Mostretje - Simptomat


Dispepsia, me fjalë të tjera, mostretje ndodh kur një mungesë e enzimeve apo mungesa e ekuilibrit në dietë dhe dietë.
Simptomet e mostretje janë shpesh të papritura dhe zakonisht zhduken pas një kohë, por ka raste kur një çrregullim i traktit digjestiv bëhet sinjal të qartë fillimin e një sëmundjeje të rëndë.
Në varësi të vendndodhjes dhe çdo simptome të dalluar disa lloje të mostretje.
Zorrë dispepsi dhe simptomat e saj
Simptomet e mostretje zorrëve që rrjedhin nga flora e pasme e zorrët të mëdha të hollë, për shkak të shkeljes së kalimit të ushqimit nëpër traktin dhe mëlçisë enzimë mangësi. Në procesin e rritur microflora bakteriale në traktin gastrointestinal dhe mostretje zorrëve formuar. Simptomet e mostretje nga zorrët manifestuar në formën e: • diarre e rëndë;

 • kapsllëk të zgjatur;

 • dëshirat e rreme;

 • Shkarkimi i gazit zorrëve;

 • dhimbje në zorrët;

 • dhimbje barku zorrëve;

 • të përzier;

 • të vjella;

 • humbja e oreksit;

 • shije të keqe në gojë;

 • dobësi;

 • marramendje.


 • Simptomet e mostretje fermentimit
  Në qoftë se ju përdorni një numër të madh të karbohidrateve që përmbahen në kvas, mjaltë, lakër, fasule, fermentimi fruta ndodh në zorrë. Mostretje Fermentative zbuluar me lehtësi nga simptoma të tilla si bloating rëndë, shoqëruar nga lirimin e gazeve dhe stools të lëngshme me erë kosi. Forma akute e sëmundjes është e lehtë të shërueshme me aderimin e duhur dietë.

  Mostretje lukthit
  Befas u bë një shurdhim në bark, veçanërisht në ndarjet e sipërme, nauze ose të vjella, bloating - janë simptomat e para të mostretje stomakut. Ky lloj mostretje mori një tjetër të quajtur "sindroma dembel stomak" për shkak të faktit se tretje kryesor trupi praktikisht pushuar të bjerë për shkak të mungesës së substancave fermentueshëm. Në thelb simptomat e mostretje stomakut të shkaktuar nga kequshqyerja, abuzimi sodas ose ushqim të shpejtë.
  Mostretje origjina neurotike

  Simptomet e mostretje me origjinë nevrotike shpesh ndodhin në sfondin e stresit të vazhdueshëm, xhelozia, zemërimi, xhelozia, depresioni, e cila rezulton në përkeqësimin e tretjes së adrenalin madhe hormon, i cili është përgjegjës për shpërndarjen e fluksit të gjakut në muskujt e stomakut. Në rrjedhën e të hahet një njeri në një gjendje stresi, gëlltit një shumë e ajrit, e cila më pas shkon në një regurgitation e lëngjeve acidike. Dhimbje koke, çrregullime të gjumit, migrenë me urth, nauze ose të vjella janë simptomat, të cilat mund të përcaktojnë origjinën e mostretje nevrotike.

  Simptomet e mostretje jo-ulçerë
  Neyazvennuyu mostretje mund të zbulohet nga simptomat kryesore të saj:

 • squeezing dhimbje ose dhimbje barkut;

 • mbushje të shpejtë;

 • të vjella intensive;

 • ndjenja e përzier;

 • toleranca e dobët e ushqimeve yndyrore.


 • E gjithë kjo mund të kombinohet me humor të ulët, pagjumësi, dobësi, me "një kuptim gungë" në fytin e tij. Nëse ju gjeni veten në simptoma mostretje jo-Ulçera, ju duhet të fillojë të marrë sedativë dhe ilaçe për të ulur aciditetin e stomakut.

  Kur simptomat e para të ndonjë nga këto lloje të pacientit mostretje duhet hequr tërësisht nga dietën tuaj djegëse, ushqime me yndyrë, i kripur dhe të ëmbël, për të shmangur enët:

 • fasule;

 • oriz;

 • lakër;

 • domate;

 • çokollatë.


 • Është gjithashtu e rëndësishme të mos përdorin:

 • pije e ëmbël;

 • çaj i fortë;

 • kafe;

 • qumësht.


 • Një objekt i dietë të përshtatshme dhe dietë mund të shmangur sëmundje të tilla të pakëndshme si mostretje.