Neveri pasi të hahet, shkaku
Nevojë për këshilla. Pasi të hahet, ndjenjë të përzier si në qoftë se shumë overeaten, ishte dispepsi. Çfarë duhet të bëni, çfarë është ajo?
Nëpër iyazytsirnosti, ajo mund të jetë simptomat e gastritit. Është e nevojshme për të parë një mjek, i cili do të krijojë një diagnozë të saktë.
Mirëdita. Unë jam 23 vjeç. Pas mbërritjes nga një udhëtim të gjatë u vjella. Unë vendosa se kjo mund të jetë për shkak të helmimit dhe kequshqyerja në rrugë (dita e fundit për të ngrënë kos dhe bukë). Ndërtesat ushqimi ishte i mirë. Por refleks shaka nuk është miratuar. Tre ditët e fundit të rrëmujë të jashtëzakonshme të vogël. Neveri pasi të hahet, e cila shkon deri në 25-3 orë nga uria. Së pari ai mori mezim, nuk ka dhënë ndonjë efekt. Për shkak të shfaqjes së dispepsi mendoj lineks pije. Ndoshta unë kam disa traktit gastro-intestinale? Ndjenja si një stomak lëng stomakut mungon.


Ju duhet të bëni një takim me një specialist. Pas ekzaminimit, mjeku mund të krijojë një diagnozë të saktë. Ju duhet të kalojnë endoscopy dhe dyzhruppu fekal, asnjë të keqe do të jenë në kimi të gjakut.
Dita e tretë shqetëson përzier pasi të hahet. Cila është arsyeja? Nuk u belching. Ate kos, sikur lirohet. Disa muaj më parë, i shqetësuar "com fyt"Më vonë u bë e qartë se kjo është manifestuar në sistemin nervor. Me ardhjen e të ftuarit një nënë pak zhdukur, si dhe sëmundje të rënë. Getting shpëtoj e përzier? Unë jetoj në një vend evropian dhe te mjeku, derisa ata të shkojnë. Herën e fundit "com fyt" trajtuar për dy javë me antibiotikë.

Duket, ajo eshte nje shfaqje e disfunksionit të sistemit tretës. Kjo mund të jetë pasojë e trajtimit me antibiotikë ose arsye të tjera. Vetëm të vendosur trupin thyer puna e të cilit (stomak, sëmundje pankreasit apo zorrëve), mund vetëm specialist, pas një provim. Kryesisht, filloni me dietë. Mundohuni të mos nopem, mos hani skuqur, djegëse, të konservuar, të mprehta dhe të ëmbël. Përfshirja kos në dietë.
Mirëdita. Çka e shkakton të përzier pasi të hahet. Gjatë ditës ka dobësi, marramendje nganjëherë ndodhin. Për shkak të përzier duket shqetësim dhe ngurrimi për të ngrënë. Këshillojë se si të jetë.

Për të vendosur një diagnozë, është e nevojshme për të bërë një analizë të plotë të gjakut dhe feces. Simptomë e tillë manifestohet në shumë sëmundje. Analiza mund të bëhet ndonjë përfundim.
Në qoftë se ju ndiheni të përzier pasi të hahet, dhe simptoma të tjera të pakëndshme (p.sh., fyt com, belching, ju ndiheni të sëmurë), të konsultoheni me një mjek.