Mjetet juridike Colon Pastrimit shtëpi


Shpesh në jetën tonë është një problem, i cili nuk do të thotë publikisht - është kapsllëk. Dëmi më i madh trupi ynë është ai - një vonesë e feces në zorrë, të cilat më vonë kanë marrë toksina gjakut. Ata mbush deri në trup dhe shkaktojnë plakjen e parakohshme, shfaqjen dhe përkeqësimin e sëmundjeve kronike. Përkufizimi i kapsllëk është konsideruar lëvizjet e parregullta zorrë - të paktën një herë në ditë. Çdo spastrim trupi fillon me zorrët. Nëse sëmundja nuk është i rrjedhshëm, zorrë mjetet juridike spastrim shtëpi ju mund të përpiqet për të normalizuar punën e saj.


Shenjat e kapsllëk mund të shërbejnë si bloating dhe shurdhim në stomak, pezullimin stol, fryma e keqe, arna të bardha në gjuhë. Së bashku me këtë ka nervozizëm, dhimbje koke dhe marramendje, letargji, depresioni. Të gjitha këto simptoma të tregojë një problem me lëvizjeve të zorrëve.

Kequshqyerja mund të shkaktojë kapsllëk
Shumë shpesh ushqime të rafinuara kalori të shkaktojë kapsllëk. Zakoni i snacking në sanduiçe, mungesa e produkteve të dobishme dietën tonë të çon në një mungesë të feces të arsimit. Pa majë lëvizjet refleks zorrë dhe disa ditë të masës kompakt dhe i ngjeshur. Si rezultat i gjithë kësaj - nuk ka kapsllëk vazhdueshme. Shpesh këto flokët e shoqëron dysbiosis.


Detyruar për të shtypur lëvizjen refleks zorrë
Në një kohë kur ne jemi në punë ose në shkollë, ne kemi për të shtypur refleks për zorrë lëvizjet. Ndjeshmëria e mbaresa nervore zvogëlohet, përkeqësim zorrë. Kjo bëhet një zakon dhe shëndeti i dobët të bëhet i përhershëm. Procesi që ndodh në këtë kohë, ndikon negativisht në gjithë trupin. Ushqimi që hyn zorrët, pjesërisht ngjitur në pjesët e saj të brendshme. Me kalimin e kohës ajo e ndërpreu dhe i grumbullonin në njëri-tjetrin. Disa vjet më vonë, muret e brendshme të zorrëve bëhet ngjashmëri bllokuar në gypat e kanalizimit. Për të shmangur problemet me zorrët, sjelljes parë dhe në kohën e duhur dhe të pastër mjetet juridike në shtëpi për parandalimin zorrët.


Para së gjithash, gjithmonë të ruajtur ekuilibrin e ujit në trup. Çdo ditë, në mëngjes pi një gotë me ujë të valë - ajo normalizes zorrët.

Pastrimit të përdorur mjetet juridike bimor
Vaj 1. Perime
Për të përmirësuar funksionimin e zorrëve, ajo është e rekomanduar për të marrë 1 tbsp Vaj për 30-40 minuta para një vakt, çdo ditë në mëngjes. Kjo mund të jetë çdo të naftës - luledielli, ulliri, liri.

2. Lakra turshi
Për të siguruar kursyer veprim laksativ ngrohur pak turshi lakër dhe pini 30-40 minuta përpara se të hahet 1/2 filxhan.


3. manaferrat tretësirë ​​Rowan
Për efekt shumë të mirë laksativ aplikuar tretësirë ​​e manave hirit mal. Ju mund të përgatisë veten. Manaferrat e malit hirit është e dëshirueshme për të mbledhur para hit parë acar. Manaferrat e malit hirit pije mirë dhe të thatë. Hidh bankare 1L Ash manaferrat shtresë, pastaj një shtresë e sheqerit, pastaj një shtresë e manave. Kështu, me rotacion hirit mal dhe sheqer, për të mbushur të gjithë bankën. Tie qafë bankat lartë leckë ose garzë dhe të lënë në një vend me diell për të shpërndarë sheqer. Pasi sheqerit është shpërbërë, banka vendosur për 20 ditë në një vend të errët, duke shmangur tinctures fermentimit. Shurup rezultuar filtruar, manaferrat shtrydh. Në rezultojnë 500 ml shurup, shtoni 25 gram alkool. Pini këtë infuzion gjatë kapsllëk të rënda, zorrë spastrim të shpejtë - në mëngjes, 1 tbsp 30-40 minuta para një vakt.


4. Infuzion i flaxseed
Fara liri dhe infuzion janë të njohur gjatë për efektin e tyre laksativ. 1 lugë flaxseed, krijoj një filxhan me ujë të nxehtë. Insistojnë për 5 orë. Merrni para gjumit - të pirë një birrë dhe hani fara.

5. Sallatë "furçë"
Kjo sallatë është përdorur si një ilaç për pastrimin e zorrëve dhe hollim. Selino kërcellit (100g), karrota (100 g), panxhar (100 g) imët hekura. Lakra (100 g), pres dhe përzierje me perime të tjera. Nëse e dëshiruar, ju mund të vënë në një lakër turshi sallatë (100 g). Kjo sallatë nuk është përdorur kripë apo vaj. Merrni si një sallatë të zakonshëm.


Pastrimit të përdorur enemas
Clear zorrët dhe gjithashtu kryejnë përmes klizmë. Pastrimit të përdorur enemas mund të mos bëhet shumë shpesh, pasi ajo mund të prishin microflora zorrëve. Aplikoni për mjetet juridike spastrimit zorrë në shtëpi mund të jetë e ujit si të zakonshëm dhe teas bimor ndryshme - kamomil, oduvanchykovыy, pelin.

Pastrimit përdorur polifepan
Për lëvizjen e zorrëve, të përdorë gjithashtu edhe enterosorbent perimeve - polifepan. Ky mjekim është në gjendje për të pastruar trupin nga thithjen e toksinave, patogjenëve, kolesterol, kripëra të metaleve të rënda dhe për të eleminuar ato nga trupi. Për pastrimin e zorrëve duke përdorur polifepan nevojë për dhjetë ditë. Vënë në një kavanoz qelqi dhe i hedh drogës ftohur me ujë, 3 cm më lart. Pini deri në 4 herë në ditë 1 orë para ushqimit, 1 lugë çaji me disa gllënjka ujë. Mundësisht kur pastrimi, ndiqni një dietë vegjetarian me një shtesë të vogël të produkteve të qumështit. Vakt e fundit duhet të jetë jo më vonë se 06:00.

Pastrimi mjetet juridike në shtëpi që mund të në mënyrë efektive dhe pa reaksione alergjike për të zbrazët zorrë. Advance kujdeset për zorrë tyre shëndetësore, një herë ndonjë shenjë e hershme të kapsllëk. Mirë zbrazjes zorrë të punës dhe të rregullt (të paktën 1 herë në ditë), duke e lejuar ju që të ndjehen të madh dhe të duken të rinj dhe të bukur.