Simptomet e mangësi vitamina në trup


Avitaminosis nuk na shkaktojnë rrezik vdekjeprurës, por shprehja e tij të fshehura shumë specifike: trupi i reziston germs më keq se sa keq, ne të merrni më të mirë më të gjatë, ton në përgjithësi zvogëluar. Pra, rezervat vitaminë urgjentisht nevojë për të mbushur. Le të flasim në artikullin në lidhje me simptomat e mangësi vitamina në trup.
Shkrihet në ujë vitaminë mangësi në
C (acidi Askorbik) mbron trupin kundër shumë infeksioneve, forcon enët e gjakut, ul kolesterolin dhe sheqerit në gjak, përshpejton plagë shëruese, si një antioxidant - neutralizon radikalet e lira, mbron nga oksidimi i yndyrave dhe vitamina A dhe E.


Maksimale që përmbajnë: u rrit hips, piper i kuq dhe i gjelbër, buckthorn detit, lemongrass, Actinidia. I pranishëm në perimet jeshile, lakër, frutave agrume, mollë. B (thiamine) rregullon veprimtarinë e sistemit nervor. Me një mungesë e lodhje të vazhdueshme zhvillon, ka probleme me gjumë, harresa, derisa humbjen e kujtesës. Qyteti: drithërat tërë kokërr, bishtajore, perimet jeshile, krunde, mish (sidomos derri) dhe produktet e qumështit.

B2 (riboflavin), vitaminë mangësi kur është e nevojshme për formimin e qelizave të kuqe të gjakut dhe organet imunitare në trupin e njeriut, të shëndetshme të lëkurës, thonjtë, flokët, funksionimin normal të gjëndrës tiroide. Përshpejton shërimin plagë ngadalëson zhvillimin e cataracts, ndihmon djeg sheqer, është përgjegjës për jetën.

Qyteti: chanterelles dhe kërpudha Boletus, viçi dhe derri mëlçisë, mish, peshk, shpezë, Brewer dhe maja bukëpjekës, bajame, fasule, djathë, lakër brukseli dhe brokoli, asparagus, perimet jeshile (sidomos spinaq), të lashtat rrënjë në krye. . B3 (niacin, vitaminë PP nevojshme për të trurit, si dhe kalcium për të kockave Ajo promovon ruajtjen e kujtesës së mirë, duke reduktuar simptomat e presionit të reduktuar, heqja e depozitave të ngurta e kolesterolit në muret e enëve të gjakut, duke lehtësuar dhimbjen e artritit, pengon gjak të trashë City.: fasule, drithëra kokërr, qumësht dhe mish.


B4 (choline) - vitaminë substance te trupit te njeriut, nxit formimin e ankth transmetimit neurotransmetues acetilkoline. Merr pjesë në shfrytëzimin e yndyrë mëlçisë dhe kolesterolin, ndihmon në parandalimin e arteriosklerozës. Kur simptomat dhe mungesa e choline është mëlçisë yndyrore, përkeqësimit të kujtesës, deri humbjes së saj. Qyteti: mish, yolks vezë, miell soje, bukë gruri, embrion gruri, fasulet, orizi, misri, qumështi. B5 (acid Pantothenic) rregullon gjendjen e sistemit nervor qendror dhe periferik, parandalon lodhjen, është përfshirë në sintezën e hemoglobinës dhe antitrupave. Qyteti: mish, maja që bën birrë, krunde gruri, hikërror, tërshëra, perimet jeshile, arra, lakër, patate, fasule.


B6 (pyridoxine) në vitaminë mangësi lidhur me karbohidrate dhe metabolizmin yndyrë, formimin e hemoglobinës, serotonin neurotransmitter më të rëndësishme dhe melatonin. Qyteti: mish, pulave, mëlçisë, veshkave, vezë, karkaleca, peshk, djathë, djathë, embrion gruri, banane, më pak - patate, bizele, misër.

B9 (acidi folik), është i përfshirë në formimin e gjakut, rregullon karbohidrate dhe yndyra metabolizmin, promovon sintezën e hormoneve të caktuara, parandalimin e arteriosklerozës. Qyteti: perimet me gjethe, lakër, fasule, fruta agrume, hikërror, bollgur, bukë nga mielli gruri, mëlçisë, veshkave. B12 (tsyankobalomyn) është e nevojshme për formimin e hemoglobinës, zvogëlon rrezikun e sëmundjeve kardiovaskulare dhe kolesterolit në gjak nivelet, përmirëson imunitetin, forcon sistemin nervor. Përmban: vetëm produktet e kafshëve, vezët, peshku dhe prodhimet e detit. Vegjetariane duhet të marrë komplekset multivitamin me B2, por njerëzit me tumore duhet të jetë kufiri i tij.


P (rutin) mbledh së bashku rreth 150 substanca biologjikisht aktive njohur si flavonoids. Është një antioxidant, rrit forcën dhe elasticitetin e capillaries, ul presionin e gjakut, ngadalëson norma e zemrës, por në të njëjtën kohë rrit koagulimit të gjakut. Qyteti: Të gjitha frutave agrume, sidomos në anën e brendshme të zhvishem, qershi, rrush, kumbulla, mollë, kajsi, të gjitha manaferrat janë të kuqe-ngjyrë vjollcë, piper i kuq zile, domate, panxhar, lakër, çaji jeshil, hikërror. Shumica vitamina që shkrihet në ujë është shkatërruar nga drita, oksigjeni, trajtimit të ngrohjes (20 në 90%), si dhe prerja e perime apo fruta. Pra, të përgatitur enët janë më të mira vetëm para se të shërbejnë.


Fat-shpjegueshëm
A (Retinol) - një efekt antioxidant në rritjen e vizionit të njeriut, ngadalëson procesin e plakjes është një mjet për parandalimin dhe trajtimin e kancerit, parandalimin rifillimi, mbron qelizat e trurit nga shfarosja e radikaleve të lira. Përmban: vetëm produkte me origjinë shtazore, vaj peshku, krem, salcë kosi, yolks vezë. Provitamin A (beta-carotene) janë kajsi, pjeshkë, bostana, u rrit egër, det-buckthorn, hirit mal, karrota, kungull, qepë jeshile, marule, perimet jeshile. E (tocopherol) - një antioxidant fuqishme, mungesa e saj redukton fertilitetin. Mbron nga radikalet e lira dhe simptomet e tyre, atherosclerosis, katarakte, sëmundje të zemrës, indet plakjes.