Simptomat dhe trajtimi i hyperglycemia


Hyperglycemia quajtur rritje kritike e sheqerit në gjak. Në mënyrë tipike, kjo është për shkak të mungesës së insulinës në trup ose me punë jo të saktë të këtij hormoni.
Ka glycemia të qëndrueshme, të përkohshme dhe reaktive në varësi të shkaqeve të saj dhe foto të mëvonshëm klinike.

Shkaqet e sëmundjes
Shkaktojnë zhvillimin e sëmundjeve të tilla si glycemia mund të arsyetojë natyrën krejtësisht të ndryshme, për shembull:

 • metabolizmi karbohidrat në trup

 • Mungesa e insulinës

 • tendosje të madhe në psikikë - stresi ose eksitim fillore dhe ankthi

 • sëmundje si gripi apo dhimbje të fytit


 • Simptomet e hyperglycemia  Simptomat e sëmundjes shprehur me forcë, dhe disa janë shumë specifike:

 • pacienti bëhet nervoz dhe provokuese

 • ul presionin e gjakut

 • torturuar nga etja

 • acuity keq vizuale

 • kruhet shënuar dhe lëkurë të thatë

 • urinim i shqetësuar shumë i shpeshtë, ngjitet me urinë

 • Shteti fjetur

 • oreks në rritje, por personi humb peshë


 • Në formën akute të sëmundjes të çon në dehidrimit dhe rritja e organeve ketonit në gjak - dukuri të tilla paraqesin rrezik të rëndë shëndetit dhe kujtoj vetë në formën e pasojave të papëlqyeshme edhe pas normalizim e sheqerit në gjak.
  Hyperglycemia çon në zhdukjen e qelizave të Langerhansit, të cilat mund të çojnë në diabet. Sidomos sëmundje e rrezikshme aktualisht përfaqëson të plotë me një sulm në zemër ose goditje në tru. Kjo është arsyeja pse ajo është e domosdoshme për trajtimin në kohë dhe me cilësi të sëmundjes.

  Trajtimi i sëmundjeve me anë të mjekësisë tradicionale


  Trajtim duke përdorur kozlyatnyka • Merrni pesë lugë tharë kozlyatnyka para

 • plotësoni këtë barishte në 1000 ml ujë të vluar

 • pastaj të lënë të mbush një shumë për disa orë

 • atëherë ju mund të filloni trajtim - pini një zierje përgatitur katër herë në ditë para ushqimit

 • copë e vetme e popullore produkti medicinal është 100 ml


 • Trajtim duke përdorur luleradhiqe • kujdes bluaj rrënjët e këtij barishte

 • pastaj një ëmbëlsirë lugë masë rezulton pour 200 ml ujë të vluar

 • atëherë ju duhet të lënë të mbush ilaçe brenda 30 minutave

 • pastaj tendosje infuzion është i gatshëm

 • ajo duhet të përdoret për trajtimin e hiperglicemi katër herë në ditë për 50 ml


 • Trajtimi supë konfuze


  Supë me bazë mashtrim është gjithashtu një mënyrë e madhe për të kontrolluar hyperglycemia. Të prodhojë atë në shtëpi është shumë e thjeshtë:

 • Merrni një lugë gjelle e lëndëve të para

 • holluar 200 ml e saj të ujit dhe të vënë në një shumë të zjarrit

 • kur në masë fillon të vlim, hiqni atë nga të nxehtit, prisni derisa ajo fitilin poshtë pak - dhe mund të marrë në


 • Trajtimi me Angjinarja Jeruzalemit


  Angjinarja Angjinarja ose ndryshe, një bazë e shkëlqyer për supë kundër hyperglycemia. Të pavarur të prodhojë zierje medicinale, ndiqni këtë algorithm e mëposhtme:

 • Përgatitja dy Angjinarja papërpunuara

 • zhytë në një tigan me një litër ujë dhe kuzhinier për rreth çerek ore

 • atëherë përdorni supë që rezulton për të trajtuar Sëmundjet

 • para se duke e përdorur atë duhet të jenë të ndezur


 • Mjekimi duke përdorur oats


  Oats ka një pronë të mahnitshme: ajo mund të shpejt të reduktuar përqendrimin e sheqerit në gjak. Nëse hyperglycemia është e dobishme për të përdorur këtë pronë:

 • Merrni një gotë me fara oats

 • plotësoni këtë para gjashtë gota ujë të valë, pastaj të vënë një peshë në zjarr

 • gatuaj atë për ngrohje të ulët për 60 minuta

 • kur supë rezultuar të qetësoheni - tendosje atë dhe mund të përdoret për të trajtuar Sëmundjet

 • pini atë në çdo kohë në vend të çajit


 • Trajtimi me rrikë dhe qumësht i thartuar • rrënjë rrikë hekura

 • Përzierje rezulton në masë të qumësht i thartuar në një raport prej 9:59, respektivisht

 • pastaj pi këtë përzierje tre herë në ditë para ushqimit pjesë e një lugë gjelle


 • Trajtimi i lë dhe buds e jargavan


  Lilacs Amazing bimore të ju ndihmojë të përballen me hiperglicemi, por vetëm nëse sezoni lejon të marr gjethe të freskëta të bimës ose të marr veshkën e tij. Lë të freskëta jargavan mund të krijoj ujë të vluar, pastaj pini supë që rezulton në vend të çajit. Një veshkë është bërë përmes infuzionit. Këtu është recetë e tij:


 • Mblidhni buds jargavan para se ata bymehet

 • dy lugë e lëndëve të para të larë të mbledhura dhe pour dy gota ujë të vluar

 • Ju duhet të prisni rreth gjashtë orë për të kuruar siç duhet nastoyitsya

 • atëherë ajo duhet të thahet dhe të marrë në

 • të gjitha mori infuzion duhet të pini një ditë, duke e ndarë Ilaçet katër qasjeve


 • Trajtimi qepë pjekur • pastruar hulls e disa llamba, larë ato dhe piqem

 • atëherë çdo ditë para mëngjes hani një qepë të pjekura

 • produkti nuk mund shije shumë të mirë, por efektive


 • Lë trajtim boronice • disa të freskëta ose të thata boronice lë derdh 600 ml ujë të vluar

 • pastaj të vënë një peshë në zjarr dhe kuzhinier pak për ta bërë atë një pokypela pak

 • prisni disa orë deri në mjekim nastoyitsya

 • Rezultuar tendosje infuzion dhe pini tri herë në ditë pjesë e 200 ml


 • Gjithashtu e dobishme hani boronica të freskëta.