Arsyet për çehre të marrët


Tymi i duhanit, netë pa gjumë dhe të hahet, ton përbërjen dhe styling dietë të paekuilibruar, ushqimet yndyrore dhe alkoolit menjëherë aktivizon oksidimi, dmth oksydantnыe proceset. Qelizat epidermik ndajnë më ngadalë, dhe për këtë arsye nuk përditësuar shpejt dhe nuk kanë kohë për të luftuar radikalet e lira që shkatërrojnë pengesë mbrojtëse të lëkurës. Ato nuk mund të përballen me heqjen në kohë të toksinave dhe produkteve të dekompozimit. Rezultati - një çehre e shurdhër, iritim dhe skuqjen e llojeve të ndryshme. Sigurisht, ne mund t'ju këshillojë për të ardhur në partinë e Vitit të Ri pa grim, kokteje dhe shije të butë vetëm enët, steamed pijshëm. Por, atëherë ju mund të na urrejnë dhe kurrë nuk do të blejë këtë revistë. Pra, bëni atë që ju dëshironi. Dhe në qoftë se ju shkoni në rekomandimet tona, të gjithë do të jetë mirë. Cilat janë arsyet për çehre të marrët?


Lëkurë të zbehtë dhe shkaqet
Lëkura më aktiv rifreskohen dhe të rinovohet kur fle. Por në qoftë se ju nuk e vysypayeshsya, në qoftë se nuk shtrihem për disa netë me radhë, ajo ka një jetë të vështirë. Ajo përpiqet të bëjë të qartë për ju është pamja juaj - zbehtë. Edhe në qoftë se ju lënë të thotë vetëm dhjetë sekonda, grimcat e vogla gërryes dhe acide frutash që ajo përmban, menjëherë të sigurojë rrjedhjen e gjakut në fytyrë, duke e kthyer ju skuqem dhe vështrim të ri.

Fytyra Oplыvshee dhe shkaqet

Një pjesë e kalorive që ju thithin me kënaqësi në tryezën e Vitit të Ri, "zgjidh" diku në rajonin e belit dhe hips, ndërsa të tjera, për fat të keq, do të ndryshojë fytyrën. Kokteje Sweet alkoolike dhe ushqimi me erëza, kontribuojnë në ënjtje, personi nuk është shtuar "skulpturnosty". Mix lëng limoni me një gotë ujë të ftohtë dhe për të marrë një pëlhurë të pastër leckë. Si duhet, pour këtë përzierje nga dhjetë dhe të bëjë një kompresë, pastaj - gishtave lehtë acupressure. Citrus ka veti anti-inflamator dhe ujë të ftohtë redukton ënjtje. Një tjetër opsion - maskë mëndafshi për çehre e shurdhër. Këto janë në shumë marka.


Inflamacion dhe arsyet
Konsiderojnë ndëshkimin tuaj për të mos larë deri. Së pari, vënë në zonat e përflakur të thotë trajtim spot, atëherë zamaskuy imperfections korrektor. Nëse ju doni të fsheh zgjati më të zgjidhni problemin e kujdesit të lëkurës matte cilësi.

Rrudhat sallë
Nëse ju janë të shijshme ngrënë dhe pirë shumë, gjumi juaj fëmija edhe zili. Një gjë interesante: njerëz që shkojnë në shtrat i dehur natën sillen shumë i qetë dhe mezi llokoçis. Nëse ju keni qenë ndonjëherë në mesin e tyre ndoshta e dini se pas një natë të tillë, në mëngjes në fytyrë janë disa folds të çuditshme dhe të padobishme. Shpëtoj për fat të mirë ata nuk janë shumë të vështira. Kur ju aplikoni produktet tuaj të përditshme e kujdesit, të bëjë atë lëvizjet masazh aktive - pikë detyrë e pash. Kjo sjell deri lëngjeve të tepërta dhe të forcojë e lëkurës çehre e shurdhër. Arsyet për problemet tuaja të gjithë të njëjtën: pirja pasive e duhanit, alkoolit, mungesa e gjumit. Capillaries thyer - është një fenomen natyror për ditët e para të janarit. Mos harroni pika sy, ata të lehtësuar acarim, reaksione alergjike.