Procedura për trajtimin e hidroterapi zorrëve


Kohët e fundit, Salons bukuri të ndryshme të ofrojë një procedurë të spastrimit hidroterapi zorrë. Reklamim premton me të për 5-6 seanca të shpëtoj prej toksinave, përmirësojnë imunitetin dhe zgjidhjen e problemeve me traktin gastrointestinal dhe lëkurës. Sigurisht, oferta tërheqës. Por së pari ju duhet të mësoni më shumë rreth asaj zorrë hidroterapi.
Në fakt, kjo procedurë është pastrimi i trajtimit të ujit, ose klizmë. Ajo do të duket trajtim të thjeshtë. Megjithatë, rezultatet janë të mahnitshme. Njerëzit të cilët kanë pësuar, thonë se shëndeti i tyre është më i mirë, posvizhishalo lëkurës zhduk aknet dhe skuqjen e tjera të lëkurës, probleme të tretjes vyrishylysya.


Çfarë e bën këtë efekt dhe pse zorrëve hidroterapi e mirë për shëndetin tonë? Kjo procedurë nuk është e re. Çdo ekzistuese që nga kohët e lashta shërimin metoda përfshin lirimin e toksinave. Nuk është sekret se shkaku i shumë sëmundjeve qëndron në ndotjen e trupit dhe kryesisht zorrët. Dietë të pahijshme dhe mënyrën e jetesës të çojë në faktin se trupi është i bllokuar me substanca toksike. Pasi në gjak, ata pastaj depozitohen në inde të ndryshme dhe organeve. Nëse stomaku dhe zorrët personi i bllokuar, trupi i tij vetëm gasps e toksinave. Prandaj, presim një humor të mirë, humor të gëzuar dhe çehre të freskët vështirë. Prandaj, për shumë pacientë dhe njerëzit e shëndetshëm pastrimi mjedis të brendshëm procedura është shumë e rëndësishme.

Pastrimin e toksinave duhet të fillojë zorrë saktësisht hidroterapi. Ajo është bërë e mirë në institucionet e specializuara nën mbikëqyrje mjekësore. Pavarësisht nga thjeshtësia në dukje e procedurës për pastrimin - çështje shumë serioze!

1-2 javë para se të pastrimit zorrët duhet:
• të marrë banjot e nxehtë apo të ecin në çift;
• rregullisht pi TEAS, lëngje, infusions dhe pije të tjera me pronat choleretic dhe diuretik;
• Ushtrimi, ngrohja e trupit;
• kufizojnë ose përjashtojnë nga dieta juaj e peshk, mish, bukë, muffins, produktet e qumështit;

• të reduktuar konsumin e ushqimit të gatuar, hani ushqime shumë të papërpunuara bimore;
• shmangur thatësi, ngrohjes, skica, të ftohtë, e cila i heq ujët e trupit;
• të lëvizshme jetesës, aktive.

Kryerjen Colon purifikoj
Mënyra më efektive dhe ende të përballueshme për pastrimin e zorrëve - një klizmë. Ata mund të bëni në shtëpi me turi Esmarch. Megjithatë, para kohës së pastrimit që ju duhet të konsultoheni me mjekun tuaj!
Procedura është që të ketë një mëngjes të mirë, ose 4-5 orë para gjumit. Gjatë javës së parë të pastruar zorrët kanë nevojë çdo ditë, javë e dytë - çdo dy ditë, i treti - një herë në tri ditë, e katërta - kohë në katër ditë dhe i pesti - vetëm pesë ditë. Ky kurs mundësisht përsëritet pas gjashtë muajsh.


Për të larë zorrët mund të përdorni magazina të ndryshme:
• zgjidhja e një lugë gjelle lëng limoni ose uthull molle dhe 2 gallons e ujit;
• Zgjidhja e dobët të Permanganat kalium;
• Përbërja e numrave të barabartë të kamomil, yarrow dhe tansy (2-3 lugë mbledhjes është derdhur 3,4 litra ujë të valë, të ftohtë dhe tendosje);
• Mbledhja choleretic bimor, shiten në farmaci.

Për një duhet klizmë 15.2 litra ujë. Kryer këtë procedurë, ju duhet të shtrihen në anën e djathtë, duke vendosur një jastëk nën kokën e tij dhe këmbët vendosur pak në gjunjë. Ju mund të marrë pozicionin e gju-bërryl, që është, të merrni deri në të katër këmbët, këmbët pak më të relaksuar dhe stomak. Maja e tubit duhet të lubrifikuar borik çorape vaj perimesh ose vajra. Ajo zhytur nën kontejnerëve ujë dhe injektohet me kujdes sipërfaqësisht në anus. Nëse ka dhimbje në bark, mund të vuaj deri shkurtimisht, dhe pastaj të vazhdojë me zhdukjen e dhimbjes.

Kur të gjitha të lëngshme është në zorrë, duhet të shtrihen në shpinë, këmbët shtrirë, dhe brenda 3-5 minuta për masazh clockwise bark. Pastaj ju mund të merrni deri, kërcejnë apo kthesë hips e saj, dhe kur do të kërkojnë për të shkuar në tualet.

Hidroterapi i zorrët dhe të ushqyerit
Vëmendje të kujdesshëm kur pastrimin zorrët dhe pas kësaj procedure duhet të jepet ushqim, sepse pas tërheqjes së zorrës së trashë depozitave të vështirë për të blerë kohë dhe kthehen ish madhësinë Për shkak të natyrës së lokacionit. Zorrët përsëri duhet të mësojnë për të punuar si duhet. Për ta bërë këtë të mirë të hani drithëra me drithërat si hikërror, meli, bollgur me oriz ngjyrë kafe.

Ushqime Cook duhet vetëm ujë, nuk tretjen, mos mukusit formuar. Ju nuk mund të gatuaj qull qumësht, dhe bollgur tillë terren imët si bollgur, grurë etj

Me drithëra ushqim, pa përzierjen këto me ushqime të tjera në një vakt, të gjithë në masë do të tretet në stomak në të njëjtën kohë, ajo promovon furnizimin me ushqim të pastër, mungesa e proceseve të fermentimit. Përveç kësaj, qull të qetë në mënyrë të barabartë zënë volumin e zorrës së trashë dhe t'i jepte formën e dëshiruar, duke e bërë punën. Përveç drithëra, perime dhe fruta të ndihmojë të shpejt të rivendosur lëvizjen natyrore zorrë, pas 2-3 ditësh pas përfundimit të spastrimit zorrë.

Colon Pastrimit - është një procedurë efektive për shërim. Pas saj mbajnë trupin së bashku me gjakun depërtojnë nuk toksina, helme, carcinogens dhe substancave të tjera toksike. Rezultati zorrë hidroterapi është i detyruar të presin gjatë - disa ditë ndjerë përmirësim në humor dhe mirëqenien, një rritje të fuqisë dhe energji. Lëkura e fytyrës është i freskët, nuk ka madhështi e syve, të bardhët kthehen rroba origjinale. Trupi nuk e humbni fuqinë për të luftuar substancave të dëmshme. Tani energjia e tij është drejtuar në ruajtjen e jetës normale.