Mjetet juridike popullore për forcimin e zemrës


Ndoshta nuk ka kuptim për herë flasim për mënyrën se si e rëndësishme trupin e njeriut të tilla si zemra. Muskujve të zemrës fillon punën e saj para lindjes e të drejtave gjatë zhvillimit të fetusit dhe vazhdon aktivitetet e saj deri në fund të jetës së vazhdueshme. Vetëm mendoni se sa shumë punë kjo merr trupin gjatë gjithë jetës sonë, sepse ngarkesa që ai kishte kryer, janë mjaft të mëdha. Në rrethana normale zemra rastësi është në gjendje për të luftuar për vite me rradhë, pa nevojë për ndonjë trajtim të veçantë vetë. Megjithatë, realiteti i tanishëm është se ne duhet të theksojë faktin se zemra e njeriut modern të punës në rrethana të tilla të vështira që veshin mes të jetës - kështu ka probleme të ndryshme shëndetësore, malfunctions e "motorit flakërues" tonë .


Stresi, lodhje, stresi i tepruar, abuzimi, mjedisi i varfër - kjo nuk është një listë të plotë të asaj që ndikon negativisht në shëndetin e muskujve të zemrës, kështu që përkrahja me të gjitha mjetet në dispozicion për ne - kjo është detyra jonë e shenjtë. Mjetet juridike natyrore dhënë për ne nga natyra, do të jetë më e preferuar në procesin e, kështu që e konsiderojnë se çfarë do të thotë për të forcuar zemrat e njerëzve janë në duar tona.

A) ndihmon në forcimin e muskujve të zemrës pas mbledhjes së bimëve mjekësore. Merrni hala pishe dhe bluaj ato, atëherë Masa 5 lugë 2 lugë murrizi thata ose u rrit hips (një gjë), dhe të njëjtën sasi të zhvishem qepë. Duke përgatitur mbledhjen, kujdes peremishavshy atë, e plotësoni atë gjysmë litër ujë të vluar, pastaj vendosni enët në një zjarr të vogël dhe le vlim disa minuta. Pas heqjes nga enët e ngrohjes me këtë mjet, ju duhet të duhet të përfundojë një peshqir dhe le të qëndrojë për disa orë, pastaj thahet mjet e nevojshme. Çdo ditë duhet të pini nga kjo supë në vend të çajit disa herë. Mjete të tilla popullore që janë përdorur për të forcuar zemrën, me anën e të gjatë-vendosur pozitive dhe do të jetë shumë i dobishëm.


Në qoftë se ju vendosni për të marrë seriozisht shëndetin e zemrës suaj, ju duhet të mbani mend se problemi kryesor për aktivitetet e trupit. Një nga problemet kryesore që ju mund të përpiquni për të rregulluar e tyre - një problem i trashje dhe kolesterol ngritur. Nuk janë mjete popullore për të ndihmuar të heqin qafe e peshë të tepërt, stabilizimin e kolesterolit - të gjitha të cilat e bëjnë një ndikim pozitiv për forcimin e zemrës. Pra, rezulton se ka hequr nga një problem, ju mund të përpiquni për të rregulluar gjërat në këtë drejtim. Të gjitha mjetet juridike popullore, në një farë mënyre për qëllim për të promovuar shëndetin dhe të shpëtoj nga shumë Sëmundjet, të lidhura në mënyrë të pandashme, që do të thotë që ndihmojnë përmirësimin e cilësisë së gjakut, një ndikim pozitiv për forcimin e zemrës.


B) Është e dobishme për përmirësimin e muskulit të zemrës është rrush të thatë, e cila është shumë efektive për këtë qëllim. Ajo përmban glukozë, e cila ka një efekt pozitiv në tonin e muskujve të zemrës, duke përmirësuar aktivitetin e tij shtrëngohet. Është e rekomanduar për të përsëritur trajtim nënshkruarit rrush rregullisht, të paktën një herë - dy herë në vit. Siç e dini, rrush të thatë - nuk është gjë tjetër veçse një rrushi të thata. Në mënyrë që të fillojë trajtimi me atë, ju duhet të zgjidhni një shumëllojshmëri të thatë se nuk kishte asnjë farë. Ju duhet të marrë dy kilogramë nga pikat shumë të mirë të lajë atë në ujë të ngrohtë, dhe pastaj vetëm si tërësisht në ujë të ftohtë. Share manaferrat mbi kanavacë e rrobave natyrore dritë hije, duke e ndarë tërë volumin në dy pjesë të barabarta. Pjesa e parë pikat kryesore të përdorimit si vijon: vidrahuyte pikërisht dyzet manaferrat dhe hani e tyre në mëngjes, sigurisht me stomak bosh, ju mund të ketë mëngjes pas gjysmë ore pas marrjes. Pas një kilogram e manave për të ngrënë në mënyrë që, të shkojnë në pjesën e dytë të nxjerr në pah tanë, e cila është përdorur në një sasi prej rënie, duke zvogëluar numrin e përditshëm të frutave ngrënë një të tillë. Kjo është një ditë - 40 manaferrat, e dyta 39 akuza të mëtejshme 38 etj


Si mjetet juridike popullore, thjesht zbatohen duke pasur parasysh faktin se të gjithë përbërësit janë blerë në barnatore dhe dyqane aty afër, të lehtë për të aplikuar në mënyrë konsistente për të forcuar zemrën, madje edhe për asnjë arsye të dukshme. Kjo nuk është një droge në kuptimin e ngushtë, mund të përdoret për parandalimin e këshillave disa njerëzve, duke vazhduar shëndetin e muskulit të zemrës për shumë vite. Kjo vlen, për shembull, për recetë e mësipërme me rrush të thatë, megjithatë, duke përdorur shumë mjete popullore, duhet të dëgjojnë me kujdes gjendjen e trupit të tij, që do të shfaqen rregullisht, të kontrolluar gjendjen e tyre dhe, në raste ekstreme, kërkojnë kujdes mjekësor. Gjëja kryesore në trajtimin e mjeteve juridike popullore - nuk është lënduar veten.


B) lëvore Oak është marrë në formën e grimcuar në një sasi prej 5 gram. dhe derdhi ujë të vluar (300 ml), pastaj të vihet në zjarr dhe të sjellë një çiban. Çfarë vijon është një mjet për të lënë për 10 minuta, pastaj tendosje, shtoni lëng limoni (shtrydh dy limon), një kile mjaltë, gjysmë litër lëng thupër, gjysmë litër vodka. E gjithë kjo duhet të jetë tërësisht të përziera, atëherë mjet është gati për përdorim. Është e rekomanduar për të marrë 4 herë në ditë një lugë gjelle, dhe pini atë me ekstrakt të bardhë veshtull dhe trumzë. F ju duhet të marrë 50 gram. dy prej tyre, i hedh ujë të vluar dhe të lënë të ftohtë.


D) zgjidhje e shkëlqyer popullore për forcimin e muskujve të zemrës - një përzierje të djathë, rrush të thatë dhe arra. Merrni të gjithë përbërësit në proporcione të barabarta, përzierje tërësisht dhe për të marrë disa lugë në ditë. Shijshme, dhe më e rëndësishmja shumë e dobishme për zemrën.