Shkaqet dhe simptomat e të hahet ushqim


Një nga arsyet kryesore për overeating - thithjen e shumë të shpejtë dhe në këtë mënyrë - të hahet ushqim. Nxitimi i përjetshëm ose distractions si TV apo pengojnë lexuar ngadalë dhe plotësisht të gëzojnë, ndërsa ne nuk e njohin shijen dhe nuk njoftim sasinë ngrënë. Ajo duhet të zbulojë 20 minuta dhe të përpiqet të shtrihet vakt këtë kohë - përtyp ngadalë, të përqëndrohet në shijen e secilës pjesë rregullisht vonojë pajisje dhe të bëjë të vogla (2-3 minuta) pauzë. Kjo metodë e thjeshtë mund të zvogëlojë sasinë e ushqimit të konsumuar në ditë nga 30%!


Cilat janë shkaqet dhe simptomat e të hahet ushqim? Trupi i njeriut është në gjendje për të kompensuar për vetë dështimet. Megjithatë, nganjëherë kjo çon në rezultate të padëshirueshme - veçanërisht nëse kohe ndërhyjnë me punën e trupit. Kjo është nedosыpanyyah: mbyllja e projekteve dhe dorëzimin e raporteve, seanca e natës dhe tubime pas mesnate me alkool ose shikuar televizion çon në faktin që trupi nuk ka kohë të mjaftueshme për të shërohen dhe të pushoni. Dhe pastaj ai fillon të shikoni për burime alternative të energjisë, më të arritshme prej tyre - ushqim. Përveç kësaj, snacks natës janë të rrallë të shëndetshme. Duhet të flenë të paktën 8 orë. Nutritionists Universiteti i Miçiganit, shikuar njerëzit që konsumojnë çdo ditë më shumë se 2.500 kalori, arriti në përfundimin: gjumë të shëndetshëm ul kalorive nga 6% në ditë dhe deri në 7 kg në vit, pa përdorimin e të tjera "pohudatelnoy" truket.


Interesante, në listën e produkteve të kontabilitetit për shportën e tregut në momentin shkaqet dhe simptomat e overeating, shkencëtarëve dhe statistikat nuk tregojnë në sallam e saj. Pse? Është e thjeshtë: ai është i një rëndësie të madhe në dietën e njeriut. E njëjta gjë vlen edhe për produktet e mishit: dumplings, të ngrirë shkopinj peshku burgers përmbajnë shumë pak i substancave për të trupit për të konsiderohet si një vakt të plotë. Sigurisht, ata janë të shijshme dhe nganjëherë të zgjidhur problemin e "darkë të shpejtë kuzhinier", por t'i bëjë ata mysafirë të përhershëm në tryezë nuk është e nevojshme. Nga suxhuk gatuar dhe produkte të tjera të tymosur, mish është vidyazykatysya vlen për mish derri vendas.


Kënaqësi e çokollatë - rezultat i një procesi kimik. Pasi në trup, gjalpë kakao ndihmon prodhojnë hormonet gëzim - endorphins. Sa më shumë të naftës, më pak nevoja për një ndjenjë të goodies fun. Por ajo është - një produkt i shtrenjtë, bakers industriale për të shpëtuar atë. Këtu është shkaku kryesor i aksidenteve, me titull "Unë përsëri hëngra një kuti me çokollata." Ajo duhet të privojnë veten nga kënaqësitë e vogla nuk është e nevojshme - ajo është më mirë që të i kushtoj vëmendje të cilësisë dhe sasisë së tyre. Çuditërisht, përvoja tregon 2-3 candies çokollatë cilësi të punuar me dorë të zëvendësojë një tjegull. S'është nevoja të thuhet se ky substanca të tjera që kërcënojnë mbipeshë, ngrënë më pak.


Sinjalet ngopje barku i bazuar në pjesën e vëllimit, jo vlerën e saj ushqyese. Pra kalorive të vogla, por të mjaftueshme për darkë nuk mund të shkaktojë një ndjenjë të ngopjes. Supplements duan, pastaj "zapolyrovatsya" ëmbëlsirë - dhe si rezultat i qëllimeve të mira nuk e bëri. Një shërbim i supë nga mish ligët ose të aksioneve perime në ushqimin tjetër mbush stomakun, parandalimin e overeating, trupi nuk mbingarkoj kalorive. Vizioni luan një rol të rëndësishëm në konsum ushqimor, nicer se sa ushqimi, aq më shumë që unë dua për të ngrënë atë, por në qoftë se ju vendosni një pjesë të madhe të madhësisë përkatëse pjatë, njerëzit nuk e bëri as njoftimi që hanin më shumë.


Një tjetër burim i kalorive të fshehura - alkool, sepse ajo ka më shumë se karbohidratet dhe proteinat. Përveç kësaj, alkooli stimulon tretjen, duke krijuar iluzionin e urisë të rreme. Ajo duhet të fillojë me pije e butë - ujë, limonadë, dhe të kufizuara 2-3 gota në mbrëmje. Pini ngadalë dhe pa ushqim - crisps, arra, canapes më të mirë për të zëvendësuar një vakt të plotë. Nuk është e rekomanduar për të pirë një ditë mbi 50 ml pije alkoolike dhe 100-150 ml verë natyrore të thatë. Më mirë akoma, e bëjnë këtë rregull lejohet vetëm një herë në javë. Madhësia e servings rëndësi: për shembull, njerëzit në SHBA shpesh i tejkalojnë normën nga 6-8 herë. Ukrainas - në 3-4 herë, duke lënë mënjanë festat gjatë. Ne duhet të fillojnë të hanë vetëm gjysmën e asaj që u gjet në një pjatë. Sigurisht, duke shkuar keq, por e vetmja mënyrë për të trajnuar veten për të ngrënë më pak. Hapi i ardhshëm - përdorimi i parimit japoneze e "Hara Khach boo", e cila përkthehet afërsisht si "yndyrë me 80%." Kjo do të thotë që ju duhet të merrni deri nga tabela kur ndjenja e ngopjes, por kjo është në lidhje që do të vijnë. Tabela duhet të ndjekë tre rregulla të thjeshta. Nuk ka lugë bukë, salcat, sallatë ekstra. Pra, shumica do të përjashtohen ushqimi kalori dhe do të shmangur overeating.


Përqindja më e lartë e yndyrave zjarrduruese otkladыvayuschyhsya pleats në bel dhe hips, trupi vjen nga produktet e kafshëve. Mish veçanërisht yndyror. Por pa e vështirë - pa ngopje, por nuk është lodhje dhe nervozizëm. Proteinat bishtajore nuk janë inferiore në vlerën e ushqimit të mishit, por ajo nuk përmban kolesterol dhe të tjera "yndyrna trans." Ata kanë fije të vlefshme, karbohidratet komplekse, të cilat japin një ndjenjë të ngopjes. Habit hani 2-3 servings e bishtajore në javë në vend të pres apo biftek lejon jo të shënuar nga 3 në 7 kg në vit. Kripë dhe metabolizmin yndyrë ngadalësojnë, aq shpesh nutritionists rekomandojmë që të përjashtojë ata nga dietë për të reduktuar peshën. Por këto përbërësit shkakton trupit për të klasifikuar si ushqim e shijshme. Dhe për shkak të tyre vidyazykatysya aq e vështirë. Ju duhet të përdorni më shumë erëza dhe bimëve, maskimin mungesën ose shumë të reduktuara të yndyrë dhe kripë në gjellë.