. Për zgjedhjen e trajtimit të duhur, ju duhet të konsultoheni me një gjinekolog dhe të dorëzojë një shpifjeve në shkallën e pastërtisë. Nga rruga, "larë" sperma - nuk është aq e thjeshtë. Pothuajse menjëherë pas raportit seksual ato depërtojnë në mitër. Në këtë kuptim, douching plotësisht i pafajshëm.