Puna filtra trupin e njeriut


Pra, le të flasim për organet tona të pastruar trupin nga ekspozimi ndaj jashtëqitjet, substanca të ndryshme toksike formuar gjatë metabolizmit, as ndonjë nga ata që ishin ngjitur me natyrën, trupi i njeriut nuk mund të ekzistojë.
Puna filtra trupin e njeriut lidhur me mëlçi, ajo është një organ i madh që ofron trupi ynë mjedis të vazhdueshme të brendshme apo homeostat, dhe është arritur nga fakti se transformimet mëlçisë biokimike vazhdimisht ndodhin kur substancat toksike formuar gjatë jetës së organizmit, përmban kryesisht azotit, në qelizat e mëlçisë në neutralizuar amoniak malotoksychnoe substance.


Amoniak, e cila është e formuar në trup gjatë tretje e ushqimeve në mëlçisë dhe i konvertuar tek ure atëherë ai është hequr me anë të veshkave, pra, është filter e trupit te njeriut, dhe një person merr qafe mbetjeve toksike.
Gjithashtu në të mëlçisë neutralizohet metale të rënda, të tilla si kur trupi merr sasi të vogla të arsenik, zhivë, bakri dhe metale të tjera të rënda, mëlçisë neutralizon ato me konvertimin e tyre në përbërje jo-toksike të trupit.
Mëlçisë është në gjendje për të neutralizuar substancat e dëmshme që ne mund të hani dhe të gjitha toksina të prodhuara në trup gjatë tretjes në traktin gastrointestinal. Në këtë moment në mëlçi është më shumë se 2,000 përgjigje për asgjësimin e substancave të rrezikshme në trup.


Barra kryesore ka mëlçisë në heqjen e substancave toksike për atë që është e alkoolit etilik. Por mëlçisë shkatërron të gjitha substanca toksike, përfshirë barnat që hyjnë në trupin tonë me terapi.
Një proceset kundër ndotjes ndodhin brenda qelizave të mëlçisë, hypototsytov dhe të gjithë ndotësit janë konvertuar në substanca të padëmshme, dhe të mëlçisë punon si një fabrikë të përpunimit të produkteve helmuese.
Mëlçisë si një filtër në trupin e njeriut ndjen kur trupi merrni alkool, yndyra dhe produktet tymosur, dhe kur ata hyjnë në trup dhe, për këtë arsye, në mëlçi, qelizat e mëlçisë të fillojnë të humbasin pronat e tyre dhe të zëvendësohet në qelizat yndyrë. Pas kësaj, ata nuk mund të kryejnë punë si filtra në trupin e njeriut dhe të humbasë funksionin e toksinave përpunimit, dhe më shumë substanca të tilla të marrë në trup, më shumë qelizat e mëlçisë do destrukteryzyrovatsya.


Në togë, pothuajse çdo person i cili ka qenë mbipeshë, mëlçisë duke punuar ngarkesës zëvendësohet nga qelizat e mira në yndyrë.
Mëlçisë është një organ unike që është e aftë të sayazytsidtvorennya, dhe madje edhe qelizat e prekura mëlçisë janë zëvendësuar me yndyrë, dietë e duhur dhe të ndaluar të pijshëm, sayazytsidnovlyuyutsya dhe të vazhdojë për të neutralizuar substanca toksike.
Puna filtra trupin e njeriut për shkak të veshkave, e cila liron trupin nga ekspozimi ndaj substancave toksike. Ata formojnë urinën nga filtrimin e gjakut, kjo është një "filtër" i madh i cili ju lejon të filtruar lëngjeve me të ulët ose të papërshtatshme për trupin, duke lënë të gjitha ushqyesve në gjak.


Pra pi urinës njerëz analfabetë, duhet të pijnë atë trupi heq nga trupi, ajo është substancat toksike që mund të sjellin dëm për njeriun.
Veshkave është organi i dytë që vepron si një filtër të njerëzve dhe të veshkave të funksionojë më mirë në qoftë se gjaku nuk është shumë e trashë, kështu që ju duhet të plotësoj trupin me ujë të pastër të paktën 2 litra në ditë, i cili promovon filtrimit më të mirë të gjakut përmes veshkat.
Veshkat janë shumë të ndjeshme për të oxalate dhe për këtë arsye nuk duhet të hani ushqime të lartë në përmbajtjen e tyre apo kripë e acidit oxalic, të cilat kontribuojnë në formimin e gurëve në traktin urinar. Këto produkte përfshijnë spinaq, lëpjetë, fasule, dhe shumë ujë, dhe kjo është për ata të varet formimin e gurëve në veshka.

Ju nuk mund të përdorni këto produkte nëse personi ka një tendencë për përdhes, apo ata kanë nivele të larta të acidit urik, atëherë njerëzit e tillë duhet të kufizohet në përdorimin e produkteve të mishit.
Një filtër trupi i njeriut, ose pjesë e saj sistemit limfoid imunitar dhe në trupin tonë janë të sistemit periferike limfoide, kjo limfatike nyjet dhe shpretkë.

Puna filtra trupi i njeriut është i lidhur me dy sistemeve është shpretkë dhe limfatike nyjet, ata janë mbrojtësit të shkëlqyer të mikroorganizmave që të merrni në trupin tonë.

Mëlçinë dhe veshkat për mbrojtjen nga substancat toksike, dhe sistemi ynë limfoide na mbron nga bakteret, viruset dhe infeksionet.
Veçanërisht e rëndësishme të dini që rrit nyjeve limfatike me kancer, qelizat e kancerit bllokuar në lymphonodus dhe sistemit limfatik përpiqet për të vrarë qelizat e kancerit për shkak se këto nyje limfatike rrit shumë, gjë që tregon se trupi është duke luftuar kancerin dhe patogjene të tjera.
Njeriu vetëm mund të shqyrtuar dhe për të përcaktuar një diagnozë, dhe kështu të jenë të vetëdijshëm se nyjet limfatike subclavian në qoftë se ata u rritën, ajo flet për proceset zakonisht anormale në gjoks, dhe shpesh është një shenjë e kancerit të mushkërive.


Gjithkush mund të gjeni në qoftë se ata janë të ndezur, submandibular, axillary dhe inguinale. Çdo inflamacion i nyjave limfatike, tha se proceset inflamatore në trup.
Shpretka është një agjenci të mëdha të mbrojtjes, të cilat së bashku me sistemin limfatik mbron trupin nga mikroorganizëm.
Në shpretkë prodhojë antitrupa që vrasin patogjene, dhe ajo kryen tri funksione në trup, ajo ofron imunitet, heq gjak nga grimcat e huaja dhe bakteret, dhe prodhon qelizat e kuqe të gjakut.