Display #
Title Author Hits
Akute Hemorroide admin 311
Arsyet se aftësia për të kapërdini admin 411
Biliar në stomak - shkakton admin 258
Bright politike admin 236
Çarje në anus admin 352
Cholecystitis akute admin 253
Cholecystitis kronike admin 293
Colon Pastrimit për shëndetin e trupit admin 256
Deformim tëmthit admin 278
Dhimbje barku admin 290
Diagnoza e kesh Sa jetojnë me sëmundje admin 222
Diagnoza e zorrëve kapsulë endoscopy admin 250
Djegia në stomak admin 201
Droga Hepatoprotective për mbrojtjen e mëlçisë admin 222
Ëndërr Gastroskopi admin 281
Enterit kronike ose sëmundje të zorrëve të vogla admin 281
Enzimat pankreatik admin 267
Erozioni akute të stomakut në trup admin 259
Ezofag inflamacion stomak në trup admin 299
Fryrje dhe kapsllëk në zorrë e njeriut admin 219
Gastrit atrofik dhe shkakton sëmundje admin 261
Gastrit kronik në njerëz admin 220
Gjakderdhje zorrëve admin 259
Gurë fekale admin 231
Gyp zorrës së trashë admin 256
Helmimi - Trajtimi admin 273
Helmimi njeriut kërpudha helmuese admin 280
Heqje admin 226
Hulumtimet mjekësore e zorrëve të vogla admin 227
Inflamacion i apendiksit shtojcën admin 253
Inflamacion i cholecystitis fshikëz e tëmthit admin 267
Klori Helmimi admin 448
Kujdes colostomy në shtëpi admin 296
Lavage stomakut admin 233
Lavatrice zorrë admin 240
Llojet e dispepsi në trup admin 255
Mënyra efektive për të pastruar trupin admin 285
Mënyrat për të luftuar kapsllëk kronik admin 246
Mercury Helmimi admin 774
Metil helmimi alkoolit admin 235
Metodat për pastrimin e zorrëve në shtëpi admin 298
Metodat shtëpi pastrim stomak admin 553
Metodë të trajtimit të trupit të njeriut admin 201
Mitet dhe fakte rreth stomakut admin 292
Mjetet juridike Colon Pastrimit shtëpi admin 280
Mjetet juridike popullore Colon Pastrimit admin 281
Mund të trashëgohet cerozë mëlçisë admin 261
Ndarje kronike anal admin 231
Neveri pasi të hahet, shkaku admin 199
Pankreasit tek njerëzit admin 271
Parandalimi i cholecystitis akute dhe kronike admin 267
Parandalimi pancreatitis dhe parandalimin e sëmundjeve admin 234
Paraproctitis akute admin 257
Paraproctitis kronike admin 200
Pastrimit të trupit aktivizuar karbonit admin 261
Përgatitja e duhur për CSF fibrogastroduodenoscopy dhe stomak admin 291
Peritonit bark admin 224
Përzier në mëngjes, arsyet në burrat dhe gratë admin 497
Pjellë gri-jeshile admin 272
Procedura për pastrimin zorrës së trashë admin 206
Procedura për trajtimin e hidroterapi zorrëve admin 248
Puna filtra trupin e njeriut admin 236
Rënie e rektumit admin 259
Roli i lëng pankreatik tretet ushqimi admin 427
Sëmundja diskinesia tëmth admin 241
Sëmundje e traktit gastrointestinal admin 724
Sëmundje tëmthit në trup admin 264
Shenjat e pancreatitis admin 207
Shkaku i dhe metodat për të luftuar urth admin 216
Shkaqet e cholecystitis, shkaku më i zakonshëm admin 241
Shkaqet e gastrit rëndim admin 210
Shkaqet e hemorroide admin 259
Shkaqet e kolit kronik admin 215
Shkaqet e pancreatitis pankreasit admin 209
Shkaqet e përzier në njerëz admin 194
Shkaqet e sëmundjeve kronike gastrit admin 236
Shkaqet pengim të zorrëve të vogla dhe të mëdha admin 218
Shkelja e microflora zorrëve të njerëzve admin 261
Shkelja e tretjes të njeriut dhe të imunitetit admin 264
Shqyrtimi dhe ultratinguj në sëmundje zhovchnokamyaniy admin 241
Simptomat e helmimit admin 277
Sindromi Postcholecystectomical admin 214
Sorbents pektin zorrët të pastër admin 235
Stanjacion Sa e rrezikshme e biliare admin 246
Stomak Gastroskopi admin 241
Stomaku fluoroscopy admin 202
Të ndihmojë me dhimbje barku origjinave të ndryshme admin 268
Temperatura në helmimi admin 268
Thekon në fshikëz e tëmthit admin 230
Tiparet klinike të kesh alkoolike të mëlçisë admin 256
Trashje e murit fshikëz e tëmthit admin 288
Urth në stomak dhe trupit admin 238
Vlera e mëlçisë tek njerëzit admin 287
Volvulus admin 252