Pastrimit psoriasis sëmundje e trupit


Është e rëndësishme për të pastruar psoriasis sëmundje e trupit. Rifillimi shpeshta, akute zgjatur, sëmundje të rënda, përdorimi joefikas i drogës fuqishëm edhe - çdo gjë është e lidhur me trupin zashlakovannostyu me çrregullime metabolike, në të cilin droga shtrihen peshë të vdekur dhe nuk mund të japin për të synuar sëmundje. Sipas një hipoteze, shkaku i psoriasis është akumulimi i substancave toksike në trup.
Ka teori shkëmbimi i sëmundjes, dhe të tjerët - ata të gjithë janë dakord se një nga shkaqet e psoriasis - çrregullime metabolike, grumbullimi në trupin e toksinave dhe substancave të tjera të dëmshme. Hulumtimet, monitorimi thonë se spastrim trupi mund të përmirësojë ndjeshëm situatën dhe të kryhen rregullisht pastruar trupin mund të zgjasin në mënyrë të konsiderueshme faljen, reduktojnë ilaçe gjatë acarimin, dhe nganjëherë - dhe përjashtojnë ato plotësisht.Shumica dërrmuese e psoriasis kanë probleme të rënda me mëlçinë dhe fshikëz e tëmthit, si dhe një shumëllojshmëri të mosfunksionim të traktit gastrointestinal, kapsllëk të shpeshta, dysbiosis, çrregullime të tretjes. Procedura kryesor në trajtimin e sëmundjes psoriasis - Spastrim mëlçisë, por me rëndësi të madhe dhe pastrimin zorrët, veshkat dhe gjak. Statusi i zorrëve gjithashtu luan një rol të madh në zhvillimin dhe përparimin e psoriasis. Dirty, zorrët e punës dobët - shkaku, apo faktor provokuar nga shumë sëmundje, duke përfshirë psoriasis. Nëse gut është e gabuar - ushqimi nuk mund të tretet siç duhet dhe prishet, prandaj, të grumbulluar toksina përmes qarkullimit të gjakut dhe u përhap në të gjithë trupin.


Së bashku me ushqim dhe ujë në trup çdo ditë merr një sasi të madhe të substancave të dëmshme. Kjo helmet industriale, metalet e rënda, nitriteve, pesticideve, carcinogens dhe më shumë. Për të shmangur marrjen e këtyre substancave në trup, të përdorin jo vetëm produkte biologjikisht miqësore. Edhe pse kjo mund të reduktojnë ndjeshëm sasinë e substancave të dëmshme, por nuk i eliminuar ato plotësisht. Gjithashtu gjeni të vërtetë të pastër, produktet natyrore të dobishme është shumë e vështirë dhe ata janë ndonjëherë të panevojshme të shtrenjta.


Në jetën e qelizave të trupit të njeriut dhe indet janë prodhuar vazhdimisht mbeturinave - substanca të rrezikshme që trupi nuk ka nevojë. Në mënyrë ideale, të gjitha çështje mbeturinave duhet të shkarkohet plotësisht nga trupi i natyrshëm, por ka disa njerëz me të përsosur zgjedhjen e sistemit running. Një trup i shëndetshëm kryesisht me sukses të përballen me vetë-pastrimi dhe heq çështjet e mbeturinave më pa ndihmë nga jashtë, por ende me toksina kohore fillojnë të grumbullohen në indet dhe organet e brendshme.


Nëse dietë të sëmurë, çekuilibruar, mode shqetësuar, stresi i vazhdueshëm dhe tensioni, ul imunitetin, janë shpesh të ftohtë dhe të konsumuar pakontrolluar drogë fuqishëm - atëherë sigurisht normale e ndryshimeve metabolike, të shqetësuar, toksina grumbulluar në sasi të mëdha. Ndotja zorrët prekura veçanërisht, mëlçi, veshka, gjak dhe sistemit limfatik. Ata vënë një sasi të madhe të mbeturinave që nuk japin këto organe për të funksionuar normalisht, duke u bërë një shkak i rëndim sëmundjes së psoriasis.


Një nga pjesët më të rëndësishme të traktit digjestiv - zorrë të mëdha, e cila është përgjegjëse për menaxhimin e mbeturinave. Gjatësia e saj është rreth 2 m në diametër - rreth 5 cm. Ka zhytur në gjak dhe depërtojnë praktikisht të gjitha ushqyesve: karbohidratet, proteina, ujë, zgjidhjet kripë, vitamina. Gut përfshin 500 lloje të ndryshme të baktereve që ndihmojnë të thithin substanca të ndryshme. Dhe përbërjen e microflora zorrëve varet nga cilësia dhe sasia e ushqimit. Zorrë të mëdha, e cila luan në organizëm kaq i rëndësishëm, më i ndotur. Të jetosh në bakteret gut nuk mund vetëm të kontribuojë në punën e saj, por edhe të ketë një ndikim negativ.

Ne e dimë se race në perime bakteret e ushqimit të prodhuar aminoacidet, vitaminat, ruajtur ekuilibrin acid-bazë në zgavrën e zorrëve të mëdha, të shtypur proceseve putrefactive dhe procesin e fermentimit, rritjen e imunitetit.

Për shkak të kequshqyerjes në zorrës së trashë përbërjen shpesh shqetësuar microflora që shkakton rritje e jashtëzakonshme, duke çuar në dehje, formimin e gurëve fekal. Mëlçisë, si dy pika, në të njëjtën kohë kryen një sërë funksionesh. Ajo është e përfshirë në tretje, metabolizmi, qarkullimi i gjakut, përveç kësaj, ajo kryen funksionin pengesë. Gjaku nga zorrë me ushqyesve dhe mbeturinave të bie në venë portal, e cila shkon në mëlçi, ku të gjakut në trup është pastruar prej substancave të dëmshme dhe vetëm pastaj të përhapet në të gjithë trupin. Nëse mëlçisë nuk funksionon, organizmi vdes brenda pak orësh të menaxhimit të helmimit.


Më të mëlçisë bllokuar formuar në gurët e tij, të cilat ndodhin për shkak të dietë të pahijshme dhe faktorë të tjerë. Stones - a bile shtangën e cila është formuar si mëlçisë dhe tëmthit. Gurë janë pllaka, kripë, pigment dhe mund të ketë të madhësive të ndryshme - nga kokrra të vogla të vezëve trembem. Dëm primar prej tyre - që ata të përputhen kanalet biliare dhe për të parandaluar rrjedhjen normale të biliare, vybuvayuchy stanjacion të saj. Për shkak të kësaj një biliare riprodhuar mikroorganizmave natyrore që mund të shkaktojnë inflamacion të mëlçisë.