Pastrimit të trupit aktivizuar karbonitNjë nga parakushtet për shëndetin - pa toksina në trup dhe toksina. Nëse në mënyrë specifike nuk i kushtoj vëmendje për atë, ata shpejt të grumbulluar. Të gjitha llojet e substancave të dëmshme nga ushqimi, ajri. E rëndësisë së madhe është dietë e gabuar. Pastrimit të trupit aktivizuar karbonit - një mënyrë për të hequr qafe e substancave të dëmshme të akumuluara.
Kjo metodë pastrimi përshkruar në shkrimet e Hipokrati. Në aplikimet mjekësore e karbonit aktivizuar përdorur në Egjiptin e lashtë, praktikuar në e lashtë, e përgatitur atë me thupër. Në kohët historike, nuk e di sorbents tjera.


Cilat rezultatet janë fituar duke e trajtuar aktivizuar karbonit


Pavarësisht numrit të madh të pastrimit moderne, shumë prej tyre ende nuk mund të konkurrojë me të dhënat e performancës sorbent. Disa besojnë se ai vetëm pastron zorrët. Në fakt, efekti i saj është shumë më e gjerë. Për shembull, gjaku është i pastër, ajo thith komponimet yndyrë që rrisin nivelin e "i gabuar" kolesterolit.
Aktivizimit të karbonit - substancë tejet poroze. Ajo perftohet nga karboni përmbajnë materialeve të origjine organike. Kjo është bërë nga druri, qymyr ose koksit të naftës. Për shkak se shumë sipërfaqja ende një gram shkon nga 500 deri në 1500kv.m në varësi të teknologjisë së përdorur në prodhimin. Sorbent përdorur në mjekësi dhe në prodhim.

Sorbent thithin gazeve, toksina, metalet e rënda dhe substancave të tjera, të cilat në mënyrë të konsiderueshme zvogëlon thithjen e zorrëve dhe ndihmon për të hequr nga trupi. Acidet dhe bazat janë adsorbed keq.
Pritja sorbent tregon ku kalbur ose fermentimi proceseve në zorrë, fryrje, sekrecion të tepërt ose rrit aciditetin e stomakut, diarre dhe helmimi akut, duke përfshirë dizenteria dhe salmonelës, në rastet e hepatitit kronik apo akut viral, kesh, astma.
Ai pothuajse nuk e dëmton trupin, nuk irritojë mukozës. Por, sigurisht, si me çdo të drogës, ajo ka contraindications.

Kundërindikimet trupi spastrim qymyr


Nuk e pastër e trupit të aktivizuar të karbonit në rastin e ulcera gastrike ose duodenale, nëse diagnostikuar me kolit ulcerative, është një ulcera gjakderdhje. Sorbent nuk duhet të pranojë emërimin e drogës antitoksik që të bëhen efektive vetëm pas përthithjes. Në rastin e një stomak të ndjeshme që mund të shkaktojnë erozion të mukozës.
Një nga efektet anësore të aplikimit mund të jetë kapsllëk ose diarre. Nëse aktivizimit të karbonit për të pastruar trupin për një kohë të gjatë, të shqetësuar thithjen e kalciumit, vitamina dhe proteina. Mund të ulet tensioni i gjakut. Feçe gjatë drogës bëhet e zezë.

Si për të pastruar trupin aktivizuar karbonit


Kur pastrimi rekomanduar regimens ndryshme. Sipas njërit prej skemave më të zakonshme duhet të marrë ilaçe të përditshme në normën e një tabletë në dhjetë kg. Shuma e kërkuar është i ndarë në dy pjesë për pritjen në mëngjes dhe në mbrëmje. Kursi i trajtimit dhe në të njëjtën kohë hollim zgjat më shumë se dy javë.
Hyrja qetë për fillimin pastrimin përfshin marrjen e drogës në gjysmën e dozës së parë. Pastaj për dy ditë për të arritur numrin e kërkuar të tableta përkatëse për të peshës trupore.

Më shumë skema agresive të pastruar trupin aktivizuar karbonit përfshin marrjen katër pilula në mëngjes një orë para mëngjes. Pastaj tre ore para drekës. Dhe tre orë para se të darkë - vetëm 10 tableta, pavarësisht nga pesha e trupit.
Kur pastrimi nuk duhet të marrë droga të tjera, sepse veprimi i tyre do të jetë i paefektshëm. Dietë duhet të jetë i moderuar. Është më mirë për të reduktuar konsumin e ushqimeve yndyrore. Në ditën duhet të pini të paktën dy litra ujë të pastër (jo çaj ose kafe komposto, dhe ujë të pastër).
Natyrisht, një spastrim shumë efektive të trupit jo vetëm që do të shpëtoj prej toksinave dhe toksina. Në zorrë zvogëlohet si numri i "keq"dhe "mirë" bakteret që janë të domosdoshme për tretje normale. Pra, në fund të spastrimit trupit rekomandohet pritje të zgjeruar të një kompleksi vitaminë-minerale, dhe drogën që të rikthyer florën e zorrëve. Për disa kohë, ajo është e dobishme që të ketë mëngjes apo darkë produktet e qumështit.