Sorbents pektin zorrët të pastër


Për zasvoyilysya vitaminat dhe mineralet në trup, zorrë duhet të jetë i pastër. Ky artikull do të shpjegojë se si ju mund të pastër zorrët në shtëpi. Sorbents pektin pastruar zorrët shumë të butë dhe delicately. Ne jemi vazhdimisht ndotin kur marrin ushqim të ulët të cilësisë, produktet e modifikuara, pije të ndryshme kimike.
Kjo mënyrë e jetës shpejt ose më vonë çojë në praninë e një numri të sëmundjeve. Mjedisi, stresi, emocionet negative gjithashtu na prekë çdo ditë, dhe jo pa pasoja. Megjithatë, ushqimi është ende renditet i pari, siç e keni dëgjuar shumë herë: "Ne jemi ajo që ne hamë", dhe është e vërtetë. Nuk është shumë vonë për të filluar një mënyrë jetese të shëndetshme. Dhe ne nuk duhet të fillojë me dietat modës, dhe pastrimin e zorrëve. Zorrët e pastër duhet të vënë atë përshtatshme aq mirë pastrimin biokimike.Për shembull, të gjithë të karbonit aktivizohet njohur është absorbues. Ajo është e mirë thith të gjitha mbeturinave dhe largon atë nga trupi, do të thotë se pastron zorrët. Përveç sorbents karbonit aktivizohet janë ende pektin. Sa janë ata më të mirë? Qymyrit pastruar zorrët tuaj më të mirë. Print keqe dhe e panevojshme, së bashku me baktereve të dobishme, vitamina, elementët gjurmë, të cilat duhet të mbeten në trupin tonë. Pektin është sorbents tërhiqet vetëm nga toksina e trupit, mukusit dhe parazitet në të njëjtën kohë.

Ndoshta ju keni dëgjuar për metodën e humbje peshe duke përdorur aktivizuar karbonit. Pra, ajo nuk duhet të përfshihen sepse qymyr do të çojë nga trupi të gjitha ushqyesve. Dhe pa këto substanca ne kemi nevojë shumë shpejt mund të zhvillojnë sëmundje të ndryshme. Shifër e bukur është e mirë, por më mirë të jenë të shëndetshme se sa i dobët dhe i sëmurë. Prandaj, shikoni për një pektin sorbents që do të çojë vetëm e gjitha e keqe.

Kur keni nevojë për të marrë sorbents pektin? Ata duhet të marrin 1 herë në mëngjes në një stomak bosh, para ngrënies, mundësisht për 30 minuta. Në qoftë se helmimi është i pranishëm, ajo mund të jetë çdo orë. Përveç kësaj gjithashtu mund të marrë një probiotic, për microflora mirë zorrëve. Pektynovыy sorbent hyjnë në zorrë, do të fillojë punën e saj menjëherë, thithjen.

Watch out! Njerëzit me astmë dhe alergji duhet të jenë të kujdesshëm kur të marrë sorbent. Nëse ka probleme shëndetësore, fillimi i pranimit do të thotë që është e nevojshme me një dozë të vogël dhe gradualisht duke rritur atë. Alergjia dhe astma shpesh shihet në ata njerëz që zakyslen forcë apo trupin kontaminuara. Prandaj, përdorimi i pektin sorbent gradualisht shëndetësore do të përmirësohet, për shkak të pastrimit.


Ku mund të blej pektynovыy sorbent? Ajo mund të blihen në dyqanet e ushqimit të shëndetshëm, barnatore. Mënyra më e lehtë për të kërkuar atë në internet, sepse atje ju mund të gjeni çdo gjë e rëndësishme që të ketë dëshirë dhe durim.
Nuk është një tjetër metodë e pastrimit, kjo krunde pastrimit. Duke folur në lidhje me doza janë ndoshta e papërshtatshme për shkak zorrë është duke punuar në të gjitha mënyra të ndryshme. Gjithkush duhet të zgjidhni një të përshtatshme krunde dozen. Dikush normalisht 2 lugë, dhe dikush të mjaftueshme dhe 1 lugë Gjëja kryesore që ju duhet të pini një gotë me ujë. Nëse ju nuk pini ujë të mjaftueshëm, atëherë nuk do të fillojnë të pijshëm krunde, të mos dëmtojë trupin tuaj. Nuk është një opsion për të marrë një ditë në një krunde bosh në stomak, për të parandaluar që nuk do zasoryalsya zorrë.

Nëse ju do të bëni pastrimin e zorrëve, ne rekomandojmë para, të mbledhë sa më shumë informacion dhe pastaj do të vazhdojë me rastin.