Mjetet juridike popullore Colon Pastrimit


Zashlakovannyy shënoi të gjitha llojet e gjërave të neveritshme zorrëve është një shkak i madh i një shumëllojshmëri të problemeve shëndetësore që variojnë nga kapsllëk të shpeshta dhe të përfunduar me sëmundje të rënda të traktit digjestiv. E gjithë kjo sugjeron nevojën për pastrim periodik të trupit, duke përfshirë zorrë, sepse ky është vendi ku të gjitha mbetjet më të akumuluara të dëmshme të trupit, të cilat nuk mund të vetëm, mënyrë krejtësisht të natyrshme për të lënë atë. Zorrë pastër duhet rregullisht, të paktën një herë në çdo gjashtë muaj, veçanërisht në qoftë se jetesës, ushqimi, larg prej ideales. Është e rëndësishme dhe e dobishme të dinë se si për të pastruar mjetet juridike popullore zorrë, sepse ajo do të ndihmojë për të mbajtur trupin tuaj të pastër jo vetëm jashtë, por brenda.


Pse Colon purifikoj është e dobishme për të mbajtur mjetet juridike popullore? Me sa duket, përgjigja është fare e thjeshtë: ajo mjete popullore të bazuara kryesisht në fabrikë, përbërësit natyral, të pastruar zorrët lejojë efektive, mjete të butë, pa kimikate ose drogë. Colon Pastrimit mjete në dispozicion mund të bëhet rregullisht, pa asnjë lloj dëmtim të shëndetit, veçanërisht në qoftë se ju respektojnë të gjitha udhëzimet dhe të shqyrtohet periodikisht nga një mjek. Zorrët ndotura mund të çojë në faktin se një person bëhet përgjumur, i pavëmendshëm të prirur për ftohjet e shpeshta, rritet lodhje, reduktohet mbrojtjet imunitar. Një person nuk mund edhe të dyshojnë se të gjitha këto efekte negative janë për shkak të faktit se të brendshmet e tij bllokuar skorje, gurë feces, myk në të jetojnë dhe të rriten bakteret.


Në zorrën e trashë të njeriut të vendosen dhe të grumbulluar perevaryvshyesya jo fundin e ushqimit të mbetura, ata helmojnë trupin, shtrirë peshë të vdekur prej vitesh, duke shkaktuar zhvillimin e shumë sëmundjeve, depozitat kripë, trashje, kanceri etj vetë zorrës së trashë nuk është në gjendje të papërcaktuar mbajë një humbje të tillë, sepse me kalimin e kohës ajo rrit në madhësi, duke bërë presion mbi organet e brendshme (të veshkave, mëlçisë), diafragmë. Ne mund të gjatë për trajtimin e çdo lloji sëmundjeve, por arsyeja e vërtetë të anashkalojë vëmendjen e tyre, sepse pastrimin e trupit - është një nga ngjarjet më të rëndësishme që ka të jetë kryesisht për trajtimin e plotë të shumë sëmundjeve, duke përfshirë mjetet juridike popullore.


1. Colon Pastrimit është shpeshherë i përfshirë në grupin e përgjithshëm të masave për të shpëtoj trupin kur të pastër dhe organet e tjera - veshkat, mëlçisë. Megjithatë spastrim zorrë duhet të bëhet së pari, pasi ajo është këtu që të gjitha substancat e dëmshme të mos grumbulluar lënë trupin e duhur. Colon Pastrimit mund të bëhet pa enemas ose laxatives të tilla si mjetet juridike popullore të tilla si qumësht, gjalpë, mjaltë ndihmon pastruar në mënyrë efektive. Duhet të marrë 1 filxhan qumësht, vlim atë dhe të vënë në një vend të ngrohtë për të dalë një ditë. Ju duhet të shikoni për qumësht i thartuar, por ajo nuk është formuar hirrë dhe djathë. Në kos duhet të shtohet vaj luledielli (1 lugë gjelle), trazim dhe pije. Ajo është e mirë për të përdorur këtë mjet para gjumit për efikasitet më të madh. Në mëngjes ju duhet të hani një mëngjes të lehtë dhe para tij për të ngrënë një karafil të hudhër. Mëngjesi duhet të përbëhet nga mollë ose sallatë panxhar.


2. Një nga mjetet më të efektshme dhe të dobishme popullore për trajtimin e shumë sëmundjeve - është mjaltë. Për trupi ynë është mjeku i parë, Mjaltë mund të përdoret për pastrimin e zorrëve në prani të inflamacionit në të. Pezmatimi i zorrë ose kolit mund të trajtohet si më poshtë: shpërndajë 1 lugë gjelle mjaltë në një gotë me ujë të ngrohtë, pini para ngrënies 3 herë në ditë. Sigurisht 15.2 muajin e trajtimit, gjatë microflora patogjene zorrëve shkatërruara, kthimin e tretjes në normale, trupi merr vitaminat ajo ka nevojë.


3. Qull për pastrimin e zorrëve. Përfitimet drithëra për trupin është përtej çdo dyshimi, dhe me ndihmën e drithërave mund të pastrohen dhe zorrët. Ju do të duhet oriz dhe kënaqur që do të merren në proporcione të barabarta, të larë dhe kuzhinier si çdo rrëmujë, deri në atë pikë, derisa të bëhet i trashë. Qull të merret pa gjalpë, i kripur lehtë, mundësisht në mëngjes për mëngjes. Është e rekomanduar për të marrë gatim 1 filxhan larë Drithëra 25 gota e ujit. Pretendohet se kjo rrëmujë është në gjendje për të nxjerr në çdo gjë të tepërt, duke përfshirë edhe objektet edhe të huaja që janë gllabëruan aksidentalisht. Përveç kësaj, ky qull është në gjendje për të shëruar murin e zorrëve të dëmtuara.


4. Ndoshta një nga mjetet më efektive për pastrimin e zorrëve është panxhar. Për një pastrim të plotë duhet panxhar zhmyh. Merrni 3 tbsp. lugë pulpë panxhar sheqerit dhe një panxhar ziera, fshij në një rende. Panxhar mirë për të shtrydh lëng, le të qëndrojë për 2 orë dhe pini gjatë natës. Me topa tul panxhar shkarko dhe gëlltitur pa përtypet, për 30 minuta përpara se të hahet.

5. Tarifa mjekësore për pastrimin zorrët e toksinave dhe papastërtitë. Ju duhet të merrni barin Shën Gjonit Wort, horsetail, yarrow, trashëgimore, u rrit hips, buckthorn leh, gjethe hithër, rrënjët keqkuptim lule Helichrysum. Të gjithë përbërësit masë e nevojshme në sasi të barabarta, bluaj. Për të pastër zorrë do të duhet 1 tbsp Mbledhja, e cila duhet të derdh ujë të valë (1 filxhan), të vënë në një banjë me ujë dhe vlim për 20-30 minuta. Ju nuk mund të valoj dhe vendas në një termos, por duhet të le të qëndrojë për 1 orë. Ikjen mjet, rivendosur vëllimin e humbur, mbushjes ujë të zier. Përdorni 3-4 herë në ditë, para ushqimit, për 1/3 filxhan. Kursi i trajtimit zgjat 3-6 muaj., Dhe pas një muaj e përdorimit të nevojshme për të bërë një pushim për 2 javë.