Simptomat dhe shkaqet e intolerancës ushqimore


Disa njerëz gjetën ndjeshmëri ndaj ushqimeve të caktuara apo përbërësit. Kjo quhet origjinalitet. Shumë nga simptomat dhe shkaqet e intolerancës ushqimore është ngatërruar shpesh me reaksionet alergjike, megjithëse asgjë të përbashkët në mes të këtyre sëmundjeve atje.
Shkaqet e intolerancës ushqimore thjeshtë: kjo është vetëm vështirësitë e hasura në tretje trupit. Alergji zakonisht ndikojnë në gjendjen e të gjithë sistemit imunitar, dhe intoleranca nuk ndikon në shëndetin, edhe pse ajo mund të dëmtojnë shëndetin.


Simptomat gjëra të tilla si intolerancës ushqimore të ndodhë pas një person përdor produkte të caktuara. Fillon siklet në sistemin e tretjes. Shkaqet më të shpeshta të intolerancës ushqimore - është e produkteve të tilla si fruta dhe agrume, produktet e qumështit, drithëra, sodas, lakër, fasule.

Alergjive ushqimore mund të dallohen nga intolerancës, duke kërkuar pas disa kohe ka simptoma të pakëndshme dhe parehati. Nëse është alergji e dukshme, ajo shfaqet menjëherë dhe në çdo sasi ngrënë provokojnë produktet e saj. Intolerances ushqimore nuk mund të injorojë nëse produkte të rrezikshme konsumohet në sasi të vogla.

Simptomat e intolerancës ushqimore mund të shfaqet si më poshtë. Nuk ka siklet në bark, kontraktimet vrullshëm, duke shkaktuar dhimbje. Ajo mund të fillojë diarre, bloating, trishtim në zorrë. Shoqëron këtë kusht si dhimbje koke, kollë e thatë, një shije të keqe në gojë. Nën sytë shfaqen qarqe të errëta dhe qarqet.

Shkaqet e intolerancës ushqimore është e ndryshme. Së pari, ajo mund të provokojë një numër të pamjaftueshëm, apo edhe mungesën e plotë të një enzimë të veçantë të prodhuar nga trupi për të tretet ushqimi. Për shembull, enzimë të tretet intolerancës lactose shkakton produktet e qumështit. Lactose mund të ndahet molekula, dmth në gjendje për të absorbuar zorrët e tyre. Akumulimin e lactose në stomak shkakton dhimbje dhe dhimbje barku, bloating, etj

Në qoftë se trupi nuk është në gjendje të tretet dhe proteina procesit mbahen për shembull në grurë, gluten intolerancës është diagnostikuar. Kjo sëmundje transmetohet shpesh nga linjë trashëguar, ajo i takon një grupi të imunizuar, mund të shkaktojë shkelje kronike e karrige, ndikon në mënyrën se si duke fituar peshën e trupit, sidomos në fëmijët e vegjël. Intolerancë gluten mund të japin vetë ndjeu kur një fëmijë i parë japë bukë gruri, qull gruri, etj Fakti që fëmija mund të ketë probleme me tretje, është e nevojshme për të paralajmëruar edukatorët dhe kopsht nyanechok, mësuesit në shkollë, pasi simptomat janë përkeqësimi i papritur dhe dramatik e shëndetit mund të çojë në pasoja tragjike.


Së dyti, intolerances ushqim mund të shkaktojë komponente të caktuara. Për shembull, në qoftë se ushqimi apo pije që përmban colorings, aditivëve kimike, nuk është çdo organ mund të përballen me ta dhe tretet. Për disa njerëz problemi mund të ndodhë pas pirë pije të gazuara, caffeine ose çokollatë pas. Aditivëve të ndryshme, pa të cilat sot është pothuajse e pamundur të imagjinohet fushën e ushqimit, thyejnë gjithë trupin. Ajo emulsifiers, sweeteners, enhancer shije, preservatives, shije, etj

Simptomat e intolerancës ushqimore dhe duke shkaktuar helmim toksik të trupit. Për shembull, ju mund të shikojnë pasi të hahet bishtajore undercooked, nepropechennoy nga pjekje përmes produkteve gatuar dobët drithërave.

Intolerancës ushqimore si sëmundje mund të çojë në humbjen e organeve të ndryshme. Pasojat mund të jenë skuqje, dhimbje barku, astma, migrena, ulcera e mukozës në gojë, ekzema, si depresioni, lodhje rritur.

Simptomat e sëmundjes, si intolerancës individuale mund të shfaqet për shkak të rritjes së ndjeshmërisë së organizmit ndaj çdo përbërësit e ushqimit. Fakti që disa prej tyre mund të ketë një efekt negativ në enët e gjakut dhe rrjedhën e gjakut në këtë proces. Për shembull, për shkak të tyramine gjendet në peshk kripë, djathë, mund të papritur të përkeqësohet shëndetësore dhe tregojnë simptomat e intolerancës. Pranishme phenylethylamine në çokollatë, një agrume - oktoamyn. Disa pasi të hahet avocados dhe banane dhimbje koke. Nëse kjo ndodh rregullisht, ndoshta kjo është simptomat e intolerancës ushqimore.

Intolerancës ushqimore kur konsumojnë prodhimet e qumështit mund të zhvillohen në njerëz të moshuar.

Në mënyrë tipike, intolerancës ushqimore - hard-diagnostikuar problemin. Metoda kryesore, si shumë vite më parë, një dietë të veçantë, një eliminim produktet dietë që nuk mund të jenë pjekur. Mostrat alergjike emëruar mjeku nuk mund të japin rezultat. Kur trajtimin intolerancën ushqimore në shumicën e rasteve të bëjë pa drogë. Zbatohet vetëm kufizimi në ushqim, alkool, në vidyazytsi e produkteve që përmbajnë preservatives, aditivëve sintetike. Ndryshime dramatike në dietën dhe mënyrën e jetesës mund të arrijë shërimin e shumë sëmundjeve, duke përfshirë disa kronike.


Intolerancës ushqimore mund të blihen fenomen, dhe mund të zhvillohet nga lindja.
Gjithmonë të parë për jetën shelfin e ushqimet që ju hani. Tërësisht gatuaj të gjitha ushqimet nuk janë të sigurta dhe nuk e përdorin përbërësit skaduar për gatim.